1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Ortama Göre Şekil Alan Bukalemunlar
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Ortama Göre Şekil Alan Bukalemunlar

A+A-

Ülkemize bu terörü musallat edenler bunun hesabını verecekler. Bizim bu gerçeğe alışmamızı bekleyen iç hainler ve dış düşmanlar hedefledikleri çirkin noktaya ulaşamayacaklar. Üzerimize kışkırtılan terör örgütleri birer birer temizlenecek. Kaos yaratarak bizi yılgınlığa sevk etmeye çalışanlar beklentilerini bulamayacaklar. Sadece ve sadece belalarını bulacaklar. Güzel vatanımızı darbe teşebbüsüyle sistem dışına itmeye çalışanların gerçek kimlikleri ortaya çıktı. Ben içimizde ki ruhunu ve benliğini üç beş kuruşa satan vatan hainlerini kastetmiyorum. Biz içimizde ki pislikleri nasıl olsa temizleyeceğiz. Asıl önemli olan dış ülkelerin çeşitli oyun ve düzeneklerle halkın üzerinde yaratmaya çalıştıkları korku ve ümitsizlik çabaları sonuç vermiyor artık! Bu millet kimin dost kimin düşman olduğunu oldukça iyi anlamıştır. Yıllarca bize dost çehresini gösteren yılan suratlıların varlığından, kalkıştıklarından, yaptıklarından gafil değiliz. Türkiye’miz içine yerleşmiş bu uru en net şekliyle temizlemesini bilecektir. İçimizde ki urlarla birlikte onlara her türlü lojistik desteği ve imkânı sağlamak suretiyle vatanımız üzerinde ince hesaplar yaparak ülkemizi ateş çemberinde boğmaya kalkışanların hepsini bu millet zihnine kazıyacaktır. Her hain ve kirli ittifak artık net olarak gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. Yaptıkları gizli kalmadığı gibi gizleme ihtiyacı bile duymuyorlar. Ama yaptıkları ihanet eninde sonunda yüzlerine patlayacaktır. Bizim hiç kimseden korkumuz yok. Bu milletin tek korkusu, sevgi kaynaklı olan Allah korkusudur. O kadar! Bu memleketi bugüne kadar canı pahasına korumaya çalışan bu halk üç beş çapulcu parçasına bu memleketi peşkeş çekecek kadar karaktersiz değildir. Bu güzide vatanın evlatları ve temiz süt içmiş neferleri bu vatanın nice zorluklar sonrasında nasıl ele geçirildiğini gayet iyi bilmektedir. Bizi korkutmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Bunun en somut örneğini 15 Temmuz karanlık darbe gecesinde tanklara tüfeklere göğsünü siper eden halkımız açık ve net şekilde göstermiştir.
Hükümetinde üzerine düşen bazı görevlerde gecikmesi beklenen sonucu oldukça ötelemektedir. Bunun en bariz örneği işlenen suçlarda halkın yüreğine su serpecek olan ceza hukukunda bazı düzenlemelerin geciktirilmesidir. Yapılan bunca ihanete ve pisliğe rağmen içimize karışmış sütü bozuk vatan hainlerinin halen bu ülke vatandaşı olmasını ben şahsen hazmedemiyorum. Bunlardan en açık örnek olarak Can Dündar isimli gazeteci vatan hainini örnek gösterebiliriz. Bu haine kol kanat geren Almanya’nın pasaport vermesi ve ülkemize yaptığı ihanetleri destekler mahiyette ilgi görmesi bu adamın artık bu ülkeyle hiçbir alakasının kalmadığını ve açık net bir düşman olarak bu vatana ihanetini tescillemiştir. Bu ve bunun gibi çok sayıda bu ülkeye ihaneti sabit olmuş olan özellikle de adına sanatçı denilen hainlerin deşifre olması şart olmuştur. O kişilerin bu vatandan nasibi yoktur. Yurdumuzun dört köşesinde dağ bayır demeden müdafaa eden vatan evlatlarına her fırsatta hakaret edebilen bu karaktersizlerin musluğu kesilmelidir.

Kendilerine beğendikleri ülkeyi yatak olarak seçebilirler. Yeter ki bu güzel vatan sathında nefeslenerek istifade ettikleri tüm imkânlardan uzak dursunlar.Türkiye’miz, içine yerleşmiş asalak urlardan en kısa sürede temizlenmelidir. Bu urlardan bir kaçına örnek vermekte yarar görüyorum.
Günler geçtikçe ünlülerden bazıları ortaya çıkmaya başladı. Özellikle Mustafa Ceceli'nin olaylardan 3 gün sonra paylaşım yapmasına halkımız; "Geç kaldın Mustafa" söylemleriyle tepki gösterdi.

Sessiz kalan ünlüler arasında yer alan ortam koklayıcı komedyen Ahmet Kural'da vardı. Birçok ünlü gibi o da darbe girişimi sonrasında tek bir paylaşım yapmadı. Darbe girişiminden 2 gün sonra ortaya çıkan Kural instagramda yaptığı paylaşıma da bir not eklemedi. Son olarak dün Twitter'da yaptığı paylaşımına "Şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerim. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu günler." yazmıştı.
Ahmet Kural'ın bu paylaşımı da Ceceli gibi kullanıcılar tarafından büyük tepki topladı. Halk "şimdiye kadar neredeydin" yazarak Ahmet Kural'a net tepki gösterdi.
Bunların yaptığı şuydu; Allah muhafaza hainler galip gelseydi onların safında yer alacaklardı. Ortamı kokladılar. Sonuç alınamayınca iyi başardıkları, Vatan Millet Sakarya edebiyatlarıyla halka şirin görünme derdine düştüler. Bunlarda samimi değiller. Ortama göre şekil alan bukalemunlar…
Mustafa Altıoklar; Cuntanın halk tarafından seçilmiş yöneticileri görevden alma ihtimalini sevinç çığlıklarıyla karşıladı: 'Kutlu yolcular... Attaya giden otobüs kalkmak üzere... Yetişin!'

Müjdat Gezen: TBMM, emniyet, MİT bombalanıp insanlar şehit olurken bunun gerçek olmadığını savundu: 'Darbe değil tiyatro!'safsatasını kustu.
Daha sayısız örnekler verebiliriz. Bu sanatçı bozuntularının varmaya çalıştığı nokta nedir? Kimin şakşakçılığını yapıyorlar. O dönemde çok sevdikleri geri Türkiye’ye artık dönüş yok. Ama eskileri çok özlüyorlarsa kendilerini beğendikleri ilkelAfrika ülkelerine seve seve vatandaş olarak sepetleriz.
Zaten içimizde ki kirlerden arınma sürecine bu şekilde bir katkıda bulunmaları yıllardır ekmeğini yedikleri vatanımıza ufakbir hizmet olur. 

Bu yazı toplam 545 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.