1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Özel Armağan Koleji öğrencileri ‘paintball’ etkinliği düzenledi
Özel Armağan Koleji öğrencileri ‘paintball’ etkinliği düzenledi

Özel Armağan Koleji öğrencileri ‘paintball’ etkinliği düzenledi

Ortaokul öğrencileri sınıf rehber öğretmeni ve aynı zamanda İngilizce öğretmenleri Tarık Öztürk ile birlikte paintball oynamaya giderek birlik ve beraberlikleri ile arkadaşlıklarını pekiştirdiler. Sosyal etkinlik kapsamında servisle oyun alanına giden öğr

A+A-

“Hem sınav kaygı ve streslerini atmak hem de öğrencilerimizin motivasyonunu artırmak adına yapılan bu ve benzeri aktivitelerle hem öğrenciler arası kaynaşma sağlanmış, hem de öğrencilerin fazla enerjilerini atarak moral depolamaları sağlanmıştır” diyen Öztürk, “Hedeflenen; ders başarısının yanında her öğrencimizin bir sportif veya sanatsal etkinlikte ilerlemesi ve içlerindeki yeteneği keşfetmesidir. Velilerimizin de yoğun desteği ile bu hedeflerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Motivasyonun okuldaki öğrenci davranışlarının yönünü, şiddetini, kararlılığını belirleyen en önemli güç kaynaklarından biri olduğunu söyleyen Öztürk sözlerine şöyle devam etti :

“Motivasyon belli amaçlara ulaşmak için bir güç kazanma hali olarak aldığımızda, sınıfta gerekli şekilde motive edilmemiş öğrencinin şu davranışları göstermesi söz konusudur. Öğrenci derse düzenli olarak katılmaz, dersi dikkatli dinlemez, ilgisini arkadaşlarına ya da dışarıdaki hadiselere yöneltmiştir. Öğretmen tarafından derse çekilmekte güçlük çekilir. Buna karşılık motivasyonu yüksek olan öğrenci ise derslerine daha istekli olur, sürekli soru sorar, tartışmalara katılır, araştırmacıdır, enerjisi yüksektir. Bu amaçla okulumuzda her zaman motivasyonu artırıcı sosyal etkinlikler yapmaya devam ediyoruz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.