1. HABERLER

  2. KÜTAHYA

  3. Müdür Sabahattin Dülger: Vazifeler Geçici, Önemli Olan Geride Hizmetlerin Bırakılması
Müdür Sabahattin Dülger: Vazifeler Geçici, Önemli Olan Geride Hizmetlerin Bırakılması

Müdür Sabahattin Dülger: Vazifeler Geçici, Önemli Olan Geride Hizmetlerin Bırakılması

Sabahattin Gülger

A+A-

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, görevlerin geçici olduğunu dile getirerek, önemli olanın geride güzel hizmetlerin bırakılması olduğunu kaydetti.
Göreve başlaması sebebiyle bir mesaj yayınlayan Dülger, eğitim öğretimde bayrağı daha ileri noktalara götürmek için çaba sarf edeceğini ifade etti.
Gülger, "Kadim kültürel değerleriyle, tarihiyle, gelişen şehircilik anlayışıyla, ulusal sınavlardaki başarısıyla güzide bir il olan Kütahya‘da, böylesine kutsi bir vazifeye münasip görülmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayım. Her karışı tarih ve medeniyet kokan bu güzel şehirde halkımıza hizmet edecek olmak bana büyük şeref veriyor. Bunun yanı sıra devraldığımız bu vazife ve emanetin bize büyük bir sorumluluk yüklediğinin bilinci içerisindeyim. Bu ağır ve onurlu görevi ifa ederken, önyargılardan uzak, yeniliklere açık, katılımcı, istişareyi, sevgi, saygı ve hoşgörüyü önde tutan bir anlayış içerisinde bulunacağım. Bu kutsi vazifeyi, tüm mesai arkadaşlarım ve eğitim paydaşlarımızla birlikte, yüksek bir vazife şuuru içerisinde, azim ve gayretle yürüteceğimize, devraldığımız emaneti bir adım daha ileriye taşımak için bütün ruhumuzla çalışacağımıza inancım tamdır. Ayrıca; Kütahya’mızda bu güne kadar görev yapan, eğitim yolunda ellerinden gelen çabayı gösteren İl Milli Eğitim Müdürü arkadaşlarıma, ilimizin maarifine yaptıkları katkı ve hizmetlerden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum. Onların yaptıkları hizmetler asla unutulmayacak, aynı heyecan ve şevkle sürdürülecektir.Vazifeler geçicidir. Mühim olan bir vazifeyi ifa ederken elimizden geleni yapmak, geride güzel hizmetler bırakabilmek, iyi bir şekilde hatırlanmaktır. Bunun şuuru içerisinde; devraldığımız emaneti bir adım ileriye taşımak için hep birlikte gayret göstereceğiz. Şunu kat’i surette ifade edebilirim ki şahsıma gösterilen teveccühe ve itimada layık olmaya çalışacağım.Özellikle de bir süre birlikte çalışma imkanına sahip olduğum önceki İl Milli Eğitim Müdürümüz, değerli mevkidaşım Coşkun Esen’e ilimize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederim.Eğitimdeki öncelikli hedefimiz toplumun bütün kesimlerini kucaklamaktır. Milli, ahlaki ve evrensel değerlere saygılı, ülkesine ve milletine aşk derecesinde bağlı, onurlu ve ilkeli gençler yetiştirmek en önemli vazifemizdir. Eğitime yapılan yatırımın, hem uzun vadeli, hem de bir ülke ve millet için en mühim yatırım olduğunun bilincindeyiz.Kütahya’mızın daha ileri bir noktaya taşınabilmesi, eğitimde kalitenin daha üst seviyelere yükseltilebilmesi için öncelikle çok saygıdeğer öğretmen, idareci ve eğitim çalışanlarımızın, ardından bütün kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum temsilcilerinin katkı ve desteklerini, birikimlerini, emeklerini esirgemeyeceklerini düşünüyorum" diye konuştu. (EFE)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.