1. HABERLER

  2. TOKAT

  3. Mmo’dan Mekanik Tesisat Mühendis Yetkilendirme Kursu
Mmo’dan Mekanik Tesisat Mühendis Yetkilendirme Kursu

Mmo’dan Mekanik Tesisat Mühendis Yetkilendirme Kursu

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube, Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİEM) kapsamında üyelerine yönelik düzenlemiş olduğu mühendis yetkilendirme kurslarına Tokat İl Temsilciliği'nde “Mekanik Tesisat Mühendis Yetkilendirme Kursu”...

A+A-
Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube, Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİEM) kapsamında üyelerine yönelik düzenlemiş olduğu mühendis yetkilendirme kurslarına Tokat İl Temsilciliği'nde “Mekanik Tesisat Mühendis Yetkilendirme Kursu” düzenledi.

MMO Tokat İl Temsilciliği'nde düzenlenen kurs hakkında bilgi veren MMO Samsun Şube Tokat İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Vedat Yaşar, “Temsilcilik bünyesinde düzenlenen kurs ve seminerler ile üyelerin teknik gelişimine katkı sağlanmaktadır. Üyelerden gelen talepler doğrultusunda çalışmalar devam edilecek” dedi.

MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özkan Er, “MMO Samsun Şube olarak üyelerin beklentisi ve bölgesel gelişmeler doğrultusunda kurs ve seminerler planladık. Mekanik tesisat sektörü konusunda yaşanan mevzuat karmaşasının ancak ve ancak meslek odalarının da proje kontrol sistemine dahil edilebilmesi ile çözülebilecektir. Mekanik Tesisat Mühendis Yetki Belgesi olmayan kişiler proje tasarımı ve kontrolü yapmakta, uygulamanın sonucunda ise vatandaşlar ve sektörler mağdur kalmaktadır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından MMO MİEM Kurs Eğitmeni Mak.Müh. Kerim Sezer, kursa katılan 13 makine mühendisine MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği, Sıhhi Tesisat Proje Hazırlama Esasları, Pis Su Tesisatı Tasarımı, Yağmur Tesisatı Tasarımı, Temiz Su Tesisatı, Merkezi Sıcak Su Tesisatı Tasarımı, Hidrofor Tesisatı Tasarımı, Teknik Rapor Hazırlanması, Isı Yalıtımı Proje Hazırlama Esasları, Isıtma Tesisatı Proje Hazırlama Esasları, Isı Kaybı Hesabı, Isıtıcı Seçimi ve Yerleşimi, Boru Tesisatı Tasarımı, Kazan Seçimi ve Yerleşimi, Genleşme Sistemi ve Tasarımı, Yakıt Sistem Tasarımı, Baca Tasarımı ve Teknik Rapor Hazırlama Esaslarından oluşan konu başlıkları ile düzenlenen eğitimin sunumu gerçekleştirdi. Kursun sonunda da yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara “Mekanik Tesisat Mühendis Yetki Belgesi” verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.