1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Obama Ve Terör
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Obama Ve Terör

A+A-
Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Barack Obama, gazetecilerle yaptığı sohbette Türkiye hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Huffington Post'ta yer alan habere göre Obama, Türkiye'nin gerçekleştirdiği operasyonlarda odaklandığı hedefin PKK değil ,IŞİD olması gerektiğini ifade etti.Burada düşünmek gerekir ve Obama hala terörün ne olduğunu ya anlamamış, ya da anlamak istememektedir.
Huffington Post muhabiri, Obama'ya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın IŞİD saldırılarını PKK'ya operasyon düzenlemek için kullanmasından endişe duyup duymadığını sordu. Obama ise, Türkiye ile IŞİD'in bölgedeki en büyük tehdit olduğu konusunda görüştüklerini belirterek "Türklerin PKK saldırılarına karşı da kendini savunma hakkı bulunduğunu" söyledi. Ancak Obama Türkiye ile çözülmesi gereken en büyük sorunun Türkiye sınırlarından yabancı savaşçıların IŞİD'e katılması olduğunun da altını çizdi. ABD Başkanı tüm çalışmaların bu yönde olduğunu ifade etti.
Obama Türkiye ile çözülmesi gereken en büyük sorunun Türkiye sınırlarından yabancı savaşçıların DAEŞ'e katılması olduğunun da altını çizdi. ABD Başkanı tüm çalışmaların bu yönde olduğunu ifade etti.
Huffington Post'ta yer alan haberde Obama ile görüşmenin Beyaz Saray'da 10 muhabirin katılımıyla gerçekleştirildiği bilgisi verildi.
Bizim sözde en büyük müttefikimiz olan ABD başkanı  Obama, Türkiye’nin her alanda ihtiyaç duyduğu konularda ciddi, tutarlı ve net beyanat vermekten kaçındığı, Ermeni meselesinde de aynı   görüşleri paralel şekilde belirttiği, Paralel yapıda sessiz kaldığı göz önünde olursa Türkiye’nin ABD’ye fazla güvenmemesi gerekir.
Terörün dini yoktur.
Terörün ırkı yoktur,
Terörün cinsiyeti yoktur.
Terör estiren, teröre destek olan her kim olursa olsun, insanlığa ihanet etmektedir.
Şu terör örgütü, bu terör örgütü yoktur. Şu terör örgütü, şu terör örgütüne göre daha iyi demekte abesle iştigaldir.
ABD’de de benzer terör olayları olmaktadır. Bunlar için en etkin mücadele verilmektedir. Mesela  bir 11 Eylül olaylarını yaşamış ABD başkanı Obama’nın   Türkiye yada dünyanın bir başka yerindeki terör olaylarına böylesine  anlamsız ve kafaları karıştıran bir yaklaşımda bulunması ne kadar garip değil mi?
Türkiye NATO ülkesi.
ABD bazı savunma silahlarını Türkiye’de çekiyor.
Buna” yenileme” diye açıklama yapıyor.
Böyle bir dönemde Türkiye’nin terör ve PKK ile yaptığı mücadelede alınan kararın anlamlı olduğunu düşünmekteyim.
Almanya’nın tutumu her zaman belli zaten. Sözde bu iki ülke her zaman Türkiye’nin dostu ama, gerekli oldukları zamanda hep kaçamak güreşmiştir.
 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.