1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Mursi, Öcalan, Türkiye, Batı...
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Mursi, Öcalan, Türkiye, Batı...

A+A-

Tek suçu, “ artık Mısırda demokrasiye geçilecek…” diyen batıyı ve onun İslam Dünyasındaki yardakçılarını tanıyamamak olan Muhammed Mursi, çektiği acılara, işkencelere daha fazla dayanamayarak mahkeme salonunda şehit oldu. Başta  Arap devletlerinin yöneticileri olmak üzere Tüm İslam Dünyasının,  Batı başta olmak üzere tüm dünyanın yıllarca seyrettiği bu zulüm, bu işkence nihayet şehadetle sona erdi. Allah rahmet eylesin! Rabbim makamını ali eylesin.
BATI VE BATICILAR İKİ YÜZLÜDÜR   
Hemen yazının başında batıyı suçladım. Ne acı değil mi? Rahmetli Mursi’nin düştüğü  gaflete bizde düşüyoruz? İslam Dünyasının(Müslümanların)  belki de en büyük suçu bu gafletidir. İslam Dünyasının, hatta batı dışında kalan tüm dünyanın en büyük yanılgısı, Batı’yı, onun ikiyüzlü karakterini tanıyamamasıdır.
Hala birileri “evrensel ahlak mavallarından ”, ” evrensel hukuk yalanlarından”, “ insan haklarının evrensel kurallarından” “demokrasiden” “insan hakları evrensel bildirgesinden", "Birleşmiş milletlerden" " tüm insanlığın ortak değerlerini koruma iddiasında olan"  birçok kurum ve ilkeden …” Bahsedip duruyor. Artık anlamalıyız ki bu gibi lafların içi boş. Artık bilmeliyiz ki bu dünyada gücü olmayanın hakkı da yoktur. Artık iyice kafamıza yerleştirmeliyiz ki, sömürgeci, vahşi,  katil, zalim olan; gerçek anlamda haktan (İslam’dan)  uzak devletler, gücü ellerinde bulundurdukları müddetçe, ne kendileri huzur bulacak ne dünya sükûna kavuşacak. Tarih ve yaşadıklarımız bu gerçeği başımıza  her gün balyoz gibi indiriyor lakin  bizler bu gerçeği bir türlü kabullenemiyoruz.
MÜLKÜN TEMELİ ADALET OLMADIKÇA
Bu zulmün, bu adaletsizliğin sona ermesinin tek çaresi, hakkı tutanların, haktan yana olanların,  hakkı güçten üstün görenlerin, Bu dünyada yaptığı her eylemin(günah sevap)  ebedi âlemde karşısına mutlaka çıkacağına inananların... Dünyaya hâkim olmasıdır. “Ey iman edenler! Adaleti titizlikle ayakta tutan, kendiniz, ana-babanız ve akrabanız aleyhinde de olsa Allah için şahitlik eden kimseler olun... Nisa 135”   “Muhakkak ki Allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar... Nahl 90”
 “Bu dünya da hak, adalet, iyilik, güzellik… Mutlak anlam da  tecelli edemez.” Bu gerçeği elbette biliyoruz. (lakin olanın en iyisini seçmekte görevimiz.) Ahiret zaten bunun için var. Bu dünyada hakkı yenen, zulme uğrayan, sonrada hakkını alamayıp,  kendisine zulmedenlerin cezasız kaldığını gören o kadar çok insan, devlet, millet var ki… Bu mazlumların hakkının bu zalimlerden alınacağı mekan/zaman ahirettir. Zaten bu inanç olmasa insanoğlu “kafayı yer”
Günümüzde Dünyaya hükmeden devletlerin zulmü o kadar açık o kadar sarih ki… Demokrasi diyorlar,  halkın oyları ile seçilen,  lakin kendi görüşlerine yakın olmayan, kendi çıkarlarına ileride zarar verebileceğini düşündükleri M.Mursiyi darbecilere devirtip, mahkemelerde süründürüp öldürtüyorlar. “Demokrasi” diyorlar Zengin Arap şeyhlerinin zalim iktidarlarına gıklarını çıkarmıyorlar. “İnsan hakları” diyorlar cemal KAŞIKCI’yı parçalara ayıran SUUD’un zulmünü (paranın hatırına), görmezlikten geliyorlar.” Çocuk hakları, kadın hakları…  “ Diyorlar, Suriye’de, Arakanda, Irakta, Yemende açlıktan ölen, vücutları bombalarla parçalanan yaşlıları, kadınları, çocukları yok sayıyorlar. 
HAK BATILDAN MEDET UMMAZ
Batılı zalimler, Asyalı şeddatlar böyle de İslam Dünyası! Farklı mı? Hayır. Böyle olunca da Zalim Batı, halkın oyu ile başkan seçilmekten başka suçu olmayan M. Mursi’nin,  Firavun hapishanelerinde gördüğü işkencelere ses çıkarmazken; Terörist başı,  Bebek katili Öcalan’la ilgili korumacı ve kollayıcı tavrına devam ediyor. Buna ne demek lazım:  
 “…Zebûn-küş Avrupa bir hak tanır ki: kuvvettir…”  "Hak Batıldan medet ummaz" demekten başka...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.