1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Oyun kilidi hızlı çözüldü
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Oyun kilidi hızlı çözüldü

A+A-

Hafta içi yaşanan sakatlıkların ardından İsmail Hoca’nın çıkaracağı kadroyu merak ediyordum. Hoca sadece oyuncu değişiklikleri değil, dizilişi de revize etti. 3-5-2 oyun formasyonu iç sahada Skubic ve Guilherme için uygundu. Maçın başında Murat Uçar’ın atılması ve penaltı kazanılması ev sahibinin işini kolaylaştırdı. 

İlerde Hurtado, Daci, Milosevic 3’lüsü zaman zaman oyunun hızını arttırdı. Konyaspor’un takım savunmasındaki başarısı tartışılmaz. Artık hücum üzerine durulmalı. Takımda önemli eksiklikler olsa da kadro düşünülenden daha alternatifli. Daci ve Hurtado bu takıma oyunun geliştirilmesi konusunda katkı verebilir. Çünkü takım geriden çıkarken yavaş davrandığı için hızlı oyunculara daha çok ihtiyaç var.

Konuk Erzurumspor ise Hüseyin Cimşir ile yeni başlangıç yapmak istediler. Ama oyunun dengesi çok erken aleyhlerine bozuldu, çok pozisyon bulamadılar. Bundan sonraki maçlarda işleri biraz daha zorlaştı. Konyaspor’a gelirsek bu takım biraz daha hızlı oynayabilirse ligde üst sıralara hızlı tırmanmasında bir engel yok. Bugün çok eksiğe rağmen önemli 3 puan kazanıldı.

Önceki ve Sonraki Yazılar