1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Obezite tedavisinde yeni dönem
Obezite tedavisinde yeni dönem

Obezite tedavisinde yeni dönem

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Obezite Merkez Sorumlusu Uzm. Dr. Duygu İlke Yıldırım’ın editörlüğünde yayımlanan ‘Obeziteye multidisipliner yaklaşım’ isimli kitap ile ilgili tanıtım toplantısı düzenlendi.

A+A-

Kitabın içeriği hakkında İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’a bilgiler veren Uzm. Dr. Yıldırım, “Kitabımız da çağımızın en büyük sorunlarından olan obezite konusunda insanların çocukluk, yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerinde karşılaşabilecekleri riskler ve alınması gereken tedbirler anlatılarak, obezite konusunun önemi klinik veriler eşliğinde ele alınmıştır” dedi. Uzm. Dr. Yıldırım, “Obezitenin tedavisinde ve önlenmesinde multidisipliner yaklaşımın nasıl olması gerektiğinin de anlatıldığı kitabımız sağlık alanındaki ilk çalışmalardan biri konumundadır. Kitap, ülkemizin çeşitli şehirlerinde açılmış olan obezite merkezleri içerisinde de bir obezite merkezi tarafından hazırlanmış olan hekime yönelik ilk kitap olma özelliği de taşımaktadır” dedi.
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç’da önemli bir halk sağlığı sorunu haline gelmiş olan obezite konusunda böylesine anlamlı bir çalışmayı klinik veriler eşliğinde hazırladıkları için kitap editörü Uz. Dr. Yıldırım’a ve katkı sunan akademisyenlere teşekkür etti. Prof. Dr. Koç, “Tıp alanında referans kaynaklar arasına gireceğini düşündüğüm bu kitabın hekim arkadaşlarımız için de son derece faydalı olacağı kanaatindeyim. Her alanda olduğu gibi tıp alanında da multidisipliner yaklaşım çok çok önemlidir. Obezite konusunda multidisipliner yaklaşım anlayışını getirerek böylesine önemli bir eser ortaya çıkardıkları için ve bu farkındalığı bilimsel olarak ortaya koydukları için her bir yazarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum  ” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.