1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. NASRETTİN HOCA BİLE BU İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAZ
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

NASRETTİN HOCA BİLE BU İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAZ

A+A-

Hz. Ali (r.a) ‘Şahsınıza kötülük eden bir düşmanı affediniz, lakin vatanınıza ve milletinize kötülük eden bir kimseyi, asla affetmeyiniz.’ diyor.
Diyorlar ki, hoşgörü, barış, kardeşlik..

Kime karşı PKK’ya, PYD’ye, DEAŞ’a ve diğer terör örgütlerine…
Şimdi bu düşüncede olup bu devletin ve milletin imkanlarıyla bir eli yağda bir eli balda olan sözde aydın ve sanatçılara sormak istiyorum.
 Kiminle barış?
Çok uzağa gitmeyin, Hepimiz hatırlarız. Bir yandan Kürt sorununa demokratik çözüm, diğer yandan Teröristlerin silah bırakıp teslim olmaları için çözüm süreci. Ülkemizde iyi niyetle atılan bir adımdı. Ne oldu?
Çözüm sürecini değerlendirip, güvenlik güçlerimizin olağanüstü iyi niyetle operasyonlara ara vermesini fırsat bilip, birde FETÖ çetesinin görmedim, duymadı mı oynaması ile Güneydoğu’nun her yanına hendek kazıp, evleri silah deposu ve terörist mevzii yapmadılar mı?
Bölge halkını zorla göç ettirdiler, evlere sayısız tuzaklar döşediler. Yabancı menşeli şerefsizleri keskin nişancı olarak yerleştirdiler. Hiç görmediğimiz duymadığımız silahları bu ülkede görür olduk. Her yerden cephanelik fışkırdı.
Yaktılar yıktılar.. 

Milyarlarca lirayı bu Milletin sırtına bindirdiler. Onlarca Vatan evladı Şehit oldu, evlere acı düştü.
Siz sözde aydın ve kendini bilmez dernek ve vakıflar... Neden gözünüz bu kadar kör oldu, kalbiniz neden bu kadar mühürlendi?
Her biriniz birer şeytan oldunuz?
Devletin yetkililerine sormak istiyorum.. Bu sözde sanatçılar ne kadar gelir elde edip vergi veriyor?
Yıllık kazanç beyanları ile harcadıkları ödedikleri vergi ne kadar tutarlı?
Bu dernek ve vakıfların gelirleri nelerdir, nerelerde kullanırlar? Bunların yasal denetimi yapılıyor mu? Yaptıkları icraatlar ve söylemler kuruluş tüzüklerine uyuyor mu?

Lütfen devletin kudreti, bu Milletin parasıyla bu milleti aşağılayanların kafasına balyoz gibi insin.
A9 diye bir kanal var. Başlarında Adnan Hoca denilen zat. Grubu oldukça bakımlı erkek ve bayanlarla dolu. Bir yandan dini nasihat verir, bir yandan gündemi değerlendirir, öte yandan da şarkı söyler, dans yapar ve göbek atarlar.
Onlara göre İslam’a her yaptıkları uygun. Allah’ın yasaklarını çiğnemiyorlar. Bu kanal yıllardır hizmet veriyor. Bayağı da seyredeni var. Reytinglerde en üst sırada. 
Valla öyle bir yasalarımız mevcut ki, Radyo Televizyon kurulu diye bir organımız var ki, gündüz gece farketmez, her türlü cinsellik barındıran neydi belirsiz ürünleri pazarlarlar, akla hayale gelmedik ürünleri her derde şifa diye satarlar, hatta bilmece sorar insanları dolandırırlar, her biri bir şekilde yayın hayatına devam eder.
Kesilen cezalar ne olur, yayın kapatma, frekans iptali ne olur anlaya bilene aşk olsun.
Şimdi birde işin öte yanı var. Diyanet İşleri Başkanı A9’UN SAHİBİNE MECZUP DEDİ. DEDİ DEMESİNE de, kanal sahibi de ondan geri kalır mı:
Sen bu ülkede oynana kumardan elde edilen kazançtan, Milli Piyango, Spor Toto gibi yasal olmayan dinen haram olan ürünlerden elde edilen kazançlardan, İslam’ın yasakladığı Faiz gelirlerinden alınan vergilerden maaş alıyorsun. Önce sen bunun hesabını ver, deyiver dimi?
Valla deyiverdi.
Çık işin içinden çıkabilirsen.
Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. İkisi de eleştirilerinde haklı. Haklı da  bu işin içinden Nasrettin Hoca bile çıkamaz.


 

Bu yazı toplam 911 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.