1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Oyun Var Mı? Oyunu Kim Bozacak?
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Oyun Var Mı? Oyunu Kim Bozacak?

A+A-

Daha öncede yazmıştım.
17 Aralık depremi ve bunun artçı sarsıntıları devam ediyor. Ancak hararet ve tansiyon biraz düşmüş görünüyor.
Ancak bu samandan duman çıkmaya da devam ediyor.
İzmir, Mersin Operasyonları,
Konya’da yaklaşık 110 kadar Sivil toplum kuruluşunun, bildiğim kadarıyla içlerinde fikir ayrılıkları olmasına rağmen, imaj ve prestij için Konya’da destek mitingi yapıldı.
Hükümet alanında cumartesi günü yapılan mitinge katılım kimilerine göre çok, kimilerine göre de işte 100 kadar sivil toplumun üyelerinin bir kısmı, insanlara SMS ile gelen mesajların etkisi ve “Ne konuşulacak merakı” ile alan doluydu.
Konuşmacılar 17 Aralık operasyonu ile ilgili görüşlerini söylediler. Bunun komplo olduğundan dem vurdular. Bazı konuşmacılar üstü kapalı olarak malum cemaate gönderme yaptılar. Katılımcıların ellerinde Türk bayrakları vardı ama, bazı kimselerin de bantlarında AK parti bantları dikkat çekti.
Mitingde sık sık, sloganlar atıldı.
“Dik dur,eğilme “
“Biz bu oyunu bozarız “ Vs.
Ben diyorum ki, oyun var mı ?
Oyunu kim oynuyor?
Oyun varsa bu oyun temizlenmelidir.
Kimse kimsenin arkasında durmadan, yapılan yanlışlık, yolsuzluk ve rüşvet olayı varsa herkes hesabını verip cezasını çekmeli veya aklanmalıdır.
Bu mitingi izledim. Arkasından da, akşam KTO’da biraz MHP Milletvekili ve eski Bakan, TBMM Başkan vekili Meral Akşener’i dinledim. Biraz diyorum, çünkü salonda bize ayrılan bir yer buladığımız için salondan erken ayrılmak zorunda kaldım. Akşener, oturaklı, bilgili, ne söylediğini bilen ve MHP içinde liderlik vasfı olan, kapasiteli bir kimse…
İkisini dinleyen bir insan olarak olarak kimin haklı, kimin doğru söylediği noktasında açmazlarım oluştu. Sanırım Halkımızda bu söylemler karşısında aynı duygular içindedir. Meral Akşener ise konuşmasında özetle Türkiye’nin iyi yönetilmediğini, Yolsuzluk ve rüşvet olaylarının üstünün örtülmek istendiği söyledi.
Yalnız ben burada MHP Meram Teşkilatının düzenlediği toplantıya değinmek istiyorum. Bir defa MHP Meram ilçe başkanı Mustafa Özsan ve ekibi bu işi başarılı şekilde yapamadı. Sözde salonda görevli kimseler, katılımcıları adeta azarlıyordu.
Genç bozkurtlar ve Asenaların Okullardan kaldırılan Ant’ı okuması ise insanın tüylerini diken diken etti. Gecenin en güzel yanlarından birisi buydu.
Başkan Özsan önce kekeleyerek başladığı konuşmada coştu, coşturdu. Ancak büyük düşünmek gerekir. KTO’nun salonunun kapasitesi belli. Eğer küçük düşünür ve kendini bu salona hapsedersen büyüyemezsin. İkinci bir olay ise MHP teşkilatı olarak zaman zaman MHP’nin haberlerinin verilmediğinden söz edilir. Böylesi çaplı bir toplantı yapıyorsanız neden basın için bir yer ayrılmıyor. Foto muhabirleri ve TV kameramanları ayakta durdu. Haydi onlar neyse. Ya yazarlar, çizerler?
Birçok gazeteci meslektaşım ile birlikte bende salonu yer bulamadığım ve bize verilen değeri görerek terk ettik.
Demek ki, yöneticilik, siyaset slogan atma ile olmuyor. Umut ediyorum ki, eğer MHP il Başkanı Av Tarık Taşcı burada olsa idi, bu izdiham yaşanmazdı. Salonun içinde nefes alınmıyordu. Konya’da toplantı yapılacak salon mu bulamadınız?
Salonun içindekiler kadar, salonun dışındaki insanlarda organizasyona tepki gösterip. Salondan ayrıldılar. MHP Böylesine büyümez, böyle kafalarla da bir yere gelemez. Büyük düşünmek, büyük oynamak gerekir. Senin sesini, görüntünü verecek basına mutlaka yer vermelisiniz.
Bu arada tüm olumsuzluklara rağmen MHP’nin Meram Belediye Başkanı Hakkı Altuntaş’tanda bahsetmek gerekirse, çapına uygun, görevine sadık,. İşini iyi yapan birisi olarak eğer halk teveccüh gösterirse Konya’da değişimi birlikte izleriz.

 

Bu yazı toplam 251 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.