1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Özel eğitimde Konya’da bir ilk!
Özel eğitimde Konya’da bir ilk!

Özel eğitimde Konya’da bir ilk!

İlk defa özel eğitim öğrencileri yurt dışına staja gidecek. Meram Melike Hatun Özel Eğitim Meslek Okulu, hazırladığı “Biz de Varız, Engelleri Aşarız” Avrupa Birliği projesi ile örnek bir çalışmaya imza attı.

A+A-

İlk defa özel eğitim öğrencileri yurt dışına staja gidecek. Meram Melike Hatun Özel Eğitim Meslek Okulu, hazırladığı “Biz de Varız, Engelleri Aşarız” Avrupa Birliği projesi ile örnek bir çalışmaya imza attı. Konya’da ilk defa gerçekleştirilen proje ile özel öğrenciler 15 gün boyunca Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’nde staj yapma imkanı bulacak. 
Meram Kaymakamı Resul Çelik ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban, Meram Melike Hatun Özel Eğitim Meslek Okulu’nu ziyaret ederek proje hakkında bilgi aldı. 20 Ocak - 02 Şubat arasında gerçekleştirilecek yurtdışı staj eğitimi için öğrenciler ve öğretmenlere başarılar dileyen Meram Kaymakamı Resul Çelik, “Özel Eğitime ihtiyacı olan bireylere gerekli bilgi, beceri ile birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak, eğitim sistemimizin genel amaçlarından birisidir. Bu kapsamda Avrupa Birliğinde staj imkanı için projemizde 6 öğrenci ile 2 eğitici yiyecek içecek hizmetleri, 3 öğrenci ile 1 eğitici konaklama seyahat ve 6 öğrenci ile 2 eğitici el sanatları atölyesinde 15 gün Macaristan ve Çek Cumhuriyetinde staj yapma imkanı bulacaklar. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize gittikleri ülkede ülkemizi iyi temsil etmelerini ve geldiklerinde deneyimlerini paylaşmalarını istiyoruz. Alacakları Europass Hareketlilik Belgesi sayesinde Avrupa’da ve Türkiye’de kayıtlı bir kurum olacaklarıdır.” dedi. 
Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban da gerçekleştirdikleri başarılı proje için okul yönetimini, öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ederek, bu tür çalışmaların özel eğitim noktasında önemli başarılar elde edilmesini sağlayacağını söyledi. HATİCE KARAKUŞ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.