1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. ÖZBOYACI VE SOSYAL PROJE
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

ÖZBOYACI VE SOSYAL PROJE

A+A-

Ziya Özboyacı ile  uzun zamandan beri diyalogum ve dostluğum var. Çalışkan, azimli, tuttuğunu koparmak için çalışan, sosyal projelerle halkın isteği doğrultusunda akılcı yaklaşan, doğru çözüm üreten  birisi.

Siyasi arenada da daima, halkın ve sağ görüşün yanında olan Ziya Özboyacı ile geçtiğimiz gün beraber olduk. Özboyacı yine  önemli bir sosyal projeye imza atmakta olduklarını söyledi.

Özboyacı’nın bu sosyal politikalarından örnek alacak, daha iyi projeler üretecek sivil toplum kuruluşları da harekete geçse sanırım ülkemiz,  toplumumuz ve Konya’mız için çok iyi ve faydalı olur.

Ziya Özboyacı’nın sosyal projelerinden birisi de ağaç dikme kampanyasıdır. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan kuraklıktan etkilenen Konya ve Türkiye’de ,Özboyacı ailesi  yaklaşık 10 bin ağaç dikmiş ve bugün o ağaçlar hayat bulmuş durumdadır.Ülkemizin güzelliğine güzellik katmış, Beyşehir yolunda  gerdana takılmış bir beşibiryerde gibi görüntü sunuyor.

Yine Özboyacı ailesi geçmişte  Mehir Vakfı’nın yürüttüğü bir projeye destek olmuş, Mehir Vakfı  Başkanı Mustafa Özdemir ile birlikte  fakir gençlerin evlendirilmesinde,  damada bir yüzük, geline de bir takım küpe hediye etmiştir.

Bu tür hareketler toplumu bir birine kaynaştırır. İnsanlar arasında bağları kuvvetlendirir diye düşünmekteyim.

Özboyacı ailesi şimdide yine büyük bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de gelen ilk ayet’in “OKU” olduğunu  bilerek yola çıkan Özboyacı ailesi, medeniyetlerin temellerinin  okuma olduğunu düşünmektedir.

O nedenle okumayı özendirmek, çocuklara dini objeler ve vatan sevgisini aşılamak adına kitaplar dağıtacaktır.

Oldukça yoğun, sıkıntılı ve karanlık günlerden geçtiğimiz bu günlerde okumayı, inancı ve vatan sevgisini ön plana çıkartmaktadırlar.

Bu noktada Hz. Peygamber Efendimizin hayatını en iyi şekilde anlatacak bir kitabı  ilköğretim , yine milli şuur ve millet, vatan duygusunu canlandırmak için, belki de bugün O zafer ile  hayat bulduğumuz “İnancın Zaferi Çanakkale”yi  ilk öğretim çocuklarına vermeye hazırlanıyor.

Bunu yaparken de sosyal medyayı kullanıyor. Çocuklar ve gençler arasında bir anlamda bilgi yarışması yaparak başarılı olan öğrencilere hediyeler vereceğini belirtiyor.

Burada amaç çocuklara, gençlere ve hatta yetişkinlere kitap okuma alışkanlığı ve bilinci kazandırma, onları sözcüklerin zengin dünyası ile buluşturma, farklı düşünme, araştırma, dilimizi güzel ve etkili kullanma becerisini kazandırmaya yöneliktir.

Yarışma kuralları ise :
Başvurular online olarak “altinharfler.ozboyaci.com. tr adresine yapılacak.

Yarışma iki kategoride yapılacak.

Yarışmada toplam 30 soru sorularak her soruya 30 saniye süre verilecek.

Yarışma  14 Ekim 2017 de saat 20.00 de “altinharfler.ozboyaci.com.tr  web sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Yarışmaya mobil telefonlardan da katılına bilecek.

Bende buradan sosyal projelere imza atan, toplumu  bilgilendiren ve insanlara sosyal bir yaşam tarzı sunan Özboyacı ailesini kutluyorum. Yarışmaya katılacaklara da başarılar diliyorum.

Yazımı Hz. Ali’nin bir sözü ile bitireyim.

Yüksekliği istedim, onu alçak gönüllükte buldum

 

 

Bu yazı toplam 407 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.