1. HABERLER

  2. KONYA

  3. NEÜ Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı önemli iş imkanları sağlayacak
NEÜ Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı önemli iş imkanları sağlayacak

NEÜ Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı önemli iş imkanları sağlayacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Seydişehir Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencilere ve vatandaşlara tanıtıldı.Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Başkanı Yrd. Doç....

A+A-

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Seydişehir Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencilere ve vatandaşlara tanıtıldı.
Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serdar Büyükipekci tercih yapacak öğrencilere, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı hakkında bilgi verdi. 2 yıllık ön lisans programı olan bölümün 40 öğrenciyle 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında derslere başlayacağını söyleyen Büyükipekci, eğitim öğretim boyunca gerek teorik gerek uygulamalı derslerin Konya’da olacağını kaydetti.
Konya Büyükşehir Belediyesi ve NEÜ arasında imzalanan bir protokol dolayısıyla uygulamalı derslerin büyük bölümünün Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda yürütüleceğini belirten Büyükipekci, “Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programından mezun olan öğrencilerimiz Sivil Savunma ve İtfaiye Teknikeri unvanını almakta belediye itfaiye teşkilatlarında, acil durum müdürlüklerinde, sivil savunma arama kurtarma birlik müdürlüklerinde, otellerde ve kamu kurumlarında, hava alanı ve limanlarda, itfaiye ve yangın güvenliği ile ilgili cihaz satışı ve malzeme üretim firmalarında, organize sanayi ve endüstriyel kuruluşlarda iş imkanı bulabilmektedirler” dedi.
Türkiye’de Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü altında 16 üniversitede Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programlarının eğitimlerine devam etmekte olduğunu kaydeden Büyükipekci, “Günümüzde itfaiyecilik ile ilgili yeni gelişmeler yeni projeler yeni yasalar oluşturulmakta, donanımlı ve eğitimli itfaiyecilere ihtiyaç duyulmaktadır. Türkiye’de yeni kurulan bölümler arasında olduğu için, bizi tercih edecek öğrencilerin bu anlamda iş imkanıyla ilgili herhangi bir sıkıntıları olmayacaktır” ifadelerini kullandı.
Konya Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık 3 yıldır Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programının Konya’da açılmasıyla ilgili çalışmaları olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici, bununla ilgili üniversitelerle görüştüklerini ve en sıcak yaklaşımı NEÜ’den gördüklerini kaydetti. İşbitirici, “İtfaiyecilik mesleğini yapacak kişilerin hem teknik açıdan bilgili, hem okullu olmasını arzu ederek bu okulun açılmasını istedik ve belediye olarak da tüm imkanları sağlayabileceğimizi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
Okullu olmanın meslekteki gerekliliğine vurgu yapan İşbitirici, yeni açılan Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programının hayırlı olmasını diledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.