1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Okumuşlar Yada Cahiller
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Okumuşlar Yada Cahiller

A+A-

İnsanlar doğumundan itibaren eğitilir. Temel nasıl atılırsa bina öyle yükselir. Her doğan çocuk İslam fıtratı üzerine doğar. Daha sonra ailesi ve çevresi onu yönlendirir. Her insan bilgi edinmede ve yaşayarak tecrübe edinmede farklı gelişim gösterir. Kimisi okumuş cahil olur, kimisi okumamış cahil kalır.Osmanlıdaki eğitim sistemi, daha sonra bozulmuş, Türkiye’de her dönemde sözde Milli eğitim, milli olmaktan çıkartılmıştır. Bugünkü durumun ürünleri ise daha sonra belli olacaktır.
Maalesef geçmiş ile gelecek arasında köprü yıkılmış, sözde yapılan eğitim ile, adeta cahiller ordusu yetişmiş, “Kaldırım mühendisleri” sokakları doldurmuştur.Hani bildiğiniz bir fıkra : Vali olmuşsun ama oğlum, adam olamamışsın”
Ya da “Okumak insanın cahilliğini alır, eşeklik baki kalır” İnsanlık gelişirken; değişim ve dönüşümlerde yaşamaya devam ediyor.Bu gidiş durdurulmaya çalışılmaktadır. Belki yaşam kolaylaşmıştır, ancak köleleştirme, yöneten, yönetilen ilişkisi, sürüleştirme ,uyuşturma ve ayrıcalıklı kesimin mutlu ve rahat yaşama anlayışı değişmemiştir. Bilgi Çağında; bilgisizlik ve çaresizlik nedeniyle işbirlikçilik moda olmuştur.

Günümüz dünyasında aydın mı, yoksa kimliksizleşen aydınlar mı var ?sorusu soruluyor!Ülkelerin yönetimine gelmek için kriterlerin başında, küresel sermaye ve örtülü derin dünya örgütlerin icazeti gelmektedir. Bunun dışında gelenleri ise yönlendiremeyenler, onu yemeye çalışırlar.
Aydınların gaflet ve hıyaneti, aydınlardaki ideolojik körlükten ileri gelmektedir.Bilim adamı ve sorumluluğunu yitirmiş akademisyenler, devşirilen aydınlar ve embesil medya mensupları; sonu kaosa giden yolları döşemektedirler.Vatandaş bunun önüne geçmelidir. Bunun son örneklerini ülkemizde çokça görmekteyiz.Dönek Aydınlar ve Diplomalı cahiller kafa karıştırmaktadır.
Beynin biyolojik ve sosyolojik ritmi bozulmuş, siyasi iradeleri felç etmiştir. Biyolojik ve psikolojik Savaş her alanda her şekilde kural tanımaksızın uygulanmaktadır. İnsan ve toplum üzerinde zihin operasyonları ile kitlesel zihin çökertme silahı kullanılmaktadır. Kontrollü Gerilim Stratejisi; kitlelerin düşünme sorgulama melekelerini alt üst etmiştir.Dinleme merakı insanları sarmalamıştır. Casuslar yönetenlerin yatak odasına kadar girmiş, ya da yanı başınızdadır. İstihbarat sistemlerinin şifreleri elinde olan küresel güç dünyayı dinliyor. Devlet sırrı, çıkarlar ve menfaatler için kullanılıyor. Birliktelik zedeleniyor. Terörün yeni silahı internettir ve siber savaş her alanda sürdürülmektedir. Tele kulak ve medya-siyaset iç içe olmuştur. Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali artmıştır. Bu nedenle derin kulaklara dikkat edilmelidir. Korku ülkesi algısı, kitlelerde oluşmuştur.
Bilgi toplumu ve çağın gerçekleri ortada iken insanlar teknoloji bağımlısıdır. Tehlikeleri algılamaktan uzaktır. Siber güvenlik ortadan kalmış, bilgisayar yoluyla da takip sürmekte, mailler okunmaktadır. Yalan, yanlış bilgiler, olmayacak taahhütlerle Beyin avcıları işbaşındadır. Toplumlar; kaosa sokulmuştur. Küresel merkezlerin kaostan kozmosa stratejisi işlemektedir. Bölge ülke lider ve kadroları, figüranlığı kabul etmiş, rollerini oynamaktadırlar.
Dikkat edin: Bilgi kirliliği yaratan sosyal ajanlar peşinizde olabilir. Bunlar her meslek grubundan olabilir.Muhbirlik, gizli tanıklık; nemalanma ve takdir edilme kimliğine dönüşmüştür.
Gazete sayfalarında yer alan ve TV ekranlarında yer alan ucube tipler, ücretli asalak işbirlikçilerdir. Ajan akademisyenler, ajan gazeteciler, ajan siyasetçilerle kol koladır.Gizemli soruşturmaya maruz kalma endişesi, duyarlı herkeste panik meydana getirmiştir.
Asimetrik psikolojik savaş yürütülürken, Kontrollü Gerilim Stratejisi uygulanmaktadır. Bunun sonu tabi ki, hedefe ulaşılırsa 2023 te gelecek diye bekleniliyor.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.