1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Ortadoğu’da Ve Müslümanlar
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Ortadoğu’da Ve Müslümanlar

A+A-

Şu dünya bakınız.İslam dünyası ne halde?
Kimse kimseyle gerçek dost değildir.
Kimse kimsenin arkasında durmuyor. Kimse bir diğer güçlü İslam devletinin liderliğini kabul etmiyor.
Bölünme, parçalanma, soğuk savaş.
Ya Hıristiyan dünyası,
Tam bir birlik içinde. İslamı parçalamak için, Avrupa’dan Türkleri atmak için var güçleriyle ekonomik, siyasi, psikolojik savaş içindeler.
Dost olanlar bile çıkarları için bunu yapıyorlar.
Bizimkiler sözde örgütleniyor. Mezhepler, tarikatlar, cemaatler, örgütler, partiler ayrıştıkça ayrışıyor. İslamcıları kullananlar kullanmaya devam ediyor.
İslam dünyası kan gölü. Her türlü vahşetin, hırsızlığın, yalancılığın meşru kabul edildiği yeni İslamcılık akımı nedeniyle ve temiz inançlı Müslümanlar hayal kırıklığını yaşıyorlar. İslam bu değil diye feryat edenler artıyor.
Yalan yanlış bilgilerle, Müslümanların kafası karıştırılıyor. Gündem değiştiriyorlar.
BOP genel anlamıyla Büyük Ortadoğu Projesi, resmi adıyla Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Girişimi; ABD’nin batıda Fas, doğuda Moğolistan, kuzeyde Çeçenistan, güneyde Yemen’e kadar uzanan bir coğrafyada yer alan ülkelere yönelik siyasi, hukuki, bilgi/eğitim, ekonomi, sosyal ve güvenlik boyutlarını içeren kapsamlı bir İslam coğrafyası dönüşüm stratejisidir. Uzun vadeli bir değişimle İslam dini’nin özünden saptırılması, Müslümanların hırsız, vahşi, katliamcı, güvenilmez imajının oluşturulması hedeflenmiştir.BOP; ABD’nin Donald Rumsfeld, Dick Cheney, Paul Wolfowitz, Richard Perle ve William Kristol öncülüğünde, 1997’de oluşturduğu Yeni Amerikan Yüzyılı Projesi’nin bir unsurudur. ABD Kongresinin 1957’de kabul ettiği Ortadoğu’da Barış ve İstikrarı Koruma başlığını taşıyan ve Eisenhower Doktrini olarak anılan kararı, BOP’tan farklı değildir.
ABD’nin bu projesi ile bölgedeki 27 ülkenin sınırlarının değişmesi hedefleniyor. Bunun ilk adımları da Afganistan ve Irak’ın işgalleri ile atılmıştır. İkinci hedef enerji kaynaklarının ele geçirilmesidir. Bölge petrolleri, zengin uranyum kaynakları ele geçirdiler. Yüksek ve ileri teknolojinin bölge ülkelerinin eline geçmesi de engelliyorlar.
Enerji kaynakları da kullanılarak ülkelerin ekonomik olarak felç edilmesi amaçlanmaktadır. Öyle ki her imkana sahip olan bir ülke bile doları yoksa hiçbir şey yapamaz haldedir.
Daha fazla demokrasi söylemleriyle, ülkede karışıklık çıkartılıyor.
Gazeteciler, akademisyenler, STK mensupları; satın alınıyor, eğitiliyor, görevlendiriliyor. Gazeteciler, gazete sütunlarından övgüler yağdırırken, ülkedeki azınlıklara destek vererek misyonerliğe soyunuyorlar.
Ülkeleri böl, parçala, yönet taktiğini uygulayarak kontrolü altında tutuyor.
Teröristler ülkede karışıklık çıkartmak için silahlı mücadeleye başlıyor. Bu unsurlarla mücadele etmek isteyen güvenlik güçlerinin yetkileri ise, baskı yapılarak kısıtlanıyor.
ABD’nin 135 ülkede askeri, 702 civarında askeri tesisi var. Ordusunun yüzde 18’e yakını başka ülkelerdedir. . Bu üsler bölgesel savaşlara göre dizayn edilmiştir.Pentagon’a bağlı özel birlikler konuşlandırmıştır.
Türkiye yürütülmekte olan kapsamlı bölgesel operasyonlarda kilit ülkedir. Gidiş odur ki,Türk Milleti uzun dönemli savaşa hazırlıklı olmalıdır.Unutmayalım ki, İradesi başkasının elinde olanların yönetiminde devlet yıkılır, toplum çözülür.

Bu yazı toplam 147 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum