1. HABERLER

  2. ORDU

  3. Ormek’in Sergi Gururu
Ormek’in Sergi Gururu

Ormek’in Sergi Gururu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) bünyesinde öğrenim gören kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı yıl sonu sergi açılışı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenme Şenliği...

A+A-

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) bünyesinde öğrenim gören kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı yıl sonu sergi açılışı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenme Şenliği etkinlikleri gerçekleştirildi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Merkez Yerleşkesi Meydanı’nda yapılan açılışa Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Vali Yardımcısı Ahmed Akın Varıcıer, Korgan Kaymakamı Mustafa Ayvat, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal, Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Ersan Ulusan, daire müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterisi ile başlayan açılışta konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, bu tür kurslar sayesinde devlet ile milletin bütünleştiğine vurgu yaparak, insanların destek aldıkları takdirde neler yapabileceklerini, maharetlerini sergilediklerini söyledi. Vali Balkanlıoğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Kendisi her türlü hayır işlerinin ya başında ya da öncüsü konumunda yer alıyor. Bu kadar güzel bir mekanı hiçbir para talep etmeden kendisi teşvik ederek yaptı. Ordu’nun en güzel merkezi yerini herkesin maharetini sergileyecek şekilde kullanıma kazandırdı. Devlet-millet kaynaşması ile yeteneklerin ortaya çıkarılması bizleri mutlu ediyor” dedi.
Bu tür faaliyetleri Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman desteklediklerinin altını çizen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Bugün burada Bakanlığımız, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi ve Büyükşehir Belediyemiz içinde olmak kaydıyla güzel konsept ortaya çıktı. Yıl sonu sergileri ve etkinliklerini 3 ilçemizde yapmıştık. Şimdi ise toplu olarak gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu devam edecek. Büyükşehir Belediyesi olarak çok farklı kurslar veriyoruz. Eğitimcilerin tamamı halk eğitimin uzmanlarından oluşuyor. Yani Milli Eğitimin uzmanları, bunları devletimizle birlikte yapıyoruz. Toplumumuzun yarısı bu kurslara ya gelmiş, ya eğitim almıştır. Bu sosyalleşme adına önemlidir. Toplumumuzun gelişmesi adına bu tür faaliyetleri her zaman destekleyeceğiz” diye konuştu.
Program, Altınordu, Fatsa, Ünye Meslek ve Sanat Eğitimi kursiyerlerinin temsili sertifika törenlerinin ardından açılış kurdelesinin kesilmesi ve stantların gezilmesinin ardından sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.