1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fransa'ya 'Oğlum bak git'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fransa'ya 'Oğlum bak git'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fransa'ya 'Oğlum bak git'

Son dönemlerde siyasi emelleri için Türkiye ve İslam dinine saldıran, Fransa’nın bir çok siyasal bilimcisi tarafından ‘ çocuk Cumhurbaşkanı’ olarak adlandırılan Fransa Cumhurbaşkanına ‘Oğlum bak git’ deme zamanı geldi

A+A-

MACRON’DAN SEVİLLA HARİTASI KÜSTAHLIĞI

Yunanlıları ve Rumları kışkırtan Fransa,  Akdeniz'de korsanlık yapıyor ve Atina üzerinden Akdeniz'i ele geçirmeyi hedefliyor. Atina'nın hazırlattığı ve Türkiye'nin hem Doğu Akdeniz hem de Ege'deki haklarını gasp etmeyi amaçlayan Sevilla haritası Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından sık sık hatırlatılarak bu harita ekseninde Türkiye’ye bir çap çiziliyor.

TÜRKİYE FRANSANIN PLANLARINI BOZUYOR

Fransa, Akdeniz-Afrika arasında kurulacak köprüde kendisine üst düzey rol biçtiği için AB dış politikasının merkezine Akdeniz'i yerleştirmeye çalışıyor. Macron’un Buradaki enerji kaynaklarını şirketleri üzerinden Avrupa'ya ve Afrika'ya satma projesi var. Bu projenin hayata geçmesi için Türkiye'nin Sevilla adı verilen haritanın içerisinde kalması ve uysal çocuğu oynaması isteniyor. Türkiye'nin haritayı kabul etmeyen adımları, boyun eğmemesi Fransa'nın tüm projelerinin gecikmesine belki de suya düşmesine yol açıyor. Ondan dolayı Fransa, Türkiye'ye karşı saldırgan bir üslup benimsiyor. Çünkü Ankara, hamleleriyle Sevilla haritasını çöpe atıyor."

PROT: ‘BU ÇOCUK OSMANLININ TORUNLARINI KIZDIRIYOR’

YPG-PKK militanlarına Suriye Kürtleri diyecek kadar düşmanlığını belli eden İslamiyet’e hakaret edecek kadar aşşağılaklaşan Macron’un her fırsatta başta Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesimi olmak üzere zaman zaman Almanya, Ermenistan ve Hollanda, Amerika ile Türkiye aleyhine ortak hareket etmesi Türk düşmanlığını da açıkça ortaya koyuyor. Kendi siyasal bilimcilerinin de sık sık eleştirerek ‘Mocron sadece maşa olarak kullanılan bir çocuk, Fransa’ya Türk düşmanlığı kazandırmak iyi sonuçlar doğurmaz.  Bunun örnekleri Türk tarihinde en net şekilde görünüyor.  Kıbrıs Rus Kesimi buna bir örnek’ diyen Fransa siyaset bilimci Charles Saint-Prot , "O, Fransa'yı temsil etmekten uzak bir isim. Henüz bir çocuk ve Bu çocuk Osmanlının torunlarını kızdırıyor" dedi ve ekledi.  “Macron, Washington, Londra ve Berlin'i kendine güldürüyor. Bir dinin mensuplarını karşına almak Türk Dünyasının lideri olarak görülen Mr. Erdoğan’a gereksiz bir şekilde sataşmak ahmakça”

AMERİKADAN MACRONA  AŞŞAĞILAYAN BENZETME

Kendi ülkesinde de halkı tarafından yaptığı ayrımcı iç ve dış siyaset tarafından eleştirilen Macron  çocuk, yalnızlığını sık sık Almanya Başbakanı Merkel ve Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile giderip batı ülkelerinin kendisine destek vermesi için bu iki liderden yardım istiyor. Yalnızlığı her geçen gün artan İslam ve Türk düşmanı Emmanuel Macron kapalı kapılar ardında ise en büyük hamisi olan ABD’den tam destek istiyor. Her ABD görüşmesi sonrası ABD gazetelerinde ‘ kendini kaplan sanan Fransız horozu Macron’ olarak isimlendiriliyor.

FRANSIZ MALLARI BOYKOT EDİLMELİ

İslam ve Türk düşmanlığı adına her türlü rezilliğe imza atan başta Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, olmak üzere ona destek veren ülkelere karşı tutumumuzu açıkça göstermeliyiz.  Bunun için ilk aşamada otomotiv sektörü ele alınmalıdır. Türkiye'de otomotiv pazarının ortalama yüzde 23.6'sını elinde bulunduran Oyak-Renault, Citroen ve Peugeot otomobillerin satış ve servis hizmetleri boykot edilmeli boykot kademeli olarak ülkemizde faaliyet gösteren diğer Fransa şirketleri ve mallarına da uygulanmalı. ZAFER SAMANCI

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.