1. YAZARLAR

  2. E. Reha KORKMAZ

  3. Nasıl Kandınız Şeytana Selahattin?
E. Reha KORKMAZ

E. Reha KORKMAZ

E. Reha KORKMAZ
Yazarın Tüm Yazıları >

Nasıl Kandınız Şeytana Selahattin?

A+A-

Adamın biri her gece yatmadan dua edip, “O şeytanı bir görsem bak neler yapacağım” diye mırıldanıp içinde kinini biriktirirmiş,
***
Birgün adam evindeyken, kapısı çalınmış. Açmış kapıyı yaşlı, patlak gözlü çirkin mi çirkin, ağzı kokan üstü başı pis bir adam görüvermiş.
***
Adam “-Sen kimsin be yaşlı moruk?” Yaşlı adam da “-Ben şeytanım, hep beni görmek istiyordun ya” demesine kalmadan bir tane sağlam tokat yiyor şeytan.
***
Şeytan eli yüzünde, kısık sesle “-Bak ben sana neler yapacağım” diyor. Sonra şeytan adama “-Ben sana ne yapacağımı biliyorum da hadi neyse” der. Adam “-Ne yapacaksın bana” der. Şeytan “-Sana bişey yapamam senin 100 sene ömrün var” der. Adam inanır gerçekten “-Benim 100 sene ömrüm mü var” der, mutlu olur.
***
Sonra şeytan kaybolur. Adam kendi kendine der ki “- O zaman 90 sene gezip, içip, alem yapayım, son 10 sene ibadete başlarım, hatta evliya bile olurum.”
***
Adam tabi gazı aldı bir kere. O bar senin, bu disko benim misali iç babam iç, vur patlsın, çal oynasın, davullar çalsın, zurnalar ötsün. Kısacası Allah (cc), kitap herşeyi unutmuş.
Bir gün yine adam barda alem yapıyor. İçeri iri yarı, heybetli biri girer ve adama bakar. Adam da “-Ne bakıyosun bee. Azrail misin canımı mı alacaksın?” der.
***
Gür ve kalın sesliden kararlı bir cevap gelir. “- EVET.” Adam “-Sen kimsin?” der. Karşısındaki: “Ben Azrailim” Adam “- Yok ya canımı mı alacaksın?” tekrar “- Evet, canını alacağım” der karşısındaki.
***
Adam o zaman “- Sen yahu erken geldin. Yanlış yaptın. Benim 100 sene ömrüm var. Bu işte bir yanlışlık olmasın” der Azrail'e.
***
Azrail de adama derki: “- Sana 100 sene ömrünün olduğunu kim söyledi?” Adam tam “şeytan” diyecekken birden jeton düştü acıda olsa. Ardından adam “- Nasıl kandım şeytana” diyerek canını teslim eder.
***
Şeytanın sözüne kanarak Türkiye Cumhuriyeti'ne kafa tutan, silah çeken, asker ve polisini şehit eden, ülkemizde Türk-Kürt kavgası çıkarmaya çalışan Selahattin ve benzerleri… Yarın Türkiye Cumhuriyeti Eninde sonunda “- Nasıl kandım şeytana” diyeceksiniz. (Belki de çoktan dediniz) Ancak şunu unutmayın: Azrail karşınıza bugün yarın dikilecek.
***
Şimdi içinizden “- Yazar şeytan demekle kimi kastediyor?” diye bir söz geçiyordur. Güldürmeyin lütfen. Burada size bir düzine ülke ismi mi yazalım?
Eğe yalayan kediler gibi oyuna gelenler ülkemizin menfaati neyi gerektiriyorsa tam tersini yapmaya devam ediyorlar. Üzerine kan sürülerek önüne bırakılan eğeyi yalayarak ölen kedileri duymuşsunuzdur. Kediler içgüdüsel olarak kan yalamayı sevdiğinden eğedeki kanı yaladıkça kendi dili kanar. Kendi kanını da yalamaya çalıştığından dili daha da çok kanar ve sonunda kan kaybından ölür.
***
Israrla kanlı eğeyi yalayanlar aslında kan kaybetmeye başladıklarını anladılar ama artık çok geç...
 

Bu yazı toplam 351 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.