1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. Millî Görüşü bir kez daha Erbakan Hocamdan dinleyin…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Millî Görüşü bir kez daha Erbakan Hocamdan dinleyin…

A+A-

Millî Görüş nedir, içinde neleri barındırır? Rahmetli Erbakan’ın ifadelerinden yazalım.
Millî Görüş demek, Milletimizin kendi görüşü demektir. Fatih’in İstanbul’u fethederken kalbindeki inanç ne ise Millî Görüş’te o dur. Milli olmayan robot olur, uydu olur, taklitçi olur.
Millî Görüş kendi insan ve ekonomik gücü ile kalkınabileceğini, öz değerleri koruyarak daha hızlı adımlarla yürütülebileceğini savunur.
Millî Görüş demek, adil düzen demektir. Hakça paylaşım demek, faizsiz bir ülke demek. Devletin desteğinin her kesime hiçbir maliyet bindirmeden eşit oranda pay dağıtıldığı bir dünya düzeni demek. İslam coğrafyasını kucaklamak, birlik beraberlik demek. Elele verip yeni bir Dünya düzeni kurmak demek. 
İnsan hak ve hürriyetine saygı demek.  Haksız kazanca ve mal edimine dur demek.
Haksız kazanca ve mal edimine dur demek derken, şimdi de bugünleri bir gözden geçirelim.
Millî Görüş öyle güçlü ve dinamik bir yapıya sahipti ki, hiçbir engel dahası parti kapatmalar, dernek ve vakıfların mal varlıklarına el konulmalar bile bu gücün kenetlenmesini engelleyemedi.
Bu güç ALLAH’IN Lütfu, Rahmet ve Bereketi ile her geçen gün büyüdü. Tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olacak adımların öncülüğünü yaptı. D9’LERİ KURDU. Faizsiz bir düzen için havuz sistemi ile ekonomide adımlar attı. İnsanların alım gücünün yükseltilmesi, dar gelirlinin Milli Gelirden daha fazla pay alması ile, piyasalarda bolluk ve bereket oldu. Yeni yatırımlar, birbirini izledi. 
İşte ne olduysa o günden sonra oldu. Rahmetli Erbakan Hocamızı siyasette alt edemeyeceğini anlayan derin güçler parti içinde bir takım güç edinmeye başladılar.
Derin devletin, kapatma ve mal varlığına el koyma zihniyetinin önüne geçmek için birtakım mallar, mülkler emin, eğil denilen insanların üzerlerine devredildi.
Öyle bir maddi ve manevi güce sahip olan Partinin dikili ağacı olmazken, birilerine verilen yük ağır geldi.
Eğil ve emin Beyefendiler İmtihanı kaybetti, mal ve haksız mülklerin üzerlerine yattı. Bir kısmı da o mülklerin devri karşılığında yüklü miktarda pay aldı. Bir kısmı da Babasından kalmaymış gibi, devret denilen bir başka emin ve eğil Beyefendiye güvenemem diyerek devretmeyerek üzerlerine yattı.
GÖRÜNEN O Kİ, Millî Görüş’ün üzerinde Allah’ın Rahmeti ve bereketi kalktı. DÜZENE VE SİSTEME YENİK DÜŞÜLDÜ. Yanlış tercihler, emin denilip güvenilir olmayan insanlara koltuk ve makamları teslim etmek, eleştiriye kapanmak, eleştirenleri dinlememek, onları saf dışı etmek ile bugünlere gelindi.
Şimdi Sayın Temel Karamollaoğlu ve istişare heyeti oturup bir düşünsünler. Biz neydik, ne olduk?
Neden olduk? Haktan, hukuktan, adaletten mi saptık? Milyonlarca gönül bağı olan, maddi ve manevi desteği esirgemeyen Millî Görüşçülere ne oldu?
Neden partiye küstüler? Neden desteklerini çektiler? Kendilerine neden Recep Tayyip Erdoğan’ yakın gördüler?
Oturup bunların bir muhasebesini yapın. Rahmetli Erbakan Hocam Bir Milli olan, milli kalan Millî Görüşün tek temsilcisi Refah partisi, Saadet partisi var derken kalanlarına diğerleri demesinin hiç mi hükmü yoktur?
Evet Hükümet ülkeyi kötü yönetmektedir, İnsanlar huzursuzdur. İşler durma noktasına gelmiş, borcu daha fazla borç alarak kapatma dönemi başlamıştır. Ülkemizi dış güçler ve içerideki hain işbirlikçileri karıştırmak istemektedir.
Bu durumda Milli olduğunu iddia eden parti, kendisine en yakın, iletişimi en üst seviyede tutabileceği, görüşlerini kabul ettirebileceği Recep Tayyip Erdoğan safhında mı yer almalıydı, yoksa demokrasi avareliği yapıp, İNSANLARIN EN TEMEL İnanç ve Giyim HAKKINI ELERİNDEN ALAN, Başörtüsünü teferruat gören, Başörtülü  olduğu için insanı Meclisten dışarı atan, Milletvekilliğini bir baskı ile düşürten, laiklik adı altında inanan insanları ikinci sınıf vatandaş yerine koyan, Mahalle baskısı ile inanan insanları horlayan ve ne olduğu belirsiz, hangi kaynaktan beslendiği meçhul, yarını olmayan bugünler için var olan bir partinin arkasına takılmak mı daha doğru olurdu?
Düşünüyorum da Tayyip Erdoğan hadi bir şekilde seçimi Saadet partisinin muhalefeti ile kaybetti. Yerine ne kurulacak?
Soruyorum şimdi Sayın Temel Karamollaoğlu’na… 
Gelecek sistem size ne kadar hayat hakkı verecek? Yönetimde ne kadar söz sahibi olacaksınız? 
Eğer gelecek sistemin size bir görev vereceğini düşünüyorsanız, yanlış istikamettesiniz. Son 15 yılın muhasebesi ile olanca güçleri ile tüm muhafazakâr kesimleri devlet kadrolarından yolcu edecekler. 15 yıllık kayıplarını telefi etmek isteyen zihniyet her birimi talan edecek… Her şeyini bir gecede kaybeden şeytani güç, Avrupa ve ABD derin devletinin desteği ile eskisinden daha güçlü hale gelecek. Ülkede göz yaşı hâkim olacak, bırakın eleştirilen bu günkü demokrasiyi, Anayasa da teminat altına alınan insan temel hak ve hürriyetinin yerlerde süründüğünü göreceğiz. Kurum ve kuruluşların mallarına keyfi olarak çöküldüğüne şahit olacağız. Bu da bu da denilip insanların fişlendiği, yaşam hakkının ellerinden alındığına şahit olacağız.
Bilmem anlatabildim mi?
Yazılı ve görsel materyallerden Millî Görüşü bir kez daha Erbakan Hocamdan dinleyin. Sonra keşke demeyin. Biz ne ettik demeyin? Her şeye rağmen Milli olanlar ve kalanlarla birlikte yürümenin yoluna bakın. Bakın ki, emin ve eğil denilen insanlar nasıl sizi aldatmışsa, sizde kendinizi bu oluşumun içine girerek nelerin maliyetini üzerinize aldığınızı görün ve Millî Görüş’ün bir avuç Gönültaşlarını ve Ülkemizi de kaybetmeyin.

Bu yazı toplam 601 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.