1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Müslüman feraset sahibidir, kumpaslara gelmez!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Müslüman feraset sahibidir, kumpaslara gelmez!

A+A-

Sorun şu: Bu vatanın yeni bir cumhurbaşkanına değil, yapıcı ve yetenekli, satılık olmayan bir ana muhalefet liderine ve ekibine ihtiyacı var. Ülke siyasetinde oluşan açığın baş sebebi, CHP’nin tutarsız siyasi anlayışı sonucu ortaya çıkan yapay gündemlerin ileri atılımımızı sekteletecek girişimlerde başrol oynayan ana muhalefet partisi ve yanında yer alarak sırf kişisel beklentileri ve ikballeri için siyaset adı altında yapılan çirkef bir yapılanmanın verdiği tüm zararlara dur demenin zamanının gelmiş olmasıdır..

Hiçbir tesir altında kalmadan mantıklı düşünelim. Türkiye ana muhalefetiyle, aynı çatı altında siyasi piyonluk görevini üstlenen partileri dikkatle bir gözlemleyerek kararınızı verin. Benim ya da bir başkasının etkisi altında kalmayın. Kendiniz aklı selimle düşünüp kararınızı verin. Katiyen bu konuda mutaassıp olmayın. İncir çekirdeğini doldurmayacak bahanelerin ardına sığınmayın. Kimsenin dolduruşuna gelmeyin.

AK Parti ve MHP dışında kalan partilerin bunca zamandır ülke geleceğinde ve kalkınmasında rol oynayacak bir icraatten bahsetmemeleri zihninizi bulandırmıyor mu?

Bir an için AK Parti’nin yerinde -Allah muhafaza- CHP’nin olduğunu düşünerek neler olacağını yapacağınız zihin jimnastiğiyle çözmeyi deneyin.

CHP, IYIP, HDP, GLCKP, SP, DEVAP partilerinin başı çektiği cephenin bugüne değin ülkemize kazandırmaya söz verdiği tek bir projeden, dev bir yatırımdan örnek verebilir misiniz?

Örnek vererek altını doldurabilecekleri kaç atılım projesi ortaya koyabildiler?

Bazı gerçekler, hayallerin çok ötesinde yürür. Hayalini gerçekleştiremeyen ya da gerçekleştirme amacıyla ortaya atamayan siyasi oluşumların birçok konuşmalarıyla batının vampir siluetinde ki liderlerinin emir ya da etkisi altında hareket ettiklerini anlamak çokta zor olmamalıdır.

Ülke yönetiminde kumar oynanmaz.

Karşı cepheye mevcut haliyle destek vermek, kumarların en büyüğünü oynamak değil midir? Ülkemizde yıllarca bu kumar oynandı. Oynanırken sahnede genelde CHP vardı. Gerçek vatansever milletimizin duygularında yarattıkları karmaşalarla yine onlar üzerinden oynanan tüm oyunlarla ezilen halkımız, üzerinde yaratılan algının sürmesi sizin için sorun teşkil etmiyorsa istediğiniz kadar arkalarında durabilirsiniz.

Aynı geminin yolcuları olarak cumhuriyetin kuruluşundan itibaren yıllarca oradan oraya savrularak istenen kalıba sokulmaya çalışılan kişiler olarak yaşamaya devam eder, yeri gelir ağlar, yeri gelir sızlanırız.

Şahsen bu durumun tekerrürründen üzüntü duyarım.

Çünkü çocukluk dönemlerim ile gençlik yıllarım, ülkemizi çiftliği gibi kullanmayı adet haline getirenlerin öttürdüğü borunun altında geçmişti. Acıyla yoğrulan yüreklerimiz zulümle içiçe yaşamanın derin hüznünü yüreklerimize nakşetmişti. Olan biteni kanıksayan ve hep mücadeleyle yürünen yolda atılan tüm adımların semeresini nihayet 2002 yılında iktidara gelen AK Parti vesilesiyle görmeye başladık.

Ama halka yansımaya başlayan yatırımlar ile geleceğimizi garanti altına alan atılımlar bizi şahlandırma meylindeyken, bundan haz etmeyen dış güçler ve içeride ki güdümlü temsilcileri şerde yine biraraya geldiler.

Ülkemizde yatırımlar yükseldikçe hem içeriden hem dışarıdan birileri var güçleriyle bu adımlarımızı sonlandırmak için itlerini köpeklerini üzerimize salmaya başladılar. Köşelerinden yazdıkları yazılarından nefret, kıskançlık ve öfke akıyordu.

Doğu Akdeniz gelişmelerinde Fransa’sı başta, Almanya’sı, Amerikası, İsrail’i, Mısır’ı, Suud’u, BAE’si sahneye çıkarak gerçek yüzlerini ortaya koymaya başladılar. Sözde dost Amerika, GKRY’nin silahlandırılması yasak olduğu halde, yasağı delerek silah anlaşmaları yapmaya başladı.

Şon olarak Ermenistan gardını sahaya sürdüler. Ardında nasıl bir plan yattığını zamanla öğreneceğiz. Muhtemelen sıcak bir çatışmanın içine sürüklenmemizi hedefliyorlar. Attığımız adımlarla güç ve otorite sahibi olan bir Türkiye elbette işlerine gelmiyor. Bundan sonrası ileriye yürüyüş olacak, asla geri dönüş yok. İçimizden satın aldıkları piyonlara ragmen bu yürüyüş sürecek. Bugüne kadar bizi zayıf damarlarımızla vurmaya nasıl alıştılarsa aynı yolu deniyorlar. Bu Davutoğlu’ndan, Babacan’dan ve diğer uyduruk partilerden memleket hayrına bir şey çıkmaz. Ne olursa olsun oyunlara gelmeyeceğiz.

Niçin İran, Suud, BAE ve Mısır gibi satlık liderlerle yönetilen ülkeler hep karşımızdalar, biliyor musunuz?   

Çünkü biz hep haklıydık. Ve hep haklının yanındayız, o yüzden…

Doğru olan, doğruyu savunan, hakkı yücelten biz olduğumuz için karşımızda havlayan it sürülerinin peydah olması kaçınılmazdı. Türkiye’nin Karadeniz ve Akdeniz’de petrol ve doğalgaz kaynaklarına ulaşması onlar için dayanılmaz bir acıya soktu. İşte bu yüzden şimdi karşı cephe açmaya çalışıyorlar. Dış cepheyi anlıyorum da iç cephedekilerin ama bilerek ama bilmeyerek bu oyunlara alet olmalarının ardında ki sebebi çözüp en net haliyle halka göstermemiz lazım. .

Tercihinizi doğru yapın. Kendiniz döküp, düşünüp, kararınızı verin.

Mevcut iktidarın başındakilerin alnı secdede, Allah korkusu bilen kişiler olduğunu, diğer cephede diğerlerini güderek yanına çeken oluşumun içki masalarından beri durmayan, helal, haram sınırlarını gözetmeyen, hayatlarını harama adayan kesimler ve destekçileri olduğunu unutmayın.

Siz müslümansınız, feraset sahibisiniz. Algılara kurban olmayacak kadar gerçeklere hakim neferlersiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.