1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ortak derdimiz Konya
Ortak derdimiz Konya

Ortak derdimiz Konya

KONSİAD Konya Şubesi yönetimi basın mensuplarıyla bir araya geldi. KONSİAD Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, “Bizim derneğimizde fikirlerin, zikirlerin üzerinde hepimiz Konyalıyız ve bu düsturla hareket ediyoruz ”dedi.

A+A-

Ümit YAĞCI

Merkezi İstanbul’da bulunan Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) Konya Şubesi yönetim kurulu üyeleri, düzenledikleri tanışma toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Dedeman otelde düzenlenen toplantıda dernek çalışmaları hakkında bilgi veren KONSİAD Yönetim Kurulu Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, İstanbul`da kurulan derneklerinin Konya`nın İstanbul’daki sesi olmaya çalıştığını belirterek, “Derneğimizin amacı Konya’mızın sesini İstanbul`da daha gür duyurmak ve Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü olan İstanbul’da Konya`nın tanıtımını yapabilmek. Ayrıca bir birliktelik ortaya koyup Konya’nın adını duyurabilmek. Bizim derneğimizde fikirlerin, zikirlerin üzerinde hepimiz Konyalıyız ve bu düsturla hareket ediyoruz. Bulgaristan ve Kazakistanlı İşadamlarımızı Konyalı İşadamlarıyla bir araya getirdik. Karşılıklı ticari alışverişin olması için bir araya geldik. Yine Kosova’dan gelen bürokrat ve işadamlarını ağırladık. Avrupa’nın birçok noktasında iftar programları tertip ettik. 500 kadar çocuğumuzu sünnet ettik. KONSİAD olarak yine yakın zamanda Kudüs’e ziyarette bulunup Filistinli kardeşlerimizin yanında olduk”diye konuştu.

HEDEFTE KARAT-ÇİN VE RUSYA VAR

2018 yılında iş adamlarımızı yurtiçinde ve yurtdışında işlem hacmini geliştirmek için Katar, Çin ve Rusya’da daha iyi bir ticaretin temellerini atmak için çaba sarf ettiklerini söyleyen Aydın, “İthalat ve İhracatta daha iyi seviyelere gelmek istiyoruz. Bunun yanı sıra sivil toplum kuruluşu olarak Konya’da bundan önce olduğu gibi bundan sonrada çalışmalarımıza devam edeceğiz. İthalat ve ihracatın arttırılması için çalışmalara devam edeceğiz. Konya’da KONSİAD olarak çalışmalarımız Konya’nın kültürüne, sanatına ve sosyal sorumluluk projelerine ve faaliyetlerine katkı sağlamak amacıyla yola çıktık. Tarihi ve kültürel geçmişimizi bugünlere taşıyan Selçuklu Başkenti Konya’nın evlatlarınca 3. KONEXPO Sanayi Fuar Etkinliği ile İstanbul Fuar Merkezi Uluslararası fuar alanındaki 11. Salonda toplam 120 stantta sanayi ve ticaret dünyamızın birbirinden değerli firmaları ile bir araya geldik ”ifadelerini kullandı.

Aydın, “Önümüzdeki süreçte Afrika, Nijerya ve diğer ülkelere yönelik fuarlar düzenleyeceğiz. Hedefimiz ve odağımızda bu sene Katar, Çin ve Rusya hedeflerimizde yer alıyor. Konyalı hemşerilerimizle irtibata geçip oralarda şube açıp ilişkilerimizi daha üst seviyelere geçirmek için çaba sarf edeceğiz. Medya olarak bugüne kadar verdiğiniz destekten ötürü teşekkür eder bundan sonrada destek vereceğinizi temenni ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.