1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Önder Konya Şubesi açıldı
Önder Konya Şubesi açıldı

Önder Konya Şubesi açıldı

Önder İmam Hatipliler Derneği Konya Şubesi kuruldu. 1958 yılında İstanbul merkezli olarak kurulan derneğin Konya Şubesi’nin Kurucu Başkanı Mustafa İbalı oldu

A+A-

Önder İmam Hatipliler Derneği Konya Şubesi Kurucu Başkanı Mustafa İbalı, 1958 yılında kurulan derneği daha ileriye taşımak için çalışacaklarını söyledi. İlk yönetim kurulu toplantısında üyelerle birlikte istişarelerde bulunan Mustafa İbalı, yapacakları çalışmaları anlattı.

Başkan İbalı, “Genel merkezimizin kuruluş tüzüğünde olduğu gibi Konya Şubesi olarak önemli çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz. Konya şehir merkezi ve ilçelerinde bulunan 180 adet İmam Hatip Okullarındaki öğrenci ve mezunlarla ÖNDER İmam-Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları arasında karşılıklı yardım ve dayanışmayı sağlamak temel hedeflerimiz arasında yer alıyor. Önder olarak, amaçlarımızı şöyle sıralayabiliriz: Sosyal, kültürel, ekonomik, psikolojik sorunlarını ortaya çıkararak bu yönde çalışmalar ve araştırmalar yapmak, çözüme ulaştırmak için gerekli çabayı sarf etmek. Üyeler arasında birliği sağlamak, mezunların okulları ile manevi bağlarını devam ettirmek. Kanunlarımız çerçevesinde üyelerimizin bütün haklarını korumak, mezunlarına akademik veya profesyonel kariyer temin edebilmek üzere üniversite ve yüksekokullara devam haklarının teminini sağlayacak çalışmalarda bulunmak. Lisans ve lisansüstü eğitimleri ve akademik çalışmaları için ulusal ve uluslararası üniversiteler ile protokoller yapmak, profesyonel kuruluşlar ile işbirliği yapmak. Resmi kurum ve kuruluşlar karşısında cemiyetin ve üyelerin haklarını korumak, kardeş mezunlar ile birleşerek federasyonlar kurmak, kurs, panel, seminer, konferans ve benzeri toplantılar düzenleyerek üyelerinin, eğitimin her kademesindeki tüm öğrencilerin ve vatandaşların eğitim ve kültür seviyelerinin artmasına katkıda bulunmak. Dini, ahlaki, milli, içtimai, siyasi ve iktisadi konularda neşriyatta bulunmak, bu neşriyatı tanıtmak için yayınevleri açmak, matbaa kurmak. Yurtlar, sosyal içerikli spor alanları tesis etmek, kendine bağlı kulüpler kurmak ve benzeri konuların gerçekleştirilmesi için menkul ve gayrimenkul mallar edinmek, bu mallardan gerekli görülenleri vakfetmek, vakıf kurmak ve işletmek, kanunlar çerçevesinde faaliyetlerde bulunmaktır”ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.