1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Otel seçerken dikkat!
Otel seçerken dikkat!

Otel seçerken dikkat!

Bera Alanya Oteli İşletme Müdürü Ersin Kiraz, tatilcilerin otel seçerken son derece dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

A+A-

Rus pazarında yaşanan sıkıntı nedeniyle turizm sektöründe bir daralma yaşandığını ve birçok otelin geçici olarak muhafazakar otel konseptine girmeye çalıştığını söyleyen Bera Alanya Oteli İşletme Müdürü Ersin Kiraz, “Bera Alanya’nın en büyük özelliği en başından helal ve muhafazakar konsept göz önünde bulundurularak yapılmış ve bu konsepte yatırım yapılmış olmasıdır. Şimdi çeşitli isimler kullanılıyor olsa da biz alternatif turizm olarak yola çıktık. Bu alana yatırım yaptık. Şimdilerde bazı oteller Rus pazarındaki sıkıntı nedeniyle bu dönemi başka bir konsepte geçerek atlatabilir miyiz düşüncesindeler. Bu anlamda çalışmalar yapılıyor. Muhafazakar konsept için bazı düzenlemeler ve yatırımlar gerekiyor. Bu yatırımları yapmadan birkaç değişiklik ile işin içinden çıkılması mümkün olmaz ama böyle yapmaya çalışılıyor. Tabi bunlar ister istemez misafirlere dolayısıyla da sektöre zarar verecektir. Çeşitli reklam ve tanıtımlarla insanlar otel tercih edecek ancak gittikleri otelde istediklerini bulamayacaklar. Sıfırdan bizim gibi bu konsepte yatırım yapan, uzun süre bu şekilde hizmet vermeyi düşünen otelleri ayrı tutuyoruz” dedi.
“OTEL SEÇERKEN DİKKATLİ OLUNMALI”
Geçici olarak sadece Rus pazarındaki sıkıntı sebebiyle bu işe kalkışanların helal-haram noktasında bir hassasiyetlerinin olmayacağının altını çizen Kiraz, “Muhafazakar otelleri tercih eden insanların belli hassasiyetleri var. Biz bugün Bera Alanya olarak Türkiye’nin şu anda en kaliteli, helal, temiz ürünlerini kullanıyoruz. Dolayısıyla diğerlerinde aynı hassasiyeti görmeniz pek mümkün değil. Bazı oteller asgari şartlarını yerine getiremeyecekleri halde bu işe kalkışıyorlar. Bazı işletmeler, helal et ve helal gıda anlamında misafirlerinin hassasiyetleri göz ardı edilebilir” şeklinde konuştu.
“YEME İÇME KONUSUNDA SON DERECE HASSASSIZ”
Yiyecek ve içecek konusunda son derece hassas olduklarını ifade eden Kiraz, “İçinde katkı maddesi bulunan hiçbir ürünü kullanmıyoruz. Misafirlerimize gidip mutfağı da gezebileceklerini söylüyoruz. Mutfağımızdaki temizliği, hizmet kalitesini de göstermek istiyoruz. Bizim mutfağımızda o kadar güzel bir atmosferimiz var ki misafirlerimiz de bunu görsün istiyoruz. Sonuçta beğenip beğenmeme misafirlere kalmış, bazı yöresel farklılıklar olabilir ancak en kaliteli ürünleri kullanıyoruz. Bunu sadece söylemekle de kalmıyoruz, ürünlerimizin ve işletmemizin ‘helal sertifikasını’ belgeleyebileceğimiz için söylüyorum. Sadece yiyecek içecek de değil, kullanılan temizlik ürünleri ve kullanılan diğer ürünler de bunun içinde bulunuyor” ifadelerini kullandı.
“ARAP TURİST SAYIMIZ HER SENE ARTIYOR”
Muhafazakar tatil konseptinin her sene katlanarak büyüdüğünü de sözlerine ekleyen Kiraz, “Arap turist sayımız her sene katlanarak artıyor. Bu nihayetinde bir döviz girdisi, bir nevi ihracattır. Ülkemiz için de çok önemli. Bu rakamlar her geçen gün artıyor. Avrupa’da gurbetçilerimizin dışında 3.5 milyon Müslümanın yaşadığı İngiltere, Belçika, Fransa, Hollanda gibi ülkelere de ulaşmaya çalışıyoruz. Tesisimiz ise helal gıda anlamında bir kültürü oluşturmuş durumda bulunuyor. Yeni dönemde Otel Bera olarak bayanlar ve çocuklar için yeni alanlar oluşturduk. Hem bitmiş projelerimiz var, hem de şu anda devam eden önümüzdeki sene tamamlanacak projelerimiz var. Büyük bir bayan kompleksi ve bayan havuzu yapacağız. Mescitten ziyade bizim müftü ve kaymakamlık onaylı camimiz var.
Sonuç olarak temelde yatırımını bu konsepte göre yapmış bir oteliz. Bu konseptin de Türkiye’deki markası konumunda bulunuyoruz. Yeni açılan bu konseptte hizmet verecek rakiplerimiz google reklamlarında anahtar kelime olarak bizim ismimizi kullanıyorlar. Alternatif Turizm veya Helal Turizm gibi anonim kelimeler yerine Bera Otel ismini kullanıyorlar. Bu da bizim rakiplerimizden önde olduğumuzun en büyük kanıtı oluyor” diyerek sözlerini tamamladı.
Kombassan Grubu şirketlerinden olan Bera Otelleri, Bera Alanya ile birlikte biri Ankara, ikisi Konya’da olmak üzere toplam dört oteliyle hizmet veriyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.