1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. OYUNU, KURANLARIN OYNADIĞI DÜNYA DÜZENİ!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

OYUNU, KURANLARIN OYNADIĞI DÜNYA DÜZENİ!

A+A-

Hep içeriye odaklı yazılar yazarken dışımızda gelişen olayları da dikkatle bir vatandaş olarak takip ediyoruz. Amerika’nın S 400’ü bahane ederek ülkemize karşı takındığı tavır ve Japonya’da Bay Trump’un Obama’ya Türkiye’ye patriot vermemesine ilişkin atıp savurduktan sonra Türkiye’nin bu noktada haklı olduğunu savunması oldukça dikkat çekiciydi.
Ama orada bir durun!
Amerika geri adım falan atmıyor.
Yeni bir taktik geliştirerek oyun kuruyor. Bu oyunda kimlerin piyon olarak kullanılacağı ve yeni bir kriz ya da çıkışın öznesi yapılacağı henüz belli değil.
Bizim en doğal hakkımız olan vatanı müdafaya yönelik yapılan bu yatırımdan Amerika’nın bu denli rahatsız olmasının sebebine odaklanmamız lazım. Amerika’nın uzun yıllardır bölgemizde özellikle de ortadoğu’da bulunan zengin yeraltı kaynaklarına ilişkin tutumu ve attığı adımlar hep dikkat çekmiştir. Birde kankası İsrail’in bölgede kontrolü ele almasına ilişkin oldukça ince hesaplar gözetilerek yapılan oyunun hangi aşamasındalar?
Suriye için planladıkları hedefler…
Irak’ta gelinen son durum…
Suudi Arabistan ve BAE gibi para zengini ülkelerin Amerika karşısında ki ezikliği ve planın hangi noktasında oldukları…
Yemen’de Şii-Sünni çatışmasının bitmek tükenmek bilmeyen seyri…
Libya’da yeniden patlak veren çatışmalar sonucu otorite boşluğunun bir türlü doldurulamaması…
Sudan’da ki askeri darbe sonrası planlanan gerçekler…
Mısır’da kukla Sisi yönetiminin hangi amaçla kullanılacağı…
İran‘la yaşanan gerilimler sonrası olası bir cephe oluşturma çabaları…
Filistinlilerin İsrail içinde eritilme planları…
Tunus’ta arada patlak veren terör olayları…
Türkiye ile Yunanistan’ın Kıbrıs açıklarında petrol sondajlama girişimleriyle çıkarılmak istenen olası çatışma..
Yangının büyüklüğünü görüyor musunuz?
Planlarının sekteye uğramasıyla çılgına dönen Amerika ve piyonları halen bölgesel gerilimi artırma amacıyla yarayı kaşımaya devam ediyorlar.
Amerika taktiksel ama sinsi girişimleriyle bölge üzerinde planı olmadığı gibi hava yaratmaya çalışarak şu ünlü masalını okumaya devam ediyor: Bölgede barışı tesis etmek…
İçinde bulunduğumuz coğrafyayı öyle bir hale getirdiler ki, iş kıvılcımın parlamasına kaldı. Allah muhafaza bölgede patlayacak bir savaş ile yine içinde müslümanların yaşadığı ülkelerde kan gölleri  hedefleniyor.
O kadar taktik çalışma yapıyorlar ki sizi çölde susuzluk çekerken uzattıkları bir bardak suyla mutlu ederlerken kendileri diğer yandan masum halklara verebilecekleri zararı en üst perdeden vermenin yolunu yapıyorlar.  
Zehiri altın kupada sunan Amerika yönetiminin kirli planlarının odağında da tabiki hiç kuşkusuz perde gerisinde ki yahudi cemaatleri büyük rol oynuyor. 
İslam ülkelerinin işte böylesine organize bir yapı karşısında çaresiz beklentilerinin başmüsebbibi olan hükümetlerinin kendilerine bahşettiği yaşam tarzından mutlu rolü oynamak suretiyle ömür tüketiyorlar. 
İslam ülkeleri içinde olanı biteni anlayabilen devlet sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Onlardan başı çeken iki ülke ise Türkiye ile İran.
Fakat yukarıda arz ettiğim emperyalist yapılanma köşe başlarını öyle tutmuş ki size nefes aldırmıyor. Dünya tarihinde hiç görülmemiş casus ve ajanları kanalıyla sizin her adımınızı gözetliyorlar. Yani her durumda bizden iki adım önde yol alıyorlar.
Her iki cephenin halkları da bu kirli planın dışında yer alıyorlar. Fakat bu halklardan biri ekonomik refahın zirvesinde yaşam sürerken diğer kesim ise yokluk içerisinde hayatta kalma mücadelesi veriyor. 
Ne gariptir mazlum kesimin algı kontrolünü de birinci kesimin önderleri çeşitli vesilelerle diledikleri yöne çekebilmekteler. Örneğin sinema sektörünü elinde bulundurmanın avantajını çok iyi kullanıyorlar. En fukara İslam ülkesine gidip te sokaklarında yürümeye başladığınızda gençlerin, yetişkinlerin ve çocukların tişörtlerinde Amerika’nın sözde kahramanları; Heman, Tom Jerry, Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Rocky, Rambo gibi uydurma film ve çizgi kahramanlarıyla sizi kendileri karşısında ezik duruma düşürüyorlar. 
Bana tek bir gayrimüslümin üzerinde islami ögeler içeren tişört giyinerek sokaklarda gezindiğini söyleyebilir misiniz?
İşte hep geri plandaydık, hep ürkektik, hep fakirdik, hep muhtaçtık, hep taklit ettik, hep gösterişe odaklandırıldık. Şatafatlı ama cemaatten yoksun ibadethaneler açarak caka sattık. 
Bugün gelinen nokta ortada! 
Lütfen dinimize sahip çıkalım ve onu yaşayalım, yaşatalım. Oyunlar karşısında sağır ve dilsizleri oynamayalım. Gerekirse şerefimizle ölmesini bilelim ama o sancağı en yukarılara taşımanın yoluna bakalım.

Bu yazı toplam 1036 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.