1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ONHAL Konya'nın zirvesinde
ONHAL Konya'nın zirvesinde

ONHAL Konya'nın zirvesinde

Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Takkeli Dağ'a ve Gavela Kalesi’ne tarih ve kültür amaçlı gezi düzenledi. Liseli talebeler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

A+A-

Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Konya'ya hakim bir noktada bulunan Takkeli Dağ'a (Gavela Dağı) tarih ve kültür amaçlı gezi düzenledi.
Firiglerden başlayarak Hitit, Roma, Selçuklu ve Osmanlı Medeniyetleri bünyesinde barındıran,
her birinden izleri bugünlere taşıyan Takkeli Dağ'ı gezen öğrencilerin, tarih ve coğrafya öğretmenlerinin dağın önemine ait vermiş oldukları bilgileri dinlerken heyecanları gözlerden
kaçmadı. Gavela Dağı'nı asırlarca önemli kılan unsurun Konya'nın güvenliğinin sağlanmasındaki kilit nokta olduğunu ve şehrin dört bir tarafının iki günlük mesafeden gözetlene bildiğini öğrenen öğrenciler, dağın üzerindeki kale kalıntıları hakkında bilgi sahibi olunca hayretlerini gizleyemediler. Talebeler, dağın çevresinde çevre temizliği de yaptılar. Yapılan bu geziyle ilgili görüşlerini aldığımız okul müdürü Şaban Yavuz "Bizim için önemli olan öğrencilerimizin Firigler’den başlayarak bugünlere kadar gelen kültürler mozaiğini sahiplenerek saha temizliği yapmaları bir eğitimci olarak beni oldukça duygulandırdı. Biz okul alarak Anadolu Lisesi kültürü oluşturduğumuzu düşünüyoruz.
Okul olarak başarılı olmamızın yanında bu tarz sosyal aktivitelerin de yoğun olarak gerçekleştirilmesi okul kültürümüzün oluşmasındaki en önemli etkenlerden birisi olduğunu söyleyebilirim. Bize ve öğrencilerimize bu eşsiz tarihi mekânı gezme ve tanıma fırsatı oluşturduğu için NEU Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çaycı'ya özellikle teşekkür ediyorum.” dedi. NAGİHAN ÇAPKIN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.