1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Okulda duvarına jiletli tel
Okulda duvarına jiletli tel

Okulda duvarına jiletli tel

Öğrencilerin okuldan kaçmasını önlemek isteyen okul yönetimi, duvarları önce telle yükseltti, ardından jiletli telle, önlemleri artırdı. Öğrenciler, Teknik Lise’nin ‘hapishaneye döndüğünü’ söylüyor..

A+A-

Selçuklu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi idarecileri, öğrencilerin kaçmasını engellemek ve dışardan içeriye duvar üzerinden girilmemesi için önce demir parmaklıklar koydu. Demir parmaklıklarda kar etmeyince çözümü demir parmaklıkların üstüne jiletli tel örgü koymakta buldu. Bu uygulama her ne kadar öğrenci kaçmasın diye yapıldı gibi gözükse de, okulda artan uyuşturucu kullanımını azaltmak ve dışarıdan kimsenin girmesini engellemek için yapıldığı söyleniyor.

JİLETLİ TELLER KOYULDU
Aldığımız bilgilere göre okul bahçesini kontrol için öğrencilerin başlarına nöbetçi öğretmen görevlendiren idare, ayrıca okulun etrafındaki demir telleri yükseltip üzerine jiletli tel örgü koyarak, öğrencilerin üzerinden atlayamayacağı bir duruma getirdi. Öğrencilerin sık sık okuldan kaçtığını belirten vatandaşlar, okul idaresinin bunu yaptığı için önceleri eleştirdik ama şimdi hak veriyoruz dedi.

'OKUL HAPİSHANEYE DÖNDÜ'
Öğrenciler ise yaşanan bu durumdan şikayetçi olduklarını ifade etti. Okulun hapishaneye çevrildiğini ileri süren öğrenciler böylesi tedbir almak okulu hapishaneye çevirdiğini ve kendilerinin mahkûm olmadıklarını ifade etti. Öğrenciler bu tel örgünün kaldırılmasını istiyor. Artan kötü alışkanlıklar yüzünden jiletli tel örgü örülen okulda, sivil polisler ve bazen de zabıta ekipleri kontrol için okulu kolaçan ediyor. Adını vermek istemeyen vatandaş, okulda sigara, uyuşturucu ve daha nice kötü alışkanlıkların arttığını söyledi. Her gün kötü bir manzarayla karşılaştıklarını belirten vatandaş, “Daha geçen gün burada dışardan gelen bir kişi, sattığı uyuşturucunun tahsilatını yapmak için okulun önüne geldi. Öğrenciler okuldan çıkınca paraları topladı ve gitti. Sivil polisler burayı kontrol ediyor ama maalesef etkili olmuyor. Okul yönetimini suçlamak yanlış olur. Burada ailelerinde çocuklarına sahip çıkmaları ve takip etmeleri gerekiyor. Çocuğun cebine parayı koyup denetlemezseniz ve çocuğunuzla ilgilenmezsiniz çevresi yüzünden farklı arayışlara yönelip kötü alışkanlıklar edinebilir” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.