1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ YENİ REKTÖRÜ CEM ZORLU!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ YENİ REKTÖRÜ CEM ZORLU!

A+A-

10 Aralık 2018 günü Konya televizyonundan Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Cem Zorlu Hocamın rektörlük makamında eski rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker ‘den devir alırken yaptığı konuşmayı dinledim. 
Prof. Dr. Cem Zorlu Hocam; 
Görevi devraldığı yerden üniversiteyi daha iyi bir noktaya taşımak için hep birlikte seferber olacaklarını söyledi.
Sonrasında Üniversiteye adı verilen Prof. Dr. Necmettin Erbakan’dan bahsederken sesi titrerken göz yaşlarını tutamadığını gördüm.
Cem Zorlu Hocam; 
“Ekip ruhuyla, adalet ve ehliyet merkezli bir yönetim anlayışıyla Necmettin Erbakan Üniversitesini dünya çapında hem siyasi hem de bilim adamı kimliğini taşıyan Sayın Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın adına yakışır bir halde daha üst noktalara inşallah getireceğiz..””
Böylesi duyarlı ve duygusal anların yaşandığı Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlük devir teslim töreni bana otuz yıl öncesini çağrıştırdı.
Evet, otuz dört yıl önce Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazanan öğrencilerin listesine baktığımda ilk sırada o yıllarda zirve sayılan altı yüz puanın üzerinde üniversite puanıyla ilk tercihi olan CEM ZORLU adı dikkatimi çekmişti.
O yıllarda o puan Siyasal, Tıp, Hukuk hangi fakülteyi isterse gidebilirdi. Ancak, Cem Zorlu Hocam ilk tercih Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini tercih etmiş.
Daha sonra aynı sınıfı ve aynı sırada beraber olduk.
Fakültenin ilk yılında ilahiyat fakültesi üçüncü dördüncü sınıftaki öğrencilerin seviyesinde bilgiye sahipti. Dakikasını boşa harcamaz çok çalışır ve çok okurdu.
Genellikle İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin alışagelmiş tek düzeliğinden uzak bazıları tarafında yadırganan baştan ayağa tiril tiril tertemiz ayakkabı, çorap, elbisesi, başındaki namaz takkesine kadar uyumlu biri diğeriyle örtüşen kıyafet içinde olur fark edilirdi.
Ben İlahiyat Fakültesinden ayrılmak durumunda kaldım. Ancak, Cem ZORLU Hocamın başarılarını takip ettik.
Cem Zorlu Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdikten sonra aynı üniversitede yüksek lisans ve doktorasını yaptı.
Selçuk Üniversitesinde araştırma görevlisi göreve başlarken İslam Tarihi Dalında doçent, 2007 yılında ise profesör oldu. 
Almanya, Mısır, Ürdün, Azerbaycan’da eğitim öğretim faaliyetlerinde bulunurken aynı zaman İ.Ü İlahiyat Fakültesinde Dekan olarak görev yaptı.
24. Dönem Konya Milletvekilliği ve Türkiye –AB Karma Parlamento ve İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği Üyesi oldu.
Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı 24 Haziran seçimleri dolayısıyla ayrıldı.
Arapça, Almanca, İngilizce ve Farsça bilen Prof. Dr Cem Zorlu’nun yayımlan yedi adet kitabı bulunmaktadır.
Böylesi çalışkan başarılı ilim adamı olan Prof. Dr. CEM ZORLU’UNUN Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü olarak atanmasından dolayı kutluyor başarılarının daim olmasını diliyorum.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.