1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğretmen Mektebi’nden 40 günde 253 program
Öğretmen Mektebi’nden 40 günde 253 program

Öğretmen Mektebi’nden 40 günde 253 program

Öğretmen Mektebi çalışmalarında geride kalan 40 günde düzenlenen toplam 253 faaliyetten 10 bin 597 öğretmen ve yöneticimiz faydalandı. 

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda geliştirilen Konya İnsan Mektebi Projesi Öğrenme Davamız kapsamında hazırlanan Öğretmen Mektebi, öğretmen ve yöneticilerin kişisel, mesleki ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi ve onların bilgiyi değil, öğrenmeyi öğreten liderler olarak kendilerini geliştirmeleri amacıyla başlatılmıştır.

Öğretmen Mektebi’nde başta hizmet içi eğitim faaliyetleri olmak üzere kültürel, sanatsal, sportif kurslar ve seminerlerin yapılması planlanmıştır. Salgın döneminde hızlı ve yenilikçi çözümlerle etkileşimli öğrenme ortamları oluşturmak ve tecrübe paylaşımını sağlamak için faaliyetler revize edilerek online toplantı yöntemiyle uzaktan eğitimler düzenlenmektedir.

Öğretmen Mektebi eğitimleri http://konyainsanmektebi.meb.gov.tr/ web sitesi üzerinden tanımlanmaktadır.

Öğretmen ve yöneticiler, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilçe milli eğitim müdürlüklerinin planladığı çeşitli eğitim faaliyetlerine sistem üzerinden başvuru yapabilmekte ve faaliyet günü uzaktan eğitimin bağlantı ve şifresi katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcılara, eğitimlerin sonunda elektronik ortamda sertifika gönderilmektedir.

"Mutlu Öğretmen, Güçlü Yarınlar" düşüncesi içerisinde hayata geçirilen Öğretmen Mektebi, akademisyen ve alanında uzman eğitimcilerle öğretmenleri buluşturmaktadır.

Günümüzde öğretmenlik mesleğinin yeni bir forma kavuşması, öğretmenin odağını öğretmekten öğrenmeye doğru çekmiştir. Bu noktada da öğretmenlerin yenilenmesi ve yenilikleri takip edebilmeleri büyük bir önem ifade etmektedir. Bu kapsamda Öğretmen Mektebi’yle “Güçlü Öğretmen, Mutlu Yarınlar” düşüncesi içerisinde çalışmalar yapılmaktadır. 

Geniş eğitim yelpazesiyle alanında yetkin akademisyenler ve uzmanlar tarafından yapılan online programlar, yüz yüze yapılan faaliyetler kadar etkili olmaktadır.

24 Eylül 2020’de başlayan çevrimiçi eğitimlerle 40 gün gibi kısa bir sürede binlerce öğretmenin mesleki ve sosyal konulardaki gelişimlerine katkı sunulmuştur.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.