1. HABERLER

  2. SİVAS

  3. Mobil Sağlıklı Yaşam Aracı Minik Öğrencilerle Buluştu
Mobil Sağlıklı Yaşam Aracı Minik Öğrencilerle Buluştu

Mobil Sağlıklı Yaşam Aracı Minik Öğrencilerle Buluştu

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde dağıtımını yaptığı Sağlıklı Yaşam Aracı Sivas’ta minik öğrencilerle buluştu.Sağlık hizmetlerinin ülke genelinde erişilebilirliğinin artırılması ve koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması...

A+A-

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde dağıtımını yaptığı Sağlıklı Yaşam Aracı Sivas’ta minik öğrencilerle buluştu.
Sağlık hizmetlerinin ülke genelinde erişilebilirliğinin artırılması ve koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması yönünde yapılan çalışmalar kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde dağıttığı Sağlıklı Yaşam Aracı düzenlenen etkinlikle İnönü İlkokulu’nda minik öğrencilerle buluştu.
Programda konuşan Halk Sağlığı Müdürü Uzman Doktor Levent Sağlam, "Sağlık Bakanlığı’nın sağlığın geliştirilmesi yönelik faaliyetleri kapsamında her il için planladığı, gönderdiği mobil sağlıklı yaşam araçlarımızdan bir tanesi de Sivas’ımıza gelmiş bulunmaktadır. Bu araçlarımızda her şeyden önce toplumun sağlık kültürünü, sağlık okur yazarlığını artırma faaliyetleri yapacağız. Hastalık risklerinin azaltılması bunların önlenmesi noktasında bilgilendirme faaliyetleri yapacağız. Bununla birlikte öncelikli hedeflerimiz çocuklarımız olmak üzere eğlenceli bir şekilde onlara ulaşmak kaydıyla onların sağlıklı beslenme, hijyen hareketli hayat, ağız ve diş sağlığı alışkanlıklarını geliştirmek amacıyla eğlenceli bir şekilde onlara ulaşmak maksatındayız. Bu araçlarımızla çocuklarımız öncelikli olmak üzere bütün toplumu hedefliyoruz. Bu kapsamda bütün ilimizi tek tek dolaşacağız. Bundan sonraki yıllarda da bu faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Sadece çocuklarımızla kalmayacağız yetişkinlerimize, toplumun her kesimine ulaşacak şekilde bir program dahilinde çalışacağız. Okullar kapandıktan sonra da özellikle Aile Sağlığı Merkezi önlerinde halkımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Toplumun sağlığının daha da gelişmesi, onların daha sağlıklı bir hayat yaşaması, daha huzurlu bir hayat yaşamalarını temenni ediyoruz." diye konuştu.
Etkinlikte öğrencilere sağlıklı yaşamın anlatıldığı dergiler dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.