1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Necmettin Erbakan Üniversitesinden Engellilerin Okul Terkini Önleme Projesi
Necmettin Erbakan Üniversitesinden Engellilerin Okul Terkini Önleme Projesi

Necmettin Erbakan Üniversitesinden Engellilerin Okul Terkini Önleme Projesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin yürüttüğü Erasmus+ projesi ile engelli bireylerin eğitim gereksinimleri belirlenerek okulu bırakmaları ile ilgili önleme ve izleme konusunda program geliştirilecek.

A+A-

İki yıl sürecek "ACADAS"-Alliance for inClusive Acknowledgement of eDucational meritS  ” isimli “2019-1-ES01-KA201-064237” numaralı Erasmus KA2 projesinin birinci toplantısı 13-16 Kasım 2019 tarihleri arasında İspanya’nın Carballo kentinde gerçekleştirildi.  

Avrupa Erasmus+ projesi kapsamında Türkiye, İspanya, İtalya, İrlanda, Yunanistan ve Hırvatistan’dan altı Avrupalı ortağın katıldığı projede ilk gün Carballo Belediye meclisini ziyaretle başladı.

Belediye başkanı Evencio Ferrero tarafından karşılanan proje katılımcıları belediye onur defterini imzaladılar ve Bölge Müzesi'ni ziyaret ederek Carballo ve Bergantiños'un temel özelliklerini hakkında bilgi edindiler.  

Daha sonra gerçekleşen toplantılarda engelli bireylerin eğitime dahil edilmeleri konusunda ülkelerin durumları ve iyi örnekler paylaşıldı. 

Proje koordinatörleri Dr. Öğretim Üyesi Mevlüt Aydoğmuş ve Dr. Öğretim Üyesi Galip Kartal gazetemize yaptıkları açıklamada ev sahipliği engelli bireylerin eğitimine yönelik uzun bir geçmişi olan Aspaber tarafından yapılan toplantının ikincisinin Necmettin Erbakan Üniversitesi ev sahipliğinde  19-20 Mart 2019 Konya’da gerçekleştirileceğini ve proje ile uluslararası farkındalık oluşturulacağını ve proje kapsamında eğitim programı geliştirilerek ulusal ve uluslararası düzeyde eğitimler gerçekleştirileceğini ve iyi örneklerin paylaşılacağını belirttiler. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.