1. HABERLER

  2. BURSA

  3. Nilüfer’de ‘Kurumsal İnovasyon Sistemi’ Hayata Geçiyor
Nilüfer’de ‘Kurumsal İnovasyon Sistemi’ Hayata Geçiyor

Nilüfer’de ‘Kurumsal İnovasyon Sistemi’ Hayata Geçiyor

Nilüfer Belediyesi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.Yenilikçi anlayışın sürekliliğini sağlamak ve yapılan çalışmaları sistematik hale getirmek isteyen Nilüfer Belediyesi’nin “Kurumsal İnovasyon Sistemi projesi” tanıtıldı. Sabancı...

A+A-

Nilüfer Belediyesi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.
Yenilikçi anlayışın sürekliliğini sağlamak ve yapılan çalışmaları sistematik hale getirmek isteyen Nilüfer Belediyesi’nin “Kurumsal İnovasyon Sistemi projesi” tanıtıldı. Sabancı Üniversitesi’nden Dr. Merih Pasin ve Yrd. Doç. Dr. Umut Ekmekçi’nin bilgi verdiği toplantıda inovasyonun tarifi, dünyada örnekleri ve Nilüfer Belediyesi’nde izlenecek yol haritası ele alındı.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yenilikçi çözümlerin her zaman odağında olduklarını ifade ederek, “Bu yaklaşımla belediyemiz birçok ilki gerçekleştirdi. Katılımcılık anlayışımızın, önümüzdeki süreçte, sizlerin de desteği ve katkısıyla daha da kapsayıcı ve köklü hale geleceğine inanıyorum. Nilüfer’de geride bıraktığımız 17 yıl olmasına rağmen, ben henüz yolun başında olduğumuza inanıyorum. Biz Nilüfer Belediyesi’nde her gün, ‘Dünden daha iyi, daha farklı ne yapabiliriz’ düşüncesiyle güne başlıyoruz. Ancak bu yenilikçi anlayışın sürekliliğini sağlamak, çabalarımızı sistematik hale getirmek ve bilimsel altyapısını oluşturmak üzere daha geniş çaplı çalışmalar yapmamız gerektiğinin de farkındayız. Bu yüzden Nilüfer Belediyesi için büyük heyecan duyduğum ve çok önem verdiğim bir projeye başladık” dedi.
Nilüfer Belediyesi’nin her gün çıtayı kendisi için daha yukarıya koyarak, yeniliklerden beslenerek büyüyen bir kurum olduğunu ifade eden Başkan Bozbey, “Vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetlerimizde ve iş süreçlerimizde birçok yeniliği hayata geçirdik. Dolayısıyla inovasyon kavramı aslında her zaman işimizin doğasındaydı. Alanında uzman hocalarımızla birlikte Nilüfer Belediyesi’nin “Kurumsal İnovasyon Sistemini” oluşturmak ve yeni projeleri hayata geçirmek üzere çalışmaya başladık. İlk aşamada, mevcut durumun, yetkinliklerimizin analizini yapıyoruz. Sonrasında gelişme boyutlarımıza göre yol haritasını belirleyeceğiz. Kurumumuz içerisinde bu süreçlerin yönetiminden sorumlu olacak yeni bir çalışma birimi tasarlayacağız. Bu projeyi gerçekleştirirken kurumsal vizyon, strateji ve uygulamalarımızı yaratıcılık ve inovasyon odaklı olarak belirleyeceğiz” diye kaydetti.
Sunum yapan Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Umut Ekmekçi, topluma hizmet eden halkla iç içe bulunan kurumların sosyal inovasyona eğilmesi gerektiğini savunarak, “Bu projenin yenilikçi yani inovatif olması için hedef kullanıcıya mutlaka ulaşması gerekir. Eğer hedef kitleye ulaşamazsanız bu sadece fikir olarak kalır. Belediyenin uzman olduğu alanları, fikirleri gönüllülerle paylaşması sosyal inovasyona en güzel örnektir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.