1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. NEREYE KADAR ?
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

NEREYE KADAR ?

A+A-

Türk Milleti olarak belli noktalarda ve barıştan yana, adaletten yana, hak ve hukuktan yana sabırlı bir milletiz ?
Nereye kadar ?
Badak taşıncaya kadar,
Nereye kadar ? 
Bıçak kemiğe dayanıncaya kadar .
Nereye kadar ?
Vatan, bayrak, Millet geleceği tehlikeye girinceye kadar.
Ondan sonrası mı?
İşte orada  ayranımız kabardı, sinirlerimiz gerildi mi, millet olarak, bir bütün olarak
Vereceğimiz cevap ?
Milli şairimiz M. Akif Ersoy’un dediği gibi:
“Hangi çılgın bana zincir vuracakmış,
Yırtarım dağları aşar geçerim.” Deriz
Tarihte bunun çok örnekleri yaşandı. Son örnek  Afrin…
Mehmetcik, kar, kış, engel tanımaz. Bir kez karar verip yola çıktı mı ?


Ülkede ne olursa olsun, kim kiminle kavga ederse etsin, devleti kim yönetirse yönetsin, muhalefet ister iktidarın payandası olsun ister gerçekleri söylemeye devam etsin, aydınlar ister ihanet etsinler, ister sussunlar, medya ister ilgilensin ister ilgilenmesin Mehmetçiğin bütün bunlarla bir alakası yok ve bütün bunlar umurunda değil…
TV’de izliyoruz.
Kahraman Türk evladı, Mehmetçiğin gönlünde vatan, aklında vatan, savaşa giderken dudaklarında tebessüm vardır yalnız.Düğüne giyiyoruz diye  şarkı söylüyorlardı.
İstikamet, terör nerede ise onun inini dağıtmak.
Yıllarca Ortadoğu'da yanlış politikalar izleyen siyasi iradenin hataları Mehmetçiğin gündeminde yoktur.
Milletle birlikte işte bu ruh ve bu inanmışlık Türk Devleti'ni ayakta tutan ve bu ruh ile her türlü siyasetin üzerindedir. Kim Mehmetçiğin ölüme yürüyüşünü istismar ederse etsin, kim Mehmetçiğin ülkenin güvenliği için ateş altındaki yürüyüşüne savaşa hayır diyerek karşı çıkarsa çıksın Mehmetçiğin cevabı tarihten bu yana hiç değişmemiştir. 

 1071 de Anadolu’ya girişteki Malazgirt'teki ruh budur.
İstanbul surlarının önündeki ruh ta bu ruhtur,
Viyana önlerindeki ruh da bu ruhtur,
Çanakkale'deki de bu ruhtur,
Sakarya'daki de bu ruhtur,
Dumlupınar'daki de bu ruhtur;
Kıbrıs çıkartmasında ruh bu dur.
Afrin harekatındaki ruh bu ruhtur

 Tarih ve coğrafya Türk gerçeğini hatırlatmaya devam edecektir. Şu andaki duruma göre Suriye sınırından emin olma ihtimali yoktur, emin olma ihtimali olmadığı gibi parçalanan 
Hiçbir HDP'li Fırat'ın doğusunda ve batısında "PYD-PKK'yı neden silahlandırıyorsunuz" demiyor..Ama barıştan söz ediyor..Bu zavallılara sormak lazım.Silahlanarak nasıl barış kurulacak?
Yine hiçbir HDP'li, "yurttaşı olduğumuz Türkiye'nin askerlerine neden tuzak kurup şehit ediyorsunuz" demiyor..Ama barıştan dem vuruyor..
Mehmetciğin son  Afrin Zeytindalı harekatında hiçbir HDP'li ve bfunlrın uzantıları, yardakçıları, taraftarları yandaşı olduğu PKK ve PYD silahlı terör gruplarına "Sivilleri kalkan yapmayın.. Çocukları ileri sürmeyin. Kendi gücünüzle çatışın" da demiyor..
"TSK sivilleri vuruyor.." yalanını söylemekten sıkılıp utanmıyorlar.Bütün bunların yanında da masum halkı sokağa çağırıyor.
Behey gafiller,
Behey hainler,
Behey  satılmışlar senin "gerilla " diye sahip çıktığın, Türkiye vurmasın diye derdine düştüğün adamlar, Afrin'de kadın ve çocukları kendine kalkan yapıyor.
Sizde buna "dur, yapma, bu bir insanlık ayıbıdır" diyecek bir vicdan olmadığına göre barışı ne yapacaksın?Eğer barış istiyorsan önce kendine bakman lazım.
Barışı taşıyacak bir edep, ona yakışan bir ruh, onu içselleştirmiş bir yürek sende yok ki..Peki, bizim pusuya düşürülen ana kuzuları ne olacak?
İhanet.
Sadakatsizlik..
İnsanlığa karşı işlenen suçlar.
Kısacası terörizm..
Kaldı ki bu bir savaş değil. Terörizme karşı hukukun silaha sarılmasıdır.  Her şey yasal yetkiler içinde gelişiyor ve ayrıca ne TSK Tayyip Erdoğan'ın ve ne de Afrin'e giriş Erdoğan'ın özel arazisini korumak için yapılmıyor..
Bu harekat Türk'ü ve Kürdüyle, Çerkeziyle, alevisi ve sunisiyle Türkiye'nin milli birliğini koruma, ülkemiz Türkiye'nin güvenliğini sağlama harekâtıdır. Yani tek bayrak, tek vatan harekatıdır.Kendini bu ülkeye ait gören herkesin ortak paydasıdır.
Amerika'nın çıkar hesabına, binlerce tır silah elde ederek barıştan söz edemezsiniz.Birlikte yaşadığını ülkeye ihanet ederek de barışsever olamazsınız.Bu sebeple HDP, önce kendiyle tutarlı olmalıdır ki sonra barış istemeye hak kazansın...
Daha önce de yazdık. Bu operasyon teröristlerin yuvasına girme, bataklığı temizleme harekatı. Ve askerimiz bu hainleri bitirmekte kararlı...
Allah TSK’nın ve diğer güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun.

Bu yazı toplam 552 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.