1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Onuncu Şimdi Düşünme Zamanı sergisi
Onuncu Şimdi Düşünme Zamanı sergisi

Onuncu Şimdi Düşünme Zamanı sergisi

Türkiye geneli 81 ilden Teknoloji ve Tasarım Dersinde öğrencilerin ürettikleri 165 eserin yer aldığı Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi’nin açılış töreni, 27 Mayıs 2016 tarihinde Konya Bilim Merkezinde gerçekleşti.

A+A-

27-28 Mayıs 2016 tarihlerinde 2 gün boyunca ilgililerin ziyaret edebileceği serginin açılış konuşmasını Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY yaptı. Aklın teknolojiyle buluşturulduğu ürünlerin bu sergide yer aldığını söyleyen GÜRSOY, huzur şehri Konya’da ürünlerin sahibi öğrencilerimizi ve öğretmenlerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İslam medeniyetinin aynı zamanda ilim ve bilim medeniyeti olduğunu da belirten GÜRSOY, bu öğrencilerle birlikte tekrar medeniyetimizin hak ettiği yerlere çıkacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca projenin hayata geçmesinde emeği olan Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türk Patent Enstitüsü başta olmak üzere emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Eğitim Politikaları Daire Başkanı Ahmet Vefa GÜLER çıktı. Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin bilgi üretimiyle doğrudan alakalı olduğunu belirten GÜLER, öğrencilerimizin gerçeklerle büyüyüp hayallerle yürümeleri gerektiğini de söyledi.
Konya Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri Hasan KIRCA ise birçok kamu kurum ve kuruluşuyla işbirliği içerisinde belediye olarak TÜBİTAK destekli bu bilim merkezini inşa ettiklerini ifade ederek bilime ve öğrenmeye destek veren bir belediyecilik anlayışına sahip olduklarını söyledi.
Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcısı İbrahim YAŞAR da bu serginin, enstitülerinin en önemli sosyal projelerinden biri olduğunu ifade etti. Bu serginin şimdiye kadar Ankara’da yapıldığını, bu yıl ise ilk defa Ankara dışında bir şehirde, Konya’da yapıldığını söyledi. Konuşmasında Türk Patent Enstitüsünün çalışmaları ve hedefleri hakkında da bilgi veren YAŞAR, bir ülkenin en büyük zenginliğinin genç ve dinamik nüfusu olduğunu da vurguladı.

Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcısı İbrahim YAŞAR’ın sergide emeği geçenlere günün anısına plaket takdiminde bulunması ve protokol tarafından sergi alanının gezilip ürünler hakkında bilgi alınmasının ardından açılış programı sona erdi.

Programa Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcısı İbrahim YAŞAR, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Eğitim Politikaları Daire Başkanı Ahmet Vefa GÜLER, Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı Daire Başkanı Fatih KARAHAN, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY ve Konya Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri Hasan KIRCA’nın yanı sıra çok sayıda öğretmen ve öğrenci de katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.