1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. NE SÖYLER NE YAZARSAK BOŞ…
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

NE SÖYLER NE YAZARSAK BOŞ…

A+A-

Biz ne söylersek söyleyelim ne yazarsak yazalım tamamı güme gidiyor. Yerel yönetimlerde partiyi temsil eden en üst makam İl Başkanları duyarsız kalıyor, aslını araştırmıyorsa, İlin en büyük mülkü amiri sorulan ve yazılan her olumsuzluğa duyarsız kalıyorsa, Muhalefet Parti yetkililerinin de İlinden bi haberse valla yandı gülüm keten Helva.

Vatandaşın hizmetkarı olacak olanlar, senin paran yok bekle bakalım derken yaptığımız eleştirilerin ve sorulan soruların hiçbiri cevap bulmazken, en yetkili birimin açıklamasında tek satır sorulan soruya cevap verilmeyerek kapatılıyor.

Piyasalarda her şey hikâye yapılan zamların onda bir geri alındı kalan Vatandaşın sırtına bindirildi derken, çıkıp ta tek kelime Hayır diyecek birini bulamadık. Yetkili Sayın Bakan diyor ki, Serbest piyasa Ekonomisinde fiyatları piyasa belirler. Kontrol mekanizmasının çalışmasını hiç tasvip etmiyoruz, en kısa sürede KONTROLLERİ BIRAKIP Serbest Piyasa Ekonomisine geçiş yapacağız diyerek bizlerin aman daha sıkı kontrol uyarılarını çöpe atıverdi.

Minnacık bir misal vereyim. En çok mağazası olmakla övünen bir marketimizde yaklaşık 4 ay öncesi KENDİ ÜRETİMİ bir paket margarin 1.2TL idi. Sonra hükümetin bastırması ve Enflasyonla milli mücadele ürünlerde yüzde 10 indirim ve yıl sonuna kadar zam yok derken 1.6TL. 2KASIM’da aynı ürün 1.75TL.

Aylarca buradan seçilen danışmanları eleştirdik, Memlekette eğil insan kalmamış gibi hep aynı yüzleri Başkanın en yakınında görüyoruz.  EN SONUNCUSU NİHAT ZEYBEKÇİ. Bundan önceki yazılarımda onlarca kez eleştirdim. Gelmiş geçmiş en kötü Ekonomi Bakanıydı. Her konuşması Vatandaş tarafından yadırgandı, hatta yeter artık sen demeç verme de piyasalar dengesini bulsun denecek kadar konuştu. Doğru düzgün Bakan olarak Milletin menfaatine tek bir hizmet üretmedi. Ama görün bakın ki, Bugün Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekilliğine getirildi.

Kabul gören odur ki, Sayın Başkan hangi şartlarda olursa olsun yol arkadaşlarını boşta bırakmıyor.

Allah Milletimize güç kuvvet ve sabır versin. Çünkü Sayın Zeybekçi’nin Ekonomik kurulda olması demek, gelecekte de Milletin sırtına DOLAR VE ZAM KAMBURUNUN BİNDİRİLECEĞİ ANLAMINA GELİR.

Yazdıklarımızın uyarılarımızın tamamı çöpe gitti, ne yazık ki.

Biz ne kadar Sayın Başkanın sonuna kadar ardında kenetleniyoruz desek te Sayın Başkan olması gerekenleri değil, olmaması gerekenleri o yüksek makamlara getiriyor.

Biz birlik ve beraberlikte hayr, ayrılıkta azap vardır dedik, aman MHP ile birlikte hareket edin, Cumhur ittifakının devamını yerel seçimlerde de görmek istiyoruz, ellerini ovuşturarak bekleyen şer güçlere fırsat vermeyin dedik. Sayın Erbakan Hocamın tırnaklarını kazıya kazıya CHP’den aldığı belediyeleri bugün kaybetme riskine karşı MHP Genel Başkanını eleştirip, o birlikteliğe gölge düşürenlerin sahiplenilmesinin de, MHP’nin seçim vaatlerinin göz ardı edilmesinin, MHP kimlikli kadroları hala bürokrasiden dışlayan zihniyeti o makamlardan alaşağı edilmemesini eleştirirken Hadi Bakalım hodri meydan herkes kendi yoluna denilmesinin yazdıklarımızın tamamının güme gittiğini göstermektedir.

Emekliliği bekleyen yaş mağdurlarının durumunun Mecliste görüşülmesi araştırma önergesi lehine oy veren zihniyeti bir çırpıda görevden alan ve Cumhur İttifakına leke düşürmeyen Sayın Bahçeli’ye hala daha eleştiri gözüyle Bakanlara gözlük tavsiye etmekteyim.

Sayın Valimiz Canbolat’ın tayini çıktı, Allah yolunu açık etsin. Açık ifadeyle oturduğu makamdan beklentilerimin hiçbirini karşılayamadı. İnşallah gelecek Valimiz beklentilerimize cevap verir. Bundan önce birçok kez Devlet kurumlarındaki aksamaları yazmış, piyasa da fırsatçılara göz açtırılmaması gerektiğini ifade etmiş, zamanın daha aktif ve etkin kullanılması gerekliliğini ifade etmiştim. İnşallah bundan sonra her şey daha güzel olur.

Allah’a Emanet olun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.