1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. MİLLİ EKONOMİYE GEÇMEDEN BİZLE OYNARLARDA OYNARLAR…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

MİLLİ EKONOMİYE GEÇMEDEN BİZLE OYNARLARDA OYNARLAR…

A+A-

Bu cibilliyeti bozuk ABD Başkanı olduğunda demiştim ki, diğerleri kaçak güreşirken kendisi aleni İslam düşmanlığı yapıyor. Bunu seçtiren Silah tüccarları. Ortadoğu’da kan ve göz yaşı artarak devam edecek.

Ediyor mu, hem de nasıl…

Müslümanları öldürmeyi görev kabul eden işgalci Siyonist İsrail terör devleti, ABD’li sütü bozuk Başkanın verdiği cesaret ile Filistin halkını katletmeye devam ediyor.

Bizde dahil olmak üzere hikâye okumayı bırakalım. Bu alçaklara yapabilecek bir yaptırım gücümüz bulunmuyor. Her yeri ele geçirmişler. Sıkıştıkları anda sırtlarını dayadıkları Müslümanların kanı eline yüzüne bulaşmış katliamın daniskasını yapan ABD’li Siyonizm uşağı abileri var.

Siyonizm uşağı abileri belirleyen ve iktidar yapanda bu Yahudi para babaları.

Hesabını sorarız… Soramazsınız kardeşim. Sordurmazlar. Her bir Arap lideri bunların hizmetkarı olmuş. Olmak zorunda bırakılmış. Hangi Arap ülkesine bakarsanız bakın paraları bunların elinde. Her biri ülkesinin milli servetini, halkının parasını bu ülkelere kaçırmış.

Gıkları çıktımı paralarına el konur. Şirketlerinin mal varlıkları dondurulur.

Bizi zaten ele geçirmişler. Cumhurbaşkanımızın her restine ceza kesiyorlar. Dolarla hizaya getirmeye çalışıyorlar. Milletimizin servetini her geçen gün eritiyorlar. Bizi fakirleştiriyorlar.

Ülke olarak borçluyuz, borç batağında yüzüyoruz. Borcu borçla kapatıyoruz.

Borç para vermezlerse birçok büyük şirketimiz ya iflas edecek ya da küçük bir meblağla bunların eline geçecek.

Yabancı sermaye, yabancı sermaye diye diye bu günlere geldik.

Özelleştirelim, yeşil dolarlar gelsin diye bu günlere geldik.

Hala doğru yolu göremiyoruz.

Her ay milyarlarca dolar cari açık veriyoruz.

Milli servetimiz nelere gidiyor, cari açığın kaynağı nedir diye doğruyu araştırmıyoruz.

Petrol ve enerji tek neden gösteriliyor.

Yapmayın… Sayın Cumhurbaşkanım yanlış yoldayız…

Kırmızı mercimek aldım. Menşei Kanada yazıyor. Pirinç alıyorum, ithal edilmiş ürün yazıyor. Diş Macunu alıyorum Menşei Polonya yazıyor. Et alıyoruz, ot alıyoruz.  Bitmedi Aklınıza ne gelirse.

Cari açığın ana nedeni çöpe atılan ürünlere ödenen milyarlarca dolar.

En çok ithalat yaptığımız ülke Çin. Gelen mallar hem sağlığa zararlı hem de yüzde 90’ı çöpe gidiyor.

Daha ne kadar sömürüleceğiz? Birkaç yıl mal almasak ne olur? Kendi kendimize yetmeyi bilsek.

 Artan her dolar fiyatı bizi dibe çekiyor.

İnşallah 24 Haziran uyanışımıza vesile olur. DIŞ güçlerin elinden bu spekülatif oynama silahını almadan içerdeki işbirlikçilerin köküne çakmak çatmadan bize güneşi göstermezler.

Kendi içimize dönmeliyiz. Maliyeti ne olursa olsun yeraltında yatan Milli servetimizi gün yüzüne çıkaracağız. Otu, çöpü dışarıdan almayı keseceğiz. Milli paramızın itibarını koruyacağız. Gerekirse her türlü yasal altyapıyı oluşturup, içeride mevcut olan hiçbir şeyi ithal etmeyeceğiz.Stokçuların ümüğüne çökeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yurt dışında ABD tahvillerinde boşu boşuna yatan paralarımızı ülke içine getirecek. İsviçre’deki altınlarımızı getirecek.

Doğalgaz dan bir süre vazgeçeceğiz, ithal kömürden uzak duracağız. Kendi kömürümüzle işletmelerimizin ihtiyacını karşılayacak çalışmalar yapacağız. Bu dış ticaret açığını bir şekilde sonlandıracağız. Borun önemini dünyada bilmeyen yok. Beleşe elimizden çıkıyor. Teknoloji üretip en değerli maden haline getirip işlenmiş şekilde satacağız. Ülke dışındaki beyinlerimizi öyle ya da böyle geri çağırıp, ülkemize hizmet etmelerini sağlayacağız. Yabancı ülkelerdeki vatandaşlarımızın yurt dışındaki servetlerini ülkemize transfer edecek her türlü çareler aramalıyız. Bu arada enflasyon ve faiz illetini ülke gündeminden çıkarmalıyız.

Yapacak çok iş var, yeter ki geçmişten ders alıp doğru yolu bulalım.

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 466 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.