1. HABERLER

  2. KONYA

  3. OHAL’i Millete Değil Kendimize Yaptık
OHAL’i Millete Değil Kendimize Yaptık

OHAL’i Millete Değil Kendimize Yaptık

Konya’da 22 gündür tutulan milli irade nöbetine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin 15 Temmuz’da önemli bir sınavdan başarıyla çıktığını belirterek, bu girişim sonrasında ilan edilen OHAL’i millete değil, çalışmaların hızlı ve

A+A-

Konya, 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimine karşı 22. günde de ayaktaydı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Mevlana Meydanı’nda milli irade nöbetine devam eden Konyalılara seslenerek, ilan ettikleri olağanüstü hali millete değil, kendilerine ilan ettiklerini söyledi.
Darbe girişiminden sonra yaralanan vatandaşları tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret ederek, yaşananları yaralıların ağzından dinlediklerini anlatan Özhaseki, “Böyle millet oldukça, millet bu iradeyi ortaya koydukça, bu planları yapan hainlerin başarılı olma şansı yok. Olmayacak da inşallah. Bunlar başarılı olsalardı kesinlikle iç savaş çıkacaktı. Bizleri vatansız, bayraksız, ezansız bırakacaklardı. Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki, Allah bunların planlarını ters çevirdi ve bizler galip geldik” dedi.

İslam dünyasının da Türkiye’ye dua ettiğini vurgulayan Özhaseki, Olağanüstü Hal’i ilan ederken biraz tedirgin olduklarını ve millete değil kendilerine ilan ettiklerini kaydetti. Özhaseki, şöyle devam etti: “İşlerimizi görebilmemiz için OHAL’den başka çaremiz yoktu. Neticesinde ne çıktı? Şimdiye kadar milleti kandırarak parasını ellerinden alıp yurtlar, okullar yaptırdılar, vakıflar, dernekler, ticarethaneler kurdular. Bu paraları da Amerika’ya gönderiyorlardı. Şimdi OHAL ile sizin paranızı geri aldık. Zaten para sizindi, hazineye geri döndü, helali hoş olsun. Daha önce Fetö örgütüne mensup, devlette çalışıp maaş alan ve devletin kuyusunu kazandan hesap soramıyorduk. Mahkemeye gidiyor ve işe geri dönüyorlardı. Şimdi tespitleri yapıyoruz. Asla günahsız ve masumlara dokunulmuyor. Bu örgütün elemanı olduğuna inandığımız adamları tek tek işten atıyoruz. Bunu yaparken vicdani rahatsızlık çekmiyoruz. Eğer bunlardan hesap sormazsak, yediklerimiz bize haram olsun. Siz de bize hakkınızı helal etmeyin.”

ESKİ SANAYİ BÖLGESİ KENTSEL DÖNÜŞÜMÜNE DESTEK

Konya ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i de makamında ziyaret eden Özhaseki, Konya yatırımları hakkında bilgi aldı. Özhaseki, “İmarda, şehircilikte, Türkiye’de birkaç şehir örnek olarak söylense, bunlardan bir tanesi Konya olur. Buradaki arkadaşlarımızın, gayreti, Tahir Bey’in yıllardır verdiği emek Konya’yı iyi bir yere taşıdı. Rabbimizden dileğimiz daha iyi günlere taşınması” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye’deki efsane belediyecilik döneminin sembol isimlerinden olan Bakan Özhaseki’den belediyecilik çalışmalarında da Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak da istifade ettiklerini kaydetti. Başkan Akyürek, “Konya, Yeni Büyükşehir Yasası’nın laboratuvar şehirlerinden. 31 ilçemizde de önemli çalışmalara imza atıyoruz. Fakat yerel yönetimlerin gelirlerinin artması bizim işlerimizin daha da fazlalaşmasına vesile olacak. Bu konuda hükümetimizin destekleri için teşekkür ediyoruz. Konya’da merkezde yürüttüğümüz Eski Sanayi bölgesinin kentsel dönüşüme tabi tutulması konusunda bir alan belirleyerek Bakanlar Kurulumuzun onayına sunduk. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz. Konya’da bu olağanüstü dönemde de Sayın Valimizle birlikte elimizden gelen desteği hükümetimize ve demokrasimize vermeye gayret gösterdik” dedi.

Başkan Akyürek, Bakan Özhaseki’ye ziyaret anısına Mesnevi ve hat yazılı tablo hediye etti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.