1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Nerede kalmıştık ?
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Nerede kalmıştık ?

A+A-

İslam aleminin  iki kutsal bayramı vardır.

Bunlardan  ilk Ramazan, diğeri ise geçtiğimiz günlerde idrak ettiğimiz  Kurban Bayramı.

Acısıyla, sevinciyle, hüznü ile bu bayramları geride bıraktık.

Sağlık içinde  yenilerine kavuşuruz İnşaAllah …

Tabi ki, gelecek bayramlarda kim öle, kim kala…

Pandemiden dolayı  geçtiğimiz bayramlarda bir birlerimize pek kucaklama yapmadık. Yakınlarımızın, sevdiklerimizin bayramını kutlayamadık ama,bu  bayramda  kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte biraz daha dikkatli olarak bayramlaştık. Buna da şükür dedik.

Bayramlar genelde kucaklaşma, barışma ve  hatırlama, hatırlanma sevgi günüdür. Bunları yaşamaya, hasret gidermeye çalıştık.

Bu bayramda sevindiren konulardan birisi de iç turizmde canlanma oldu. Ülke ekonomisinde bu noktada canlanma görüldü.

Tabi ki, bazı üzüntülerde yaşayanlarımız olmuştur. Onlara da  sabırlar diliyorum.

Bayramda  Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın aldığı bir karar vardı. Bu kararı  bazı sıkıntılar getirecek olmasına karşın alkışladım. Kıbrıs’a giden Erdoğan burada yaklaşık 50yıldır kapalı olan Maraş ve Dipkarpas bölgelerinin açılacağını söylemesidir. Bence geç kalınmış ama, yerinde bir karardır. Buralar   merhum Ecevit- Erbakan hükümeti zamanında  1974 Kıbrıs barış harekatında  Türk Askeri tarafından Rumlardan alınmış, ancak masada buralar askıda kalmıştı.

Başta ABD ve Bazı Avrupa ülkeleri rahatsız oldu ama, kimsenin keyfine göre hareket edecek bir Türkiye yok artık. Alınan karar nasıl uygulanacak birlikte göreceğiz.

+++ 

Birde iç siyasetten bahsedelim.

Gelecek Partisi Genel Başkanı  Ahmet Davutoğlu Konya’ya geldi. Konya geleneğine uygun olarak   dostları ve bazı partilerle kendi konutunun bahçesinde bayramlaşma yaptı. Bazı açıklamalarda bulundu.

Daha sonra  Davutoğlu ile birlikte teveccüh gösterdi ve  bendeniz ile birlikte konutta yaklaşık bir saatlik özel bir görüşme yaptık.

Kendisine bazı sorular sordum.

Ahmet Davtoğlu partisinin baraj sorunu olmadığını,kendisine Türkiye’nin her yerinde büyük teveccüh gösterildiğini,  aslında barajın tamamenkaldırılmasından yana olduğunu söyledi.

Yine Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin sorunları bulunduğunu, temel sorununu ise demokratikleşme olduğunu ve güçlendirilmiş parlamenter sistemden olduklarını, lokal sorunları ise işbaşına geldikleri takdirde kısa sürede çözecek durumda olduklarını, seçimlere hazır olduklarını, ittifak yapabileceklerini, ancak bunların seçim öncesinde düşüneceklerini ve  hiçbir ittifakın sonsuza kadar gitmeyeceğini, Türkiye’nin sorunlarının çözümünde herkesle oturup konuşabileceklerini  söyledi.

Bunun yanı sıra  Türkiye’de yeni bir hukuk düzeni kurulması gerektiğini, ekonominin çok kötü olduğunu, Türkiye’nin kaynaklarının iyi kullanılması halinde de bu sorunları kökten çözmenin mümkün olduğunu belirtti.

Görev verilmesi halinde  sorunları çözmek için hazır olduklarını ve kimseyi ötekileştirmeden ve hukuki çerçevede bunları yapabileceklerini, halka güvendiklerinin altını çizdi.

Bizde bunları sizinle paylaştık ve yazmaya  Allah nasip eder, sağlıklı olursak devam edeceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.