1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kaçar

  3. NEDEN “HAYIR “ DİYORLAR!..
Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

Yazarın Tüm Yazıları >

NEDEN “HAYIR “ DİYORLAR!..

A+A-

Şu anda referanduma doğru hızla gidiyoruz ve ülkemizde evet diyenler olduğu gibi hayır diyenler de var tabi. Bunun olması da yadırganmamalı ve olması gereken de bu olmalı zaten. Tüm genel merkezler de hummalı bir çalışma gözlemlenmekte. Bunun da böyle olması gayet yerinde bir davranış. Fikirlerin rengine baktığımız da tek renk olmadığını görüyoruz. Anormal olan zaten böyle olmamasıdır. Bu süreçte oluşmakta olan politik düşmanlıklar İnşaallah en kısa zamanda yerini kardeşliklere bırakır. Ve bu düşmanlıkların hiç bir zaman kalıcı olmaması dilek ve temennilerimizle, neden “hayır” diyorlar bir göz atalım.

Bu sürecin normal devam etmesi ve 17 Nisan 2017 tarihin de kazananın tekrar Ülkemiz ve ülkemiz insanının olması, temenni ve duamızdır.

Parti ve fertlerin kendi oy tercihleri olduğu gibi, medya organlarının da kurumsal olarak oy renkleri vardır tabi. Doğrusu da bu olmalıdır zaten. Bunların renkleri evet veya hayır şeklinde olabilir. Medyaların evet veya hayır oylarına göre yayın yapmaları da gayet normal karşılanmalıdır. Yayın organları her zaman olduğu gibi, partilerden çok önce sahaya inip çalışmalarına başladılar.

Bu gün bu yazımız da neden hayır dediklerini bir bir ele almaya çalışacağım tabiki sizlerin izni ile:

Hayır, diyenlerin çok büyük bir bölümü kendi iradeleri ile değil de partisi böyle istediği için hayır kampanyasının yanın da yer alıyorlar. Pekiyi bu durum da partisi neden hayır diyecek o zaman? ya da hayır diyen bu partiler niçin hayır diyorlar?

Bunların tek derdi var, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan için tâ Belediye başkanlığından beri hayır diyorlar. İyi yapsa da kötü yapsa da hepsine hayır diyorlar.

Aslın da bundan sonra sıralayacağım maddeler de direk bu maddeyle ilintili maddeler olacak. hatta ve hatta tek hayır gerekçeleri de belki de bu ne bileyim!..

AK Parti, evet dediği için diğerleri AK Partiye uymamak için hayır diyorlar.

Devlet Bahçeli’nin, Cumhurbaşkanlığı seçiminin tersi bir davranışa dönüp gelip evet dediği için hayır diyorlar.

Başbakanlık makamının kalkacağı için hayır diyorlar.

Çok partili sistemden sonra kurulan iki başkanlığın mevta olacağını gördükleri için hayır diyorlar.

Meral Akşener’in arkasına Feto rüzgarını alıp başkanlığa soyunduğu için ve bu rüzgarla Bahçeli’yi deviremediği için hayır diyorlar.

16 Temmuz 2016 tarihinde FETO’nun Türkiye Halifesi olmasının engellendiği için hayır diyorlar.

Rahmetli Hocam Erbakan’ı sağ iken asamayıb da, anma programlarına asmak isteyenlerin kora halinde katıla bilmeleri için hayır diyorlar.

Başbakanlık sisteminin kalkmasından korkan K.K’nın, artık Başbakan olmayı sadece rüyasında görmekten korktuğu için hayır diyorlar.

Gençlere yıllardır “18 yaşında mükellefsin, Fatih’in İstanbul’u fetih ettiği yaştasın diyerek gaz verip de, iş ciddiye binince gençlere güvenmedikleri için hayır diyorlar.

Yargının ve Hakimler kurulu ile Mimarlar odasının daima her şeyi protesto etme alışkanlığının ortadan kalkacağını bildikleri için hayır diyorlar.

Yargının bağımsız ve tarafsız olmaması ve daima üst akıldan direktif almaya devam etmesi için hayır diyorlar.

Türkiye’de olan bir vesayet rejimi ve Anayasaya müdahale etme hakkı bulunan, Askeri yargının ve 1980 li yıllar da kurulan DGM’lerin kalkmaması için hayır diyorlar.

Eskiden olduğu gibi Başbakanla Cumhurbaşkanının kavga edip ülkeyi batırması için ve bir gece tüm bankaların iflas etmesi için hayır diyorlar.

Devletin başında iki başlılığın devam etmesi için ve devletin tepesin de kısır çekişmelere “geldi gittilerle” vakit kaybedilsin ve ülke batsın diye hayır diyorlar.

Türkiye’nin zayıf liderler tarafından yönetilmesini arzuladıkları için hayır diyorlar.

Türkiye, birinci sınıf bir devlet olmasın diye hayır diyorlar.

Türkiye, ekonomik ve askeri alanda güçsüz olup zayıf liderler tarafından yönetilirse terör örgütlerinin 1970’li yıllarda ki gibi güçlenerek ülkeyi kaosa ve teröre teslim olsun diye istedikleri için hayır diyorlar.

Sayın Erdoğan gibi çok sert, dik başlı liderlerle değilde, Ecevit gibi el pençe divan duran liderlerin olması için hayır diyorlar.

Fevzi oğlunun kendini devletin tüm birimlerinden üstün görüp her birime emirler yağdırmasının devam etmesi için hayır diyorlar.

“Boynu bükük ve rehin alınmış, makam için her şeyi yapmaya razı liderler “için hayır diyorlar.

15 Temmuz 2016 kalkışmasında şehit olanların kanı yerde kalsın diye, Fetoşizmin galip gelmesini istedikleri için hayır diyorlar.

Millete bidon kafalı deme özgürlüklerinin devam etmesi için hayır diyorlar.

Millete, makarnacı, kömürcü, diyebilmek ve bu şekilde aşağılayabilmek için hayır diyorlar.

Millete çoban deme haklarını korumak için hayır diyorlar.

Milletin oyunu küçük görüp kendi oylarının milletin oylarına göre iki sayılması için hayır diyorlar.

Türkiye, kendi milli silahlarını üretmesin diye hayır diyorlar.

Şehir hastahaneleri yapılmasın diye hayır diyorlar..

Milli ve Maneviyatını bilen bir gençlik yetişmemesi için hayır diyorlar.

Türkiye’nin Türkiye dışındaki Müslümanlara yardıma koşamaması için hayır diyorlar.

Türkiye süper güç olmasın diye hayır diyorlar..

Türkiye, Somali de, Katar da, Irak da, askeri üs kurmasın diye hayır diyorlar..

Türkiye, dostları üzülsün, düşmanları sevinsin diye hayır diyorlar.

Terör örgütleri öyle emrettiği için hayır diyorlar.

Ekonomimiz büyümesin, gençlerimiz işsiz kalsın, İMF borç versin diye hayır diyorlar...

Yerli araba, hızlı tren ve uçak yapmayalım diye hayır diyorlar...

Türkiye, dışarıdan emir alıp, ekonomisi birilerine bağlı kalsın diye hayır diyorlar...

Bir dolar, 5-6 lira olsun, faizler 1980li yıllardaki gibi yüzde 70-80 lere çıksın, Enflasyon yüzde 50 lere fırlasın, hükümetimiz Avrupalardan borç para bulamasın ve İMF kapısnda yatsın diye hayır diyorlar.

Uzaya, koloni kurmayalım diye, uzay mekikleri göndermeyelim diye hayır diyorlar...

Türkiye’nin, Avrupa’nın en büyük hava alanlarını yapamaması, köprüsünü, metrosunu, duple yollarını yapamaması için hayır diyorlar...

Görüldüğü gibi hayır cephesinin eli hiç de boş değil...

Öyleyse karar da, mühür de senin, irade ve akılda senin. Sandık ta oyu verecekte senin özgür iraden. Buna da kimse karışmaz yani evette hayır da senin mührün de.

Evet sandıktan ne çıkarsa çıksın, bu ülke hepimizin ve yarınlarda hep beraber kardeşçe yaşayacağımız biricik cennet ülkemiz. İnşallah hayırlı ve uğurlu olur.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum