1. YAZARLAR

  2. E. Reha KORKMAZ

  3. Münafıklara Gün Doğdu
E. Reha KORKMAZ

E. Reha KORKMAZ

E. Reha KORKMAZ
Yazarın Tüm Yazıları >

Münafıklara Gün Doğdu

A+A-

Geçtiğimiz hafta gündem birdenbire Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nun görüşmesi ve ardından Başbakan Davutoğlu’nun MYK toplantısının ardından yapacağı açıklamalarla hareketlendi.
Kamuoyunun bir süredir gizli gündemi haline gelen “Başbakan bırakacak mı?” sorusunun cevabı da ortaya çıktı. Başbakan’ın açıklaması siyaseten edebin zirvesindeydi. Titizlikle hazırlandığı belli olan konuşma metninde Başbakan, vaadlerinin tamamını yerine getiren bir siyasetçi olmanın haklı gururunu milletin huzurunda yaşadı. Partisini inanılmaz bir oy oranı ile tek başına iktidara getiren Başbakan ince göndermelerde de bulundu elbet. Mutlaka kırgınlıkları vardır. Ancak davası ve en önemlisi vatanı için şahsi kırgınlıklarını ön planda tutmayarak büyüklüğünü göstermesi de hemşehrilerinden ve dava arkadaşlarından tam not aldı. Fitne odaklarının Cumhurbaşkanı ile kendisini karşı karşıya getirme gayretlerini iyi bildiği için tüm fitne kapılarını kapatan tarihi cümleleri Türk siyaset tarihine belki altın harflerle yazılacaktır. “Cumhurbaşkanımız ile aramızda olan insani kardeşlik hukukudur. Hiçbir spekülasyonun yapılmasını doğru görmem. Ben Cumhurbaşkanımız ile son çeyrek asırda birçok vesile ile omuz omuza oldum. Bu dostluğu her şeyden öne aldım. Başbakan Danışmanı olarak, Dışişleri Bakanı ve Başbakan olarak onunla çalıştım. Şunu bir kez daha ifade ediyorum: Ne gelişme olursa olsun, ben verdiğim söze sadığım. Hiç kimse benim ağzımdan Cumhurbaşkanımız aleyhine tek bir söz duymadı, duymayacak. Cumhurbaşkanımızın onuru benim onurumdur. Onun ailesi benim ailemdir. Burada, kimsenin bundan sonra yeni fitne kapıları açmaya niyetlenmemesi icap eder.”
Tabi bu cümlelere rağmen fitne odakları boş durmayacak. Münafıklık zirve yapacak. Ne demek münafıklık? Arabozucu, bölücü, karıştırıcı anlamlarına geliyor. Kur’an-ı Kerim’de Nisa Suresi 138. ayette “Münafıklara müjde ver: Onlar için gerçekten acıklı bir azap vardır” denmesine rağmen günümüzde münafıklığı yaşam tarzı haline getirenler çevremizde çoğaldılar. Ak Partili görünümlü kripto paraleller eşine, dostuna ve çevresinde nüfuz ettiği herkese fitne yaymaya devam ediyorlar. Cumhurbaşkanını gönülden seven ve destekleyenlere Ak Partili gibi yaklaşarak “Yediniz Ahmet Hocayı” tarzında ifadelerle yaklaşarak fitne tohumlarını ekmeye çoktan başladılar bile. Onların meselesi memleket ya da Ahmet Hoca değil zaten. Ak Parti bölünerek tek başına iktidara gelemesin, Başkanlık sistemi gelmesin, Cumhurbaşkanının karizması yerle bir olsun. Bunların derdi bu. Ak Parti’ye gönül verenleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında seçim yapmaya zorlayan bu münafıklardan uzak durun. Zira bunlar Pensilvanya’daki hocalarının rövanşı alması için her yolu deneyeceklerdir.


CANTEN KAYA ADINDA BİR ÇILGIN
1970 Balıkesir doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu. 1998 yılından bu yana büyük katılımlı organizasyonlarda profesyonel sunumlar yapıyor. Seminer dendiğinde akla gelen “Sıkıcı ve insanların uyuduğu ortamlar” anlayışını yıkması ve eğitimlerini eğlenceye dönüştürmesi ile tanınıyor.
Geçtiğimiz yıllarda, Haber Türk grubunda canlı olarak yayınlanan “İyi Günde Kötü Günde” isimli programın 3,5 ay boyunca hafta içi sunuculuğunu yapmış olan Canten KAYA, TRT, Kanal D, Atv, Haber Türk, Show, Star, Beyaz TV ve TRT Diyanet gibi ulusal kanallarda zaman zaman konuk katılımcı olarak bilgilerini paylaşmakta.
Şu ana kadar Canten KAYA’nın seminerlerine;
81 İlde 25.000 Türk Telekom çalışanı ve ailesi, yüzlerce firmanın onbinlerce çalışanı, 100’e yakın Milli Eğitim Müdürlüğünde 40.000’ yakın öğretmen, 48 İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde on binlerce ilk ve orta öğretim öğrencisi, 77 İlde 98 farklı üniversitede 72.000 üniversite öğrencisi, 300’ü aşkın Belediye, Dernek, STK’da yüz binlerce aile katılmış.
Canten Kaya’nın enteresan özellikleri var. Türkiye’de kişisel gelişim alanında 102 üniversitede seminer veren tek uzman. 22. Dönem Ak Parti Milletvekili eşlerine "Evlilikte Mutluluğun Sırları" semineri verdi. 94. Dönem Kaymakam Adaylarına İçişleri Bakanlığında "Sihirli Güç: İletişim" semineri verdi. Türk Telekom'la 81 ili gezerek Türk Telekom personeli, eşleri ve çocuklarının katıldığı "Mutlu Aile, Mutlu Çalışan" seminerleri verdi. Türkiye'nin 77 ilinde bulunan 97 farklı üniversitesinde 140 etkinlik gerçekleştirerek 72.000 öğrenciye kişisel gelişim eğitimi verdi. TTNET'in sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikler sonucu Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ( TÜHİD ) bu etkinliği eğitim alanında yapılan en başarılı kurumsal iletişim çalışması seçerek TTNET'e Altın Pusula ödülü verdi. Yönetici, memur ve şoförlerden oluşan 1.500 IETT personeline "Motivasyon, Sihirli güç:İletişim" seminerleri verdi. Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının yeni atanan 1.000'er kişilik gruplar halinde 10.000 Vergi Müfettişine "İnsan ilişkilerinde Etkileme Gücü" seminerleri verdi. Türk Sağlık Sen'in organize ettiği "Türkiyem Buluşması"nda 1.000'er kişilik gruplar halinde 4000 kişiye "İletişim ve Motivasyon" seminerleri verdi. İstanbul'da ArenaMega Konser ve Gösteri Merkezi'nde "Gençlik Otobüsü 5. Genç Liderler Buluşmasında” 6.000 gence "Başarı Senin Elinde" semineri verdi. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şef ve üzeri Yönetici kadrolarına toplamda 1.700 kişiye "İletişim, Motivasyon ve Stres Yönetimi" semineri verdi.
Eğitimciliğinin yanında yazar da olan Canten KAYA’ nın;
Nasıl Daha Başarılı Olabilirim?, Etkili İnsan Olmanın İncelikleri, Kaliteli İletişimin Sihirli Anahtarı, Çocuk Eğitiminde Anne Babaya Öneriler, Öğretmenlere Öneriler, Çocuklar Ne İster?, Evlilikte Mutluluğun Sırları ve İlham Veren Başarı Öyküleri isimli sekiz eseri bulunmaktadır.
Eeeee ne var bunda diyenlere ufak bir not: 5 yaşında koorkudan kekeme olan Canten Kaya 20 yıl sonra üniversitede kekemeliği yendi. Şu anda konuşarak para kazanıyor. Cem Yılmaz’ın kitle eğitimcisi olduğunu düşünün. Canten Kaya da aynen böyle bir adam işte. 

Bu yazı toplam 425 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.