1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Müzmin Muhalefet Chp Ne Yapmaya Çalışıyor?
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Müzmin Muhalefet Chp Ne Yapmaya Çalışıyor?

A+A-

Türkiye’de an büyük sorun, milletinin gerçeklerinden ve değerlerinden uzak bir ana muhalefet partisinin yaptığı gaflar ve bitmek tükenmek bilmeyen yanlışlar silsilesidir. Geçen hafta bu parti içerinden bir geri zekâlının ancak zikredebileceği bir çıkış geldi.

İşte CHP’li Özgür Özel'in Anayasa Komisyonundaki skandal konuşmasında ne demişti?
"Çift kefeli bir teraziden bahsederler size. İki taraf kefeye yüreğini koyar. Son gece yapılacak sayım teferruattan ibaret kalır. Bu süreçte elbette birileri Başkomutana, partinin kurucusuna kot pantolonun üzerine kefen giyiyor bizimkiler. Çok inanıyoruz onun tarafındayız biz bu değişikliği onun için yaparız diyenler biz şunu söylüyoruz; Bu sefer kefenin öbür tarafına bir başka genel başkan, bir başka Başkomutan ve o Başkomutana yürek vermiş başkanlarının yüreği ve havaalanında kot üstüne kefen giyenler değil Çanakkale'de, Anafartalar'da toprak altında kefensiz yatanların partisi ve ona inanan Cumhuriyetçiler, Milliyetçiler, Atatürkçüler ve Vatansever çıkar ortaya o tartıya çıkmaya hazırsanız hodri meydan" diyerek CHP’nin geçmişinde var olan dayatmacı yapısının aynen devam ettiğini ve zorbalıkla dolu geçmişinden hiçbir farklı yaklaşımı olmadığını açık ve net ortaya koydu. Milletten uzak bu yapılarıyla skandal üstüne skandal yaratan bir CHP’nin son çırpınışlarını yaparken geçmişte alışkın olduğu dayatmacı zihniyetinin körelmediğini üzüntüyle izledik. Genel Başkanlarının da Osmanlı aleyhine geçtiğimiz haftaya damgasını vuran şeker polemiğinin üstüne bu partinin, bastırdığı duyguların yeni gelişmeler sonrasında yeniden hortlatılmak istendiğine şahit oluyoruz.
Ama bilemedikleri bir şey var. Bu ülkeyi kendi kafalarınca çekmeye çalıştıkları çatışma ortamı olmayacaktır. Gezi olaylarında farklı olan neydi? O gezi olaylarında CHP parmağı olmadığını kim iddia edebilir? CHP’nin demokrasiyle yapamadıklarını zorbalıkla ve tehditle yapma girişiminden vazgeçmesi gerekir. Bu ülkede CHP’nin savunduklarına açık ve net muhalif olan % 70’lik bir halk kitlesi var.
Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz?
İki grup arasında ki çatışmanın fitilini niçin ateşlemek istiyorsunuz?

Bunu sizden kim istedi?
Açıkça ve mertçe ortaya koyun. Kimin borusunu öttürdüğünüzü net olarak ortaya koyun.
FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe kalkışmasında ki konumunuzu bu halka açıklayın.
HDP ve uzantısı terör örgütleriyle neyi planladığınızı yürekli olarak kalkın bu halka açıklayın. Bu millet sizin safınızı halen bilemiyor. Siz halkın yanında değilsiniz. Siz birilerine şakşakçılık yaparak birilerinin ekmeğine yağ sürmek istiyorsunuz.
Şu anayasa komisyonunda da CHP’lilerin tutumları dikkat çekiyor. Meclisin kahir ekseriyeti tarafından kabul edilen bir grubun getirdiği anayasa değişikliğine dair önergesini ne olursa olsun kabul ettirmeyiz yaklaşımıyla çıkışlar yapmanız oldukça manidardır. Diğer grup ortaya fikirlerini sürer. Siz reddedersiniz, diğerleri kabul eder, kabul çoğunluktaysa o yasa geçer. Onlara rağmen ben buna karşıyım yaklaşımı, CHP’nin geçmişten gelen zorba yaklaşımına sadece yeni bir örnek olur.
Peki, ne yaparsınız? Yazımın başında zikrettiğim gibi halkı ikiye bölerek kışkırtıcılık mı yaparsınız?
Yapın bee! Ona da direniriz. Onunda hakkından evelallah geliriz. Bu millet, hani kot pantolon üstüne kefen saçmalığıyla küçük gördüğünüz kahramanlar tarafından bir karşı darbede size yapar. Sizin alıştığınız o korkunç dönemin Türkiye’si artık yok.
Buna alışmak zorundasınız.
Siz CHP adını kullanarak, Türkiye Cumhuriyetini kuran Atatürk izindeymişçesine bir dayatma ile hareket ediyorsunuz ya! Vallahi gülünç oluyorsunuz.
Sizin mantığınıza göre bir sistemi bu halkın tasvip etmediğini anlamanız için daha ne gerekiyor? Halkı kışkırtarak, toplumsal olaylara destek olarak, işinize geldiğinde PKK ve yandaşlarına destek olarak çıktığınız yolda ayağınıza batan dikenler daha yetmedi mi?
Bu memleket CHP iktidarlığını da bilir. Yapılan zulümleri de bilir. Osmanlı’ya yaklaşımınızı da bilir. Sıkıştığınızda dayandığınız güçleri de bilir.
Siz vallahi düne kadar darbeyi de destekliyordunuz. Darbe girişiminin bile başarısız kalmasıyla şoka uğradınız. Elde fazla seçeneğiniz kalmadı.
Şimdi de kuru kabadayılık manevralarıyla tehdit yoluna yöneldiniz.
Bunları artık ne bu hükümete, ne bu halka ne de bu askeriyeye yutturabilirsiniz.
Çırpına çırpına batmak sizin kaderiniz olacak.
Sonucunda ne mi olur?
Bu ülke CHP garabetinden kurtulmuş olur.


 

Bu yazı toplam 414 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.