1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. NE OLURSAN OL, ÖNCE AHLAK, NAMUS VE ŞEREF GELİR
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

NE OLURSAN OL, ÖNCE AHLAK, NAMUS VE ŞEREF GELİR

A+A-

Önce Gazeteciyim diyorsan, Basın Meslek ilkelerine uymaya namus ve şerefin üzerine söz vermişsindir. Bu iktidarı tasvip etmiyor olabilirsin, eleştiri hakkını sonuna kadar kullanabilirsin, oy vermeye bilirsin, bunu aleni olarak da açıklayabilirsin. Rüşvet, soysuzluk, ahlaksızlık belgelendirebiliyorsan hür iradenle bunu milletle paylaşabilirsin. Bu Millet seni asla unutmaz. Rabbim huzurunda da gereken mertebeye yükselirsin.  Hiçbir güç seni bu namus ve şerefli yazılarından dolayı suçlayamaz, engelleyemez.

Ancak şerefsizce, kumpasla bilgisayar başında ordan alıp, burdan kesip ekleme kayıtlarla kimsenin şahsiyetiyle oynayamazsın, ahlaksızca insanların evlerine, yatak odalarına konan kameralarla hatta oynanmış kayıtlarla kimsenin cellatlığına soyunamazsın. Bu Milletin arkasından dolanamazsın, Ülkeni dış dünyaya jurnallayamazsın, bu ülkenin seçilmişlerini, ancak halk koltuğundan eder, sen bu ülkenin namus ve şerefli istihbarat teşkilatlarının gizli bilgilerini ifşa edemezsin.

Eğer Milletvekili olduysan o Meclis kürsüsünden ettiğin yeminin ardında duracaksın.

Devletin varlığı ve bölünmez bütünlüğünü milletin kayıtsız şartsız egemenliğini koruyacağına namusun ve şerefin üzerine yemin etmişsin.

Mevlana diyor ki: Irz ve namustan mahrum oIanIar, miIIet ve vatan hissi taşımazIar; böyIeIerinden sakınıImaIıdır.

 Namusu ve şerefi olmayanların bir kısmı yurt dışına kaçtı. Kimisi Almanya’da, kimisi İngiltere’de kimi alçak da Amerika’da…

İçimizde de hala var mıdır, bilmiyorum, varsa er geç adalet tecelli edecek.

Kimsenin yargı kararları üzerinden ahkam kesmeye hakkı yoktur.

Çok kereler eleştirdiğim Adalet sistemimiz ağır aksak da olsa işlemeye çalışıyor.

Bunun vebali kanun uygulayıcıların değildir, Kanun koyucularındır.

Kanunları Türk milletinin arzu ve çıkarları doğrultusunda kullansınlar diye, kimi Avukat, kimi Hakim, kimi Sanayici, kimi Gazeteci kimi işlerden elini ayağını çekip varisine devretmiş, seçilme yeterliliğine uygun kişileri Meclise gönderiyoruz.

Her birinin görevi Vatana ve Millete hizmettir, bunun için Türkiye’nin en rahat ve en saygın görevlerinden birini icra ediyor ve her türlü maddi ve manevi kendilerine tanınan güzide haklardan istifade ediyorlar.

Kimsenin bu ülkenin namusunu ve şerefini ayaklar altına alacak bir hadsizlik içine girmesi düşünülemez, yapan kim olursa olsun bir gün Kendini Türk Milletini temsilen Adaletin önüne geliverir.

Nasıl olsa bunların işi bitti, kardeşi kardeşe düşüreyim, ülkemi jurnallayayım, Milletimi, devletimin nağmarem kurumlarını terör destekçisi gibi göstereyim, bende ön saflarda olayım dersen ister Sanayici, ister Gazeteci ilk durağın Adaletin tecelli edeceği Cezaevi olur.

Bunda alınacak gücenecek bir şey yok.

Enis Berberoğlu olayı da böyle bir şey. Kimse onun gazeteciliğini, haberciliğini sorgulamadı bu güne kadar... Bildim bileli gazeteci.

17-25 Aralık’tan sonra saf aldı, Milletvekilliği şemsiyesinin altına sığındı ve olmaması gereken haberlere imza attı.

Yargıda kendisini suçlu buldu.

Beğenirsin, beğenmezsin. Bir sürü ihtiraz hakkı var. Bu biliniyor bilinmesine de, Gazeteci ve Milletvekili kimliği üzerinden mahalle baskısı uygulanmaya çalışılıyor.

Hiç kimsenin bu Ülkede biri birinden üstünlüğü yoktur. Her kim bu Vatan ve Milletin şerefi ve namusu ile oynamaya kalkarsa cevabını alacaktır.

CHP Genel Başkanı ve ekibinin yürüyüşü de beyhudedir, beyhude olması gerekir.

 Demirel, yürüyerek yollar aşınmaz derdi…

Sağlık açısından yürüyüş iyidir de, yürüyorum diye oruçlu Milletin önünde molalarda gıdalı fotoğraflar pek hoş karşılanmıyor…

Eğer gerçekten Adaletin tecellisi bekleniyorsa, öncelikle kendisinin de Meclis Kürsüsünden devlet sırlarını, montajlanmış kayıtları, fetö çetesinin belgelerini okumada hüneri karşılığı Yüce Türk Milletini temsil eden Adaletin önünde bulması gerekiyordu.

Eğer gerçekten Adaletin tecellisi isteniyorsa, bir gün Avrupa Mahkemelerinde yargılanacaksın diyerek bu ülke Devlet Başkanını tehdit edenlerin Yüce Adaletin huzuruna en kısa sürede çıkmasıyla tecelli edecektir.

 Bayramınız şimdiden Mübarek olsun, Milletimize ve İslam Alemine huzur ve Saadet getirsin İnşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum