1. YAZARLAR

  2. Yaman ADAM

  3. Oyun Kurucular
Yaman ADAM

Yaman ADAM

Yazarın Tüm Yazıları >

Oyun Kurucular

A+A-

Oyun kurucular oyunlarını oynatmaya devam ediyor.
AK Parti hükümeti de uluslararası faiz ve vaiz lobilerini, içerideki taşeronlarını adeta kudurtacak dev hamlelerine devam ediyor…
Bu dudak ısırtan projelerin bazıları şöyle: Sinop Nükleer Santrali: 22 milyar dolar, Akkuyu Nükleer Santrali: 20 milyar dolar, İstanbul-İzmir Oto: 16 milyar dolar, Taarruz Uçağı (JSF): 16 milyar dolar, Kanal İstanbul: 15 milyar dolar, 3. Havalimanı: 36.3 milyar euro, Marmaray: 5 milyar dolar, Haydarpaşa Limanı: 5 milyar dolar, Ankara-İstanbul YHT: 4 milyar dolar, Sivas-Kars YHT: 4 milyar dolar, Ankara-İzmir YHT: 4 milyar dolar, 3. Köprü: 4.5 milyar lira, ATAK Helikopteri: 3.3 milyar dolar, Yeni tip denizaltı: 2.7 milyar dolar, Ankara-Sivas YHT: 2.5 milyar dolar, Ulaştırma Uçağı: 1.7 milyar dolar, Avrasya Tüneli: 1.3 milyar dolar, M60 Tank Modernizasyonu: 687 milyon dolar, Mayın Avlama Gemisi: 625 milyon dolar, Sea Hawk Deniz Helikopteri: 557 milyon dolar, Altay Milli Tankı: 500 milyon dolar…
Böyle bir ülkenin kalkınmasını, kendi ayakları üzerinde durmasını, sömürü hortumlarından ve esaret zincirlerinden kurtulmasını hangi şer güç ister ki? Elbette tehditler devam edecek, yeni kumpaslar ve komplolar kurulacak, bir şekilde bu gidişin durdurulması için gerekenler yapılacak. Ama bu saldırılara içimizden, yanı başımızdan, dost bildiklerimizden, yönünü kıbleye çeviren, secde ehlinden olanlar da maşalık yapınca boynumuz bükülüyor; “Sen de mi Brütüs?!” demekten kendimizi alamıyoruz.
Cemaatin Büyük Patronu, vaiz lobisi Pensilvanya’dan, üstlerinden aldığı yeni taktiklerle talimatlar vermeye devam ediyor. Faiz lobilerine güvenerek Millî İrade’nin karşısında taarruza soyunuyor.
Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Mehmet Ali Şahin Cemaatin başını okyanus ötesinden kumpaslar kurma ve idare etmek yerine ülkesine dönmeyi ve ne yapacaksa burada yapması gerektiğini ifade ederek çağrıda/davette bulunarak şöyle diyor:
“On altı yıldır ABD'desiniz. Artık gelin Allah aşkına Türkiye'ye. Sizin vatanınız burası. Kardeşiniz öldü cenazesine gelmediniz, yakınlarınız öldü cenazesine gelmediniz, gelin artık Türkiye'ye. Yoksa orada sizi istemediğimiz şekilde bir bağlantılar içine mi soktular, bırakmıyorlar mı? Türkiye'ye, yetmiş altı milyon insana zarar verici noktaya gelmiş olan bu gelişmelere 'dur' diyecek olan bir feraseti gösterebileceğinize inanıyorum. Ak Parti'ye, Recep Tayyip Erdoğan'a zarar vermeye çalışanlar, Türkiye'ye zarar verdiklerini, yetmiş altı milyona zarar verdiklerini unutmamalıdırlar…"
Diğer yandan oyun kurucular içeride de AK Parti’nin karşısında CHP, MHP, BBP ve irili ufaklı diğer partilerle yeni oluşum peşindeler. AK Partiden istifa ettirilen aklını Pensilvanya’daki Protestan-İslam modeli cemaat liderine kiraya veren milletvekilleriyle diğer partilerden koparabilecekleri milletvekillerinden oluşan yeni bir grup kurma teşebbüsündeler.
Ayrıca STK’lerden de bu yeni oluşuma destek organizasyonları düzenleme planları yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı bir suikastla ortadan kaldıramaz iseler, tutuklama hesapları da cabası…
Aç tavuk misali buğday ambarı rüyasına yatan bu güruhun, başta Protestan-İslam modeli cemaat lideri Ağlama Duvarı olmak üzere tüm uzantılarının darbeye teşebbüsten, vatana ihanetten soruşturma açılıp yargılanması gerekmiyor mu?
Bu Dost-Modern Darbe girişimi sebebiyle ülkenin milyarlarca dolar kayıpları bu çeteye ödettirilmesi gerekmiyor mu? Bu ülke insanının ne suçu var ki faturayı yetmiş altı milyon ödemek zorunda kalıyor?
Birlik-beraberlik için bir şiir okuyanı hemen yaka paça tutuklayan Yargı mensupları ülkenin bütünlüğüne yönelik tehdit oluşturan bu maşalar için neden bir şey yapmıyorlar, diye soramadan edemiyorum.
Seçim öncesinde oyun kuruculardan yeni kaset, ses kaydı ve dosya furyasıyla karşı karşıya olacağız. Her yeni bir güne yeni bir bomba haber ile uyanacağız.
Oyun kurucuların bir planı varsa, Allah(cc)’ın da bir planı var elbette…
“Görelim Mevlâ n’eyler?
N’eylerse güzel eyler…”
Allah(cc)’a emanet olunuz.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.