1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. ORTAYA ÇIKAN SONUÇ: AYIKLAMA ŞART OLDU
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

ORTAYA ÇIKAN SONUÇ: AYIKLAMA ŞART OLDU

A+A-

Hayırlısıyla seçimleri de gerçekleştirdik. Ülkemiz için hayırlara vesile olsun. Sonuçlara bakıldığında vatandaşın verdiği mesaj oldukça nettir. Mesajı iyi anlamak ve algılamak lazımdır. 
Konya olarak durumu gözden geçirdiğimiz zaman cumhurbaşkanlığında beklenen neticenin alındığı ama milletvekilliği seçiminde istenenin tam anlamıyla elde edilemediğini gördük. Bunu bu satırlardan defalarca yazdık, haykırdık. Seçimlerde ki en önemli merci olan seçmen beklentilerini ve isteklerini ciddiye alın ve gözden geçirin. Şu bildiğinizi okuma huyunuzdan bir vazgeçin dense de değişen bir şeylerin olmaması karşısında halkın ilk patlamasını bu seçimde gördünüz. Evet, başarıyla birlikte halkın mesajı da var. 
Bunu ben sistemin dışından bu kadar rahatlıkla gördüm de sizin görmenizi engelleyen etkenler nelerdi? Vatandaşın önüne kimi koyarsak koyalım ölümüne destekler ve geri adım atmaz zannederek yürüdüğünüz yolda ilk mesajı aldınız. Bu adımın bundan sonrası için atılacak adımlarınızda biraz daha realist olmak zorundasınız. 
Konya’da o kadar çok insanı dinledim. Bunların azımsanmayacak oranda ki kesimi milletvekilliği listesinden memnuniyetsizliğini dile getirdi. Bunu defalarca yazdık. Halka kulak verin dedik. Şu kanı bir tazeleyin dedik. Yine bildiğinizi okudunuz. Etrafınızda kümelenen şakşakçı kesimlerin kuru laf kalabalığı karşısında gerçekleri görmekten hep uzak kaldınız. 
Unutmayalım! Her oluşumun, dünyevi her makam ve mevkiin bir zevali vardır. Biz bu müddetin daha uzun soluklu olması amacıyla buradan bir şeyler karaladık. Masumane bir halk beklentisini kaleme aldık. Ama etrafta dolanan şakşakçı kesimlerin ifade ve paylaşımları karşısında şoke olduk. Neymiş? Tüm bu yaygaralar FETÖ tarafından yapılıyormuş. FETÖ’nün Allah cezasını vereceği kadar verdi zaten. Kalan artıklarının temizliği de devlet ciddiyeti kontrolünde gerçekleşecektir.  Evet, şimdi liste oluşumunda başrol oynayan malum kişiler şimdi ne diyeceksiniz bakalım? Çok merak ediyorum.
Her şeyi bilirdiniz?
Alanınızda kimse elinize su bile dökemezdi değil mi?
Konya listesinde payı olan tüm kişi ve kesimleri mertçe görevini objektif görme noktasında gelişmiş kardeşlerimize bırakmasını istirham ediyorum.
Bu karartmada ki ana etken olmaları sebebiyle onların bu görevde devam etmeleri durumunda değişen bir şey olmayacak. Mantık tazelenmesi olmayacak. Zihinlerinin derinliklerine nüfuz etmiş tamamen uydu tarzı yürüyüş saplantılarını bir kenara koyup istikrar ve istimrarın sürmesi adına daha objektif ve çalışkan, parti iç bünyesinde bağımsız anlamda eleştirel olarak yaklaşım gösterebilen isimlerin görev alması Konya’nın beklentisidir. 
Türkiye’de ki siyasi oluşumların kısa süreli olmasında ki en büyük etken işte bu anlattığım noktadaydı. 
Köşe başlarını bir yerlerden tutan birilerinin kendi aralarında kendi kendilerinin vazgeçilmez olduğu anlayışı ile hareket etmenin bedelini şimdilik ödedik.
Bundan sonrası için mi?
Şu egosu şişik, karşısında tüm gördüklerini cahil ve işten anlamaz anlayışıyla değerlendirenlerin temizliğine bir başlayın artık!
Tazelenme sürecinde atılan adımlarda daha temkinli olmalı ve liyakat sahibi olan kardeşlerimizin görevlendirilmesi lazımdır.
Bu dönemde ki en önemli iki icraat şunlar olacak:
Gıdalarda ki uçuk rakamların önlenmesi amacıyla bunda başrol oynayan kesimlerin ve simsarların ivedilikle temizlenmesi gerekir.
Diğeri de devler kadrolarında ki kalıntı FETÖ ve PKK unsurlarının derhal temizlenmesi ve bunların yaptığı pisliklerin yeniden yeşermesi için gayret gösterenlerin de ciddiyetle takip edilerek hadlerinin bildirilmesi gereklidir. 
Buyurun meydan sizin…
(NOT: Bu yazımı Allah’a yemin olsun ki seçimden bir gün önce yani cumartesi günü yazmıştım.) 

Bu yazı toplam 738 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.