1. YAZARLAR

  2. Ahmet Yıldız

  3. ÖMER GÜRBÜZ AĞABEYİN NÖBETİ BİTTİ!
Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız
Yazarın Tüm Yazıları >

ÖMER GÜRBÜZ AĞABEYİN NÖBETİ BİTTİ!

A+A-

Biz kendi çapımızda ideallerimizin gerçekleşmesi adına siyaset yapma durumunda olduk.
Tabi bu kararımızda öncelik Allah rızasına nail olmaktır. Gerisi elbette tefarruattır.
Zaman zaman imtihanlarda gayesi Allah rızası olmayanlar seçilirverdi. Hiç üzülmedim. Çünkü herkes gayesine hükmedemezsin. Kimseye zorla cenneti veya cehennemi kazandıramazsın. Takdir ancak Allah’ındır. Dahası mukadderatın önüne de geçemezsin öyle değil mi?
Böylesi yapı ve mücadele içinde bir çok topluma faydalı güzel insanları tanıma fırsatı buldum. Cenabı Allah onlardan inşallah razı olur. Biz onlaedan razı olduk.
Doksanlı yıllarda gıt imkânlarla hizmet etmek ve hizmet üretmek için çabalarken bizlere maddi ve manevi destek veren, bizleri moralize edenleri unutmak mümkün mü?
İşte o yıllarda seçim çalışmalarımız içinde son noktayı koyduğumuz mekân Ömer Gürbüz Ağabeyin petrol İstasyonu olurdu.
Eğer bir gün uğramazsak gönül kor ve derdi ki;
--- Biz evvel Allah’ın izniyle Fethiye yol karakol nöbetinde günün yimidört saatinde ayaktayız ve uyanığız. Nöbet yerimiz dostlarımıza her zaman açıktır. Bir acı kahvemiz bulunur.
--- Eyvallah Ömer Ağabeyim. Der Fethiye Yolu üzerinde petrol istasyonunda çayını, kahvesini içer muhabbet ederdik. Moralize olur güne bambaşka hazla başlardık. Bizi uğurlarken;
--- Siz çalışmanız adevam edin Fethiye Yol Karakol Nöbeti sağlamda biz dimdik ayaktayız! Derdi.
1994 Mahalli seçimlerinde Çumra merkezde en önemli vaatlerimizin başında 1.YOL, 2. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ, 3. ŞEKER FABRİKASI VE diğerleri vardı.
Öncelik ve olmazsa olmaz gördüğümüz ilk üç madde idi.
Ömer Gürbüz Ağabey size inanıyorum buraya hem yolu hemde organize sanayi bölgesi yapımına siz vesile olacaksınız. Ben buna inanmasam buraya petrol istasyonunu yapar mıydım? Diyerek. Bizi moralize ederdi.
Cenabı Allah’a hamdolsun hem YOL hem ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ hemde ÇUMRA ŞEKER FABRİKASI hayatiyete geçti.
YOL: Bugün arı kovanı gibi araçlar gelip gitmektedir. Dahası şimdi çift yol haline getirimektedir.
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ: Bugün daha önceki eksikleri giderilerek fabrikalar bir bir ortaya çıkmaktadır. Burada bu eksiklerin giderilmesi için gayret gösteren mevcut Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz’un çalışmalarından dolayı şükran duyuyoruz.
Ayrıca 16 Aralık 2017 cumartesi günü Konya Milletvekili Akparti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun Beyin müjdesi oldu. Organize Sanayi Bölgesi 8 Milyon metre kare genişlemesi tamamlandı. Dedi bu müjdeyi not aldık. Hayırlı olsun.
ŞEKER FABRİKASI: 1995 yılında başlayan çalışmalar ve Çumra Şeker Heyetinin kurulması 1999 Temmuzun Konya Pancar Kooperatifi Başkanlığına Recep Konuk seçilmesiyle 2004 yılında ÇUMRA ŞEKER FABRİKASI temeli atılmış bir yıl gibi kısa zaman sürecinde Türkiyenin değil dünyanın en modern şeker fabrikası kurulmuş oldu.
Bugün Şeker Fabrikası yerleşkesinde onlarca fabrika kurulmuş 6 bin insanımız burada istihdam edeilmektedir.
Evet, doksanlı yıllarda başlayan bu güzellikler bugün daha da gelişerek ÇUMRA TARIMA DAYALI SANAYİNİN BAŞKENTİ konumuna gelmiştir.
O gün bize inanan bize destek veren öngörülü,  girişimci işadamı ÖMER GÜRBÜZ Ağabeyi 17 Aralık 2017 Pazar günü Hakka uğurladık. Allah rahmet eylesin. Başta oğlu Mehmet Gürbüze, çocuklarına ailesine, yakınlarına, sevenlerine baş sağlığı diliyorum.
Ömer Gürbüz Ağabeyin Fethiye Yol Nöbeti bitti. Devir alanlara selamet vesin!  
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.