1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Osmanlı ruhu geri geliyor
Osmanlı ruhu  geri geliyor

Osmanlı ruhu geri geliyor

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen Keyf-i Muhabbet Söyleşileri’nin son konukları Abdülhamid Han’ın Torunu Orhan Osmanoğlu ve Prof. Dr. Caner Arabacı oldu. Osmanoğlu, ülkemizde Osmanlı ruhunun yavaş yavaş geri geldiğine dikkat çekti.

A+A-

Meram Belediyesi Kadın Aile Müdürlüğü tarafından düzenlenen Keyfi Muhabbet Söyleşileri’nin son hafta konukları Abdülhamid Han’ın Torunu Orhan Osmanoğlu ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Caner Arabacı oldu. Altuncan Hatun Aile Yaşam Merkezi Keyfi Bahçe Terası’nda gerçekleşen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

BU DÜŞMANLIĞINI NASIL ANLAYALIM?

Necmettin Erbakan Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Caner Arabacı, Kızıl Sultan lakabının nasıl oluştuğunu ifade ederken “Abdülhamid Han’a ‘Kızıl Sultan’ lakabını Ermeni çetelerinin isyanlarının ardından Ermeniler ve destekçileri takmıştı. Siyonistlerin Abdülhamid Han’a düşmanlık yapması mümkün. Çünkü siyonizme engel oluyordu. Sultan Abdülhamid, “İnsan olarak Yahudileri koruyalım, kollayalım, onlar da Allah’ın emanetidir, onları da insanca yaşatalım ama siyonizmin bölme, parçalama emeline engel olalım” diyordu. Bundan dolayı Abdülhamid’i tahttan indirmeden Yahudi devletinin kurulamayacağını biliyorlardı. Onları anlamak mümkün. Peki Abdülhamid Han’ın açtığı okullarda yetişen, bu vatanın bazı öz evlatlarının Abdülhamid düşmanlığını nasıl değerlendirelim? Bunu nasıl anlayalım?” şeklinde konuştu.  

DÜN ABDÜLHAMİD BUGÜN ERDOĞAN

Hanedan Orhan Osmanoğlu ise tarihte yaşanan olayların bugüne taşındığını işaret ettiği konuşmasında “Sultan Abdülhamid Han’a yapılanların aynısı bugün Recep Tayyip Erdoğan’a yapılıyor. Bunlardan ders almamız lazım. Biz bugün 17 Aralık’ı yaşadık, 15 Temmuz’u yaşadık, Gezi meselesini yaşadık. Geçmişin fotokopisi gibi. Ama bugün millet eskisi gibi değil uyandık. Millet liderine sahip çıkıyor. Sultan Abdülhamid yalnız bırakıldı. Allah’ın izniyle bugün liderimizi yalnız bırakmıyoruz.”dedi.

Osmanoğlu, “20 yıl önce Avrupa’da Türkiye’nin ismi geçmiyordu. Şu an tüm Dünya’da her gün gündemdeyiz. Ben şuna inanıyorum. Osmanlı ruhu geri geliyor yavaş yavaş. Kurtuluş buradan olacak Allah’ın izniyle. Bu sancak tekrar şahlanacak inşallah. Kurtuluş İslam’da ve Türklerin elinde”diye konuştu.

Programın sonunda Meram Belediye Başkan Vekili Özgür Uslu, Orhan Osmanoğlu ve Prof. Dr. Caner Arabacı’ya hediye takdiminde bulundu. (Haber Merkezi)

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.