1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Narkotik Eğitim Tır’ı yarın Konya’da
Narkotik Eğitim Tır’ı yarın Konya’da

Narkotik Eğitim Tır’ı yarın Konya’da

Narkotik Eğitim TIR’ı Konya’ya geliyor Bağımlılıkla mücadele kapsamında ‘Hedef Olma, Hedefsiz Kalma’ projesi çerçevesinde hazırlanan Narkotik Eğitim TIR’ı, yarın Konya’ya geliyor.

A+A-

Narkotik Eğitim TIR’ı Konya’ya gelerek, 4-8 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek eğitim etkinliğinde ziyarete açık olacak. Narkotik eğitim tırında eğitim programları, yaşanmış öykülerden derlenen belgesel drama eğitim filmleri, web ve sosyal ağlar üzerinden kurgulanan kampanya ve organizasyonlar #gerçekleriöğrenin konsepti ile paket bir programa dönüştürülerek öncelikle öğrencilerin hizmetine sunuluyor. Narkotik Eğitim TIR’ı içerişinde oluşturulan eğitim modülleri ile madde bağımlılığı konusu, farklı boyutları ile işlenerek; gençler ve aileler üzerinde daha etkili ve kalıcı etkiler bırakılması hedeflenmekte. Konya’da, başta Kılıçaslan Şehir Meydanı olmak üzere, üniversitelerin yerleşkelerinde beş gün süreyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

DÜNYA’DA VE TÜRKİYE’DE BİR İLK

Dünya’da ve Türkiye’de alanında bir ilk olma özelliği taşıyan Narkotik Eğitim TIR’ı projesiyle; çocuklar ve gençlerin maruz kaldıkları risklerden korunmaları, mutlu, üretken, yaratıcı bireyler olarak var olabilmeleri için bilişsel, fiziksel, psikolojik, sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, madde kullanımı ve bağımlılıklarla ilgili doğru zannedilen yanlışlara dikkat çekerek, gençleri, ebeveynleri, eğitimciler ve kamuoyunun bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

POLİS-HALK İŞBİRLİĞİ HEDEFLENİYOR

Projenin hedefleri arasında kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, özel teşebbüs ve gerçek kişilerle sahaya yönelik ortak çalışmalar yürüterek uyuşturucuyla mücadele kurumlarla birlikte hareket edilmesi. Bunun yanında Narkotik Eğitim TIR’ı içerisinde oluşturulan eğitim modülleri ile madde bağımlılığı konusu, farklı boyutlarıyla işlenerek gençler ve aileler üzerinde daha etkili ve kalıcı etkiler bırakılması. Yapılan çalışma alanında ilk olma özelliği taşıdığından halkın hem madde kullanım ve zararları konusunda daha duyarlı ve bilgi sahibi olmaları hem de polis-halk ilişkilerinde halkın desteği sağlanarak, suç ve suçlarla daha etkin bir mücadele yürütülmesi hedeflenmekte. Konya’da 5 gün kalacak TIR, 4-8 Aralık tarihlerinde üniversitelerin yerleşkeleri ve Kılıçarslan Şehir Narkotik Eğitim TIR’ının Konya Programı ise şöyle;  04 Aralık 2019 Çarşamba günü Kılıçarslan Şehir Meydanında, 05 Aralık 2019 Perşembe günü Selçuk Üniversitesinde, 06 Aralık 2019 Cuma günü Necmettin Erbakan Üniversitesinde, 07 Aralık 2019 Cumartesi günü KTO Karatay Üniversitesinde, 08 Aralık 2019 Pazar günü ise Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde ziyarete açık olacak. Eğitim TIR’ı faaliyetleri, hafta içi 09.30-17.30, hafta sonu 10.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Katılımcılara, broşür ve çeşitli promosyonlar dağıtılacak. AHMET ÖZER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.