1. YAZARLAR

  2. Mustafa ÖZYURT

  3. MUKADDES BELDELERİN MANZARA YEŞİLLİKLERİNİN OLMAMASI?
Mustafa ÖZYURT

Mustafa ÖZYURT

mustafa özyurt
Yazarın Tüm Yazıları >

MUKADDES BELDELERİN MANZARA YEŞİLLİKLERİNİN OLMAMASI?

A+A-

Hz. Allah o kalbe kendinden başka bir şey koymayacaksın buyurmaktadır. Dil de tektir… Kıldığımız namazında eşi vardır. Mesela secde Allaha kulluk emir secdesi ikinci secde ise şeytana ve şeytanlaşmış kimselere karşı meleklerin yaptığı secdedir şükür secdesi. Secdeye Bunada eş olan rukudur ruku namazda tektir… Yine eş ve tekdeki kasdı cennet ve cehennemdir. Cennetin sekiz kapısı var. Cehennemin ise yedi. Ezanın kelimeleri yedi kelimedir. Kamet kelimeleri sekizdir. Binaen aleyh ezanı okuyan dinleyenlere kulak verenlere cevap verenlere yedi cehennem kapısının kapanacağını kitler cehennem kapısını.. Kametin kelimeleri sekizdir onu da dinleyenlere cennetin sekiz kapısını açaçcağını beyan ediyor... Ezan Allah tealanın davetidir.  
Nice peygamberler var kiismi tektir Efendimizin isimleri çifttir. Hz. İsa çift isim.. Ama tek olanlarda var. Âdem as. Nuh as… Mekke-i mükerreme ve Medine-i münevvereye harem dir ikiside bunlar birbirlerine eştirler. Bunlarda ki esrarımı yemin ederim. Kâbe-i şerifde 300 küsür peygamberin kabri var. Peygamberimiz kabenini kapısı önünde namaz kıldı” şefi “ile kasdedilen yerler bunlardır “vetr” ile ise Mescidi aksa dır o tekdir. İnşallah orada da namaz kılmayı nasip etsin. O gönlerde oruç tutmanı fazileti… İçinde arafe var. İçinde…İstanbul vaizlerinden Seyfeddin Alkan hocamız bir vaazıda  Üstazım bu kürsülerden derdiki“ey cemaat siz kurban kesmenin çarelerini arayın”. Şimdi ben üstazımın bu sözünü şerh ediyorum. Şimdi size soruyorum. Evenizde buzdolabı, çamaşır makinesi vs. fiatları ne kadardır? Bunları almak için çare aramıyormuyuz? 
Hatta bizleri günaha sokan televizyonu almak için” aman babacığım taksitle veriyorlar alalım” deyip almanın çaresine bakmıyorlar mı? Bakıyorlar ve alıyorlar. Onun için almanın çarelerine bakalım taksitle, kredi kartı ile alınabilir. Çünkü o bizim kıyamet günü bineğimiz olacaktır.
HZ. MEVLANA
Hristiyan ol Mecusi ol ne olursan ol yine gel demesi; yani onların hepsini orada bırak buraya gel. Bu kapu hacet kapısıdır manasınadır.(Devam edecek)
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.