1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Nüfus Artışı Ve Ab
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Nüfus Artışı Ve Ab

A+A-

Dünya’da kimi ülke ve bölgelerde nüfus artışı yüksek, kimi bölge ve ülke halkı ise yaşlanan nüfusunu yenilemek adına çalışmalar yapmaktadır.
Dünyamızda yaklaşık 6,5 milyar insan yaşamını sürdürüyor. Türkiye’de nüfusumuz 75 milyon civarında ama, kimilerine göre doğru, kimilerine göre yanlış bir politikayla giderek Türk nüfusunun da yaşlandığı ve yakın gelecekte Avrupa’daki bazı ülkelere döneceğimiz endişesi bulunuyor. Hangi amaçla söylenirse söylensin, özellikle Türklerde nüfusun artması gerekir. Başbakan R. Tayyip Erdoğan’da evli çiftlere en az 3 çocuk tavsiyesinde bulunuyor.
AB ülkelerinin nüfus artışıyla ilgili hazırlattığı çalışmada, Dünya’da Müslüman nüfus artışını dikkat çekerek “Doğum oranı yüzde 2.11’in altında olan hiçbir medeniyet, topluluk, ülke ve millet varlığını ilelebet sürdüremez. Yok olmaya mahkumdur” ifadeleri yer aldığı görülmektedir.
AB’de büyük yankı uyandıran o rapora göre, her ailede üç çocuğun şart olduğu belirtiliyor. Nüfusun büyümesi üç çocuk yapımına bağlanmaktadır.
AB ülkelerinden Fransa’da doğurganlık oranı yüzde 1.8, İngiltere’de 1.6, Yunanistan’da 1.3, Almanya’da 1.2 İspanya’da 1.1dir. AB’nin 31 ülke ortalamasında doğurganlık oranı yüzde 1.38 dir. Yaklaşık son 25 yıldan bu yana AB nüfusunun gerilememesinin sebebi, AB’ye göç edenlerin yüzde 85-90 ı Müslümanlardır.
Bugün Fransa’da yüzde 8.1 Müslüman göçmen var. Yeni doğan çocukların yüzde 30’u Müslüman, Yapılan hesaplamaya göre yaklaşık 40 yıl sonra Fransız nüfusunun çoğunluğu Müslümanlardan meydana gelecektir.
Belçika’da Müslümanlar toplam nüfusun nerede ise 4 te birini teşkil etmektedir. Yine Avrupa ülkesi Hollanda’da doğan çocukların yaklaşık yüzde 50’si Müslüman çocuğudur. 15 yıl sonra Hollanda nüfusunda Müslümanların payı yüzde 50’yi aşacak görünmektedir.
Yine Rusya’da yaklaşık 23 milyon Müslüman yaşamaktadır. Rus Ordusundaki askerlerin yüzde 40’a yakını Müslüman olduğu bildirilmektedir.
Bütün bunlar gösteriyor ki, Dünya’da inanan insanların sayısı ve Müslümanlar giderek çoğalmaktadır. Bu bir inanışın, bir dirilişin işaretidir. Ancak bizde Türkiye’de Müslümanlığı en iyi şekilde yaşayıp, çocuklarımıza örnek olmak durumundayız. Yanlış, hatalı ve Avrupa’nın çöplüğü görünümündeki yerlerden kendi yaşamımıza örnekler almamalıyız.
Yukarıdaki verilere bakıldığında ise neden İslam alemi savaş, kan, terör ve benzeri olaylarla kaynıyor, kaynatılıyor herhalde daha iyi anlamak gerekir. Türkiye bir çok konuda gelişip büyümektedir. Bu şu demek değildir. Her şey çok güzel, hayat güllük, gülistanlık. Yanlış yok. Hayır ama bütün iyi şeyler düşmanlarınız tarafından, hatta dostlarımız tarafından çekilememektedir.
Yazımı ünlü Rus Yazar LevTolstoy’un bir sözü ile biteriyim.
Yazar diyor ki:
* Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür, ama hiç kimse önce kendini
değiştirmeyi düşünmez.
 

Bu yazı toplam 173 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.