1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. ÖNCE VATAN SONRA DEMOKRASİ
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖNCE VATAN SONRA DEMOKRASİ

A+A-

Beka Meselemizin sadece bir seçim malzemesi olmadığını, devletimizin ve milletimizin gerçekten büyük bir gelecek/beka meselesi ile karşı karşıya olduğunu artık hepimizin görmesi lazım. Halk olarak Vatanımızın ve milletimizin istikbalini ilgilendiren bu meselede birlik olamazsak korkarım yarınlarımız bu günden çok daha kötü olacak. Bu gibi durumlarda yani devletin bekasını ilgilendiren meselelerde milletler, devletler nasıl davranıyor sorusuna cevap bulursak mesele daha iyi anlaşılır.
 Birkaç misal verelim. Önce teorik olarak yani ihtimal üzerine birkaç soru soralım:
1- Türkiye Rusya'nın Kafkaslarda yaptığı zulümlere karşı mazlum Çerkezlere Çeçenlere, Kırım'ı haksız yere işgali sonrası Kırım Halkına destek amacı ile; “  Kırımın işgali zulümdür, Türkiye'nin   Karadeniz'deki menfaatlerine aykırıdır. Kırım halkı beni çağırıyor…” dese ve ardından da Kırım halkına bırakın tırlar dolusu silahı, küçük bir taka ile 300-500 silah göndermeye kalksa, ardından da Kırıma asker göndereceğini söylese Rusya/Putin ne yapar?  
Türkiye, ABD-  MEKSİKA sınırını 1848'de yaşanan Meksika-Amerika savaşı dönemindeki yerinde gösteren bir harita yayınlasa (O dönemde Kaliforniya, Meksika'nın bir parçasıydı…) ABD ne yapar? Hele de Türkiye bu eyaletlerin ABD ye karşı ayaklanması için propagandalar yapsa, ardından burada ayaklanan teröristlere bırakın tırlar dolusu silahı bir kamyon silaha göndermeye kalksa ABD ne yapar? (ABD düşmanımız olan PKK-PYD ye hemen sınırlarımıza bitişik topraklarda devlet kurması için binlerce tır silahı aleni olarak vermedi mi? Vermeye devam etmiyor mu? Orada hava Alanları, üsler açmadı mı?)
Türkiye biraz daha güçlense ve Fransa’ya karşı Korsika’yı, İtalya’ya karşı VENETO yu,   Almanya’ya karşı Bavaria’ yı,  Birleşik Krallığa(İng.) karşı İskoçya’yı, Galler’i, Kuzey İrlanda’yı, Çin’e karşı Uygur Türklerini... Kışkırtsa,  onlara silah desteği verse,  bu “gâvurlar” ne yapar? Rusya,  ABD, Çin hemen  savaş açarlar.  Buna en iyi örnek İspanya’nın Katalan Bölgesinde yaptıklarıdır. Bakın İspanya devleti Katalan liderlerine ne yaptı? Ayrılık isteyen, gösterilerde bir taş bile atmayan bu bölge halkı nasıl susturdu. 
İSLAM-TÜRK DÜNYASI KASAPLIK KOYUN GİBİ 
İslam, Türk Dünyasının toprakları zalim, kâfir, acımasız, emperyalist devletler tarafından adım adım, aleni bir şekilde parçalanıp,  işgale uğrarken,  Türkiye, İran, Mısır, Suudi Arabistan, Kazakistan, Azerbaycan, Türkmenistan… Başta olmak üzere Müslüman halklar, kasaplık koyunlar gibi sıranın kendilerine gelmesini bekliyorlar. Sadece beklemiyorlar,  mezhep, etnik yapı kavgaları ile birbirlerini boğazlamaya devam ediyorlar. Gafil İslam Dünyası,  bu uğursuz kavga ile uğraşırken kendilerine yaklaşan büyük tehlikeyi görmüyorlar. Baksalar görecekler toprakları nasıl adım adım işgale uğruyor,   devletleri nasıl bir bir yıkılıyor! (Irak, Libya, yemen, Suriye, Arakan…)
BEKA MESELEMİZ DAHA DA BÜYÜDÜ
Bunları yazmamdaki esas amaç Diyarbakır, Mardin ve Van'ın HDP li belediye başkanlarının görevden alınmalarının ana nedenlerini açıklamak:  Eğer ülkemiz ABD Rusya gibi iki zalim süper gücün komşusu durumuna gelmeseydi, Eğer devletimiz ABD öncülüğünde, AB desteğinde, Rusya'nın gizli onayı ile,  hemen sınırlarımızda, yarın başımıza türlü gaileler açacak, başta Kürt halkı olmak üzere bölge halklarını ve bölge ülkelerini geri dönülmez bir yok oluşa sürükleyecek bir oluşumun eşiğinde olmasaydı  (tıpkı İsrail gibi)  bu görevden almalar demokrasiye,  adalete aykırı olabilirdi. Lakin tehlike o kadar büyük ve o kadar yakın ki,.. Maazallah elan devam eden,  yarın daha da büyüyecek olan bir Türkiye- ABD savaşı (görünürde pyd)  bölgenin tam kontrol altında tutulmasını gerektiriyor. Bu belediye başkanlarının yaptıkları ise ortada.  Bu nedenle bu görevden almaları olağanüstü şartların bir gereği gibi okumak lazım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.