1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Özboyacı: En büyük güç ve potansiyel gençlikte
Özboyacı: En büyük güç ve potansiyel gençlikte

Özboyacı: En büyük güç ve potansiyel gençlikte

AK Parti Konya Milletvekili, Genel Merkez Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Başkanı Selman Özboyacı, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında Türkiye’nin en büyük gücünün ve potansiyelinin gençlerde olduğuna dikkat çekti.  

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda devam eden 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi görüşmeleri kapsamında söz alan AK Parti Konya Milletvekili, Genel Merkez Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Başkanı Selman Özboyacı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) hakkında açıklamalarda bulundu.

“Bölgesel ve ulusal bazda Türkiye’nin zincirleri kırıldı”

Konuşmasında 2002 yılından bu yana AK Parti ile Türkiye’nin aydınlık bir sürece girdiğine ve buna bağlı olarak yatırım ve hizmet odaklı siyasetin temellerinin atıldığına dikkat çeken Özboyacı “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, ülkemizin yarım kalan ve eksik bırakılan birçok projesi tamamlandı. Bölgesel ve ulusal bazda Türkiye’nin zincirleri kırıldı, aynı zamanda da milletimizin refah seviyesi hızla yükseldi” ifadelerini kullandı.

“Gençler, önemli aktörler haline geldi”

Genç bir Milletvekili olarak milletin kürsüsünden hitap ettiğine dikkat çeken Özboyacı “Bugün, 22 yaşından 35 yaşına kadar AK Parti grubunda 14 genç Milletvekili arkadaşımızın bulunması, Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkenin gençliğine verdiği değerin en büyük göstergesidir. Bu değer sayesinde gençler, sadece ülkenin geleceğinde değil, aynı zamanda bugününde de önemli rol oynayan aktörler haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin en büyük gücü ve potansiyeli; gençliğidir”

Gençliğin, büyük bir güce ve potansiyele sahip olduğuna ve söz sahibi olmasında Cumhurbaşkanının büyük katkılarının olduğunu vurgulayan Selman Özboyacı “Bugün yerli ve milli olarak birçok konuda devrim niteliğinde adımlar atılmıştır. Atılan bu adımların en büyük sermayesi de potansiyelinin farkında olan, okuyan, düşünen, uygulayan ve neticelendiren bir gençliktir. Bilinmelidir ki; hepimizin geleceğe bırakacağı en büyük miras, gençlerin en donanımlı bir şekilde yetişmesini sağlamaktır. Ülkemizin geleceğine yapılacak en büyük yatırım olacaktır” dedi. Tüm konuşmalarını sadece kendisi adına veya AK Parti’de bulunan genç Milletvekilleri adına söylemediğini ifade eden Özboyacı “Meclisimizde bulunan tüm genç ve kendisini genç hisseden Milletvekillerimiz adına bazı şeyleri ifade etmekte bir sakınca görmüyorum. Üzerimizde bulunan sorumluluğu layığı ile yerine getirmek adına başta gençlerimiz olmak üzere milletimiz için durmadan, yorulmadan, gece gündüz demeden çalışmak hepimizin boyunun borcudur” diye konuştu. KEMAL ÖZER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.